Државна матура(Македонски јазик)

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
ДАЈ БОЖЕ да си во право...печатно немам пишувано од основно :oops::confused:
Хахаха секој си пишува ко што знае да пишува, никогаш не сум слушнала да кажат дека морало да се пишува печатно или мора ракописно :)
 
Член од
21 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
5
има слободна тема и само реализам чичко горио, злосторство и казна мислам дека се 520 збора одприлика ( ама не сум сигурен ) и јас полагам македонски на 11-ти ама ќе идам на слободната тема а прашањата колку што знам повеќе се од делата помалце граматика

A знаеш некоии од прашањата ? Разбрав дека од Орце Николов и Јосип Броз ги имат ама не ги дават ... да не имате некои познаници одтаму па некако да се набават прашањата :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
:pos:
Аман бе луѓе што праевте до сега.
Писмени до сега не сте правеле? Можеш да пишуваш како сакаш печатно/ракописно сеедно е. Пасуси и нови редови се основни работи..
Девојка ми е од орце, а еден од најдобрите другари во ЈБТ и немаат никакви прашања.
Околу есејот до сега излегоа сто различни теми, сите од сигурни извори. Прочитајте убаво за реализам, општеството, моралот и парите. Тоа се темите што може да се извадат од реализам сигурно нема топла вода да измислат.

Со среќа утре, не паничете и убаво читајте ги текстовите пошто пола одговори се во текстот.
 
Член од
21 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
5
Така напишав зашо мене така ми кажаа ...
А темата е кажана од професорка која е во комисијата за прегледување.
Има шансии да ги пробијат и да ги стават тука ?

Фала ке ни треба ;) :D
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во ред дали би знаеле или имате клуч за матурата август 2012 по македонски јазик?
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Дали знаете есејот на кој теми ќе биде оваја година?
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Aj objasnete malce poubavo vo vrska so eseite sto kako treba da se pisuva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom