Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.387
Она што нејќе да го признае Вардарски е аутфитот на Кунташе и како стигнал до Долно Соње.

Со Пинарело догма тркачки велосипед од 4 илјади евра, облечен во хеланки, маичка од Џиро дИталија, саат Гармин Феникс ултра 2023та година од 1100 евра и секако супераеродинамична спежлајзд кацига, О-зоун цвикери и ракавици. Имаше и гелови за ладење, протеински барови, урми, суви сливи и мали житарски чоколадца у малечкото Каленџи ранче.

Јеби га, помодарското минато си го има направено своето, не е криво кучето што не израснало на пони или Собим точак.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.313
Поени од реакции
6.167
Темно беше, морав да се приберам. Од 5 сабајле сум испаднат, првен го барав Кунташе на Бабуна, си викам отиден е Пешти горе да ги види пештерите, карпите или евентуално вртат авокадо на скара, ама немаше ништо...после низ град по кафичите... Искрено се надевав дека пие смути некое со екипа тротинетџии или се слика со зелено пиво у паб.
Ама реалноста е дека Велес има 6 кафичи и го немаше во ниеден. После отидов до езеро каде се плашев од најлошото, да не се фрлил од браната на езеро(а и кој би го обвинил, по сликите на инста од Tadko mu i bajka mu). Го немаше никаде, поделив флаери со ликот на Кунташе и збор два од другата страна на флаерот за ликот, делото и проевропските политики кои Кунташе ревносно ги бранеше. Нажален се вратив дома, ама гледам се е средено и Кунташе е најден.
Целата збрка настана откако темата на кајгана ја снема, а ја бев сигурен дека проруски хакери и антиевропски сили ја имаат избришано.
Цела недела сум на работа, за викенд слободен, си викам сабота и недела морам да го преорам Велес и Велешко, зашто ако во Скопје не можеа да го најдат, втора дестинација е Велес. Среќен сум што Куче Кунташе е дома и може да продолжи со својата работа, сите Кунташиња да влезат во уставот.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.897
Кунташе, Кунташе и од кога се накунта, отиде и им ги испи смутињата на бањатите од Дебар Маало што мирисаат на кокосово млеко...

Во очи му се гледа на Кунташчето дека не му е лесно и дека го тепа егзистенцијална криза на максимум, на раб на самоубиство е.
Ама океј, го сфаќам. Можам да замислам колку му е тешко сега затоа што го пронашле, после сета тортура која ја има истрпено од дадгото и бајка му...

Кунтуленце мило и убаво, ај фил ју... Или на дијалект - осиќам те... :( #НеСиСам

Деџгиии, колку и да ви е смешно, ситуацијата воопшто не е за смеење. Вчера беше Кунтулето, утре може да биде и вашиот миленик. Да кажеме НЕ на Инстаграм злосторството врз недолжни Кунтулиња... ;'(

Во чест на тебе Кунтуленце драго, си ги облеков ананас чорапките и си направив смути од авокадо, и за сето време додека го пиев смутито солзите сами непрестано капеа и паѓаа директно во смутито... #ТешкоЕ #ИздржиКунташче
 
Ф

Флеш

Гостин
Драаа немам ништо против смеење ама немање осет да ти речат на роџа курва,дури идење преку Пп пораки дека е КУРВА . Тоа е проблемот кај мене шо немате осет и СТВАРНО сте шупаци без граници . Со некои кои се познавам завршив и пријателство крај искрено . А за тоа дека е курва и влакна дека и се гледаат на слика шо и вадат . Нека ви е чест ..... Ова е од мене мемево ... Фала ви на паметот пак и по имате принципи . Фала и за шо е курва,како изгледа,нема хигиена,без обзир дека ми е фамилија и дека боли . Чекам момент кога јас ќе се смеам врз вас на ваши блиски .




7ezwpb.jpg
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Искрено жал ми е за флеш, што роднинава негова т.е кучето на роднината е цел на заебанции и тоа што некој му пишувал дека е курва во порака е навистина невкусно.

Сепак вујко ми беше селектор на репрезентацијата во фудбал. Па кај ќе ми беше крајот јас да се нервирав и расправав со секоја будала што го пцуеше и навредуваше на интернет. Едноставно не се зема се при срце.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Se otugjivme.Go izvlekovme najloshoto od nas.
Ne gi razbiras moite zborovi kako jas se cuvstvuvam. Go prepoznavam celiot gnev vo tvojot glas. Ne ne sum taa koja ja poznavas.
Sega sum taa koja ne mozes da ja prepoznaes.
Nitu eden cekori napred,a ne moze ni ponazad od ova. Maka mi e za vremeto vo koe se chuvstvuvav vinovna bez vina, na seto toa sto mi go nametna ti.
Sega so dva prsta ke te ubijam samo ako posegnes po toa sto ne e tvoe, sto ne si go sozdal I ne si go platil od dgep.
So zena sto si ja povredil da si nemas rabota ni na son.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.383
Поени од реакции
3.077
Драга..

Онаа кога кукавичлукот е заменет со зборот визионерство(со сите пропратни алатки од типот-хедонизам,комформизам,кариеризам etc) а посебно ми се кења од зборот имплементација и за да бидам во чекор со времето пандан во мој стил би звучел отприлика вака-Да им го имплементирам на мајка им во средина на вагиналниот отвор...:coffee:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.571
Поени од реакции
5.975
Кеј,

кога работите заминале во екстреми... воздржан, не бирам страна. Сите луѓе се способни за разум е стара масонска, ама некои примероци од нашата врста, гордо гаат само глупавост, можеби би биле способни за разум, ова не го спорам, да не ми се лути братството, но го немаат.
Имено на времето во рани 2000ти Јустинијан и Британски Копја имаа, well, лоша разделба. Таа го изневери, па тој изваде неколку песни во кои тој практично и посака, смрт.
Ок, Јустинијан излезе од размери. Тоа што и се случи неа последователно, беше неубаво. Тој денес изјави дека се каел и никогаш не би ги вадел песните, да знаел низ што ќе помини таа подоцна.
Денес многу глупави му судат. Тој е лошиот, опсесивниот дечко, неможи да се откачи. На тие што него му судат, веројатно и тие треба да бидат така лошо повредени, за да разберат од кое место на гнев иделе песниве. Можеби немал луѓе околу него што би го поучле подобро? Можеби. Mag sein. Maybe.
До одиш до таму да снимаш јутјуб видео, 2 децении подоцна, да го прикажуваш ко злобникот? Некои луѓе стварно незнаат што со себе.
Фала им на Јустинијан и најубавата западна златокоса, за убавата музика. Класе. Шпитце. Уште кога ќе видиш дека Мерцедес Бенц вози.
Доволно проблеми од Првиот Свет, за денес. Иако, луѓето се такви и во Третиот.

Автоматски споено мислење:

го пречитав постов, не можи да биди повизантиски. :ROFLMAO: Во Март ми било годишнина, нека ми е среќна. За многу години курчејне.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Драга

Возам Koлнаго-ВР2 тркачки велосипед од десет илјади евра, носам хеланки и жолта маичка од Тур Д Франс, мажите љубоморат дека личам на педер, а жените таков ме гледаат најсексепилен. Саат не носам, имам на брзиномерот од 1100 евра се, а аеро динамична кацига носам ретко, исто и ракавици. Имам и протеински барови, банани, урми, суви сливи, али не у ранче него у џепче.

Имам и собим точак, дваесет години и го возам по град, зошто ми е преку една работа да се тресам дали при тренингот ке ми се сјебе нешто, а да не е дупната гума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom