До сите родители на форумов: 6 нешта кои вашиот тинејџер нема да ви ги каже!

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не сум толку примерен ученик
- да
Сакам поголема приватност
- да
Љубопитен сум за некои работи поврзани со спротивниот пол и сакам да знам нешто повеќе за сексот, но тешко ми е да разговарам за мојот љубовен живот со тебе
- релативно...we have zi internet nao
Понекогаш лажам само и само да не ги слушам твоите лекции
- понекогаш
Мразам кога моите години ги употребуваш во своја корист
- логично
Покрај строгите зборови, сакам да слушнам и пофалби кога ќе направам нешто правилно
- hell yeah
БОНУС:
Дали овие работи нема да ти ги кажам?
-да, се дур не се спукаме
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Не сум толку примерен ученик
- да
Сакам поголема приватност
- да
Љубопитен сум за некои работи поврзани со спротивниот пол и сакам да знам нешто повеќе за сексот, но тешко ми е да разговарам за мојот љубовен живот со тебе
- релативно...we have zi internet nao
Понекогаш лажам само и само да не ги слушам твоите лекции
- понекогаш
Мразам кога моите години ги употребуваш во своја корист
- логично
Покрај строгите зборови, сакам да слушнам и пофалби кога ќе направам нешто правилно
- hell yeah
БОНУС:
Дали овие работи нема да ти ги кажам?
-да, се дур не се спукаме
Potpolno se soglasuvam :)
 
Г

Господ

Гостин
Не сум толку примерен ученик
Ја:Катастрофа сум и знаат,meh w/e ми е.
Малиот:Нема да инсистирам на моите деца да бидат некои хај ранкинг know-it-all копиљаана туку дека ќе им кажам колку е кул да знаеш многу ствари и онака у друштво коа ќе можеш да се надоврзеш у повеќе муабети.

Сакам поголема приватност
Ја:Сакам,и суптилно им нагласувам кога им викам "Шо ти е гајле."
Малиот:Суптилно ќе му нагласам дека сум тука за него али нема да го замарам.

Љубопитен сум за некои работи поврзани со спротивниот пол и сакам да знам нешто повеќе за сексот, но тешко ми е да разговарам за мојот љубовен живот со тебе
Ја:Обично ја реметам мајка ми со муабети дека сакам некои ругоби од маало,или наоѓам некои ултра страшни готичарки на нет и и викам оваа ми е женска или глумам дека имам некоја обратна сексуалност или чудна филија.Реално,не знаат дома нишо за ова :pos:
Малиот:Суптилно ќе му ставам до знаење дека сексот не е табу тема во фамилија,ќе праам dirty jokes итн.

Понекогаш лажам само и само да не ги слушам твоите лекции
Ја:Не,отворено им кажувам дека нејќам да ги слушам и да си знаат дека сум кавгаџија,галамџија и контраш :pos:
Малиот:Лекции од мене децата нема да добиваат можеби само да им џитнам некој кул совет од мојата младост од време на време,онака суптилно ќе им подметнувам идеи,инаку отворено да попувам не.

Мразам кога моите години ги употребуваш во своја корист
Ја:Не можат више,се вадам со полнолетен сум ич не ми е гајле.
Малиот:Нема да ги земам годините во предвид во поглед на мудрост или интелигенција,можеби само ќе се поставам како поискусен.

Покрај строгите зборови, сакам да слушнам и пофалби кога ќе направам нешто правилно
Ја:Meh,нит ме фалат нит ме караат,онака само чат-пат,си ќењаме,али I don't give a crap about it.
Малиот:Не ми се допаѓа тој систем фалење и карање,радо би одел со систем на награда и ништо.
Сака пари за у град - do chores otherwise,нека иде broke.
 
T

theTinule

Гостин
Samo: Мразам кога моите години ги употребуваш во своја корист.
And I say it in their face.
And they're not mad about it.
And we don't fight about it.
We're chill.

Koj bullshit go pishuva na internetov.../:
 
Член од
5 август 2013
Мислења
108
Поени од реакции
39
„Сакам поголема приватност“
Тинејџерите сакаат да поминуваат голем дел од своето време сами, барем кога се дома. Кога тој ќе се затвори во својата соба, не му влегувајте без да тропнете, не му досадувајте со зборовите „цел ден си внатре, излези малку да те видиме“. Оставете го да ужива во својата приватност. Никогаш не ги допирајте неговите лични работи, оние кои ги чува во своето биро или во својот плакар. Освен ако не се сомневате дека може да крие нешто многу сериозно, никогаш не треба да пребарувате низ неговите фиоки или неговиот ранец, затоа што ако дознае дека го правите тоа, сигурно ќе започне војна

Секој пат добивам осип поради ова од мајка ми ќе почне да ми чепка да ми средува прередува и буквално војна избива помеѓу нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom