Дота турнир (23/24 oктомври)

Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
155
Дота турнир во општина карпош


-Турнирот е закажан на 23/24 октомври 2010
-почеток во 10:00ч (секој тим кој нема да дојде на време ќе биде дисфалификуван)
-пријавувањето е бесплатно
-пријавување на следниов маил sasha.romanov@karpos.gov.mk
-маилот да ги содржи следните податоци(име на тим,играчи и градот од кој доаѓа тимот)
-турнирот ќе се игра во просториите на општина карпош (5-та барака во лептокарија)
-ќе се игра 6.68c мод:-cm


Пријавени екипи:
1.GLHF(snT)
2.SmbU
3.Mvr
4.prox[prx]
5.Outsiders
6.GC

*бројот на екипите е ограничен на 16

--- надополнето ---

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=Skopje,+Macedonia%2FFYROM&sll=37.0625,-95.677068&sspn=38.963048,67.763672&ie=UTF8&hq=&hnear=Skopje+1000,+Macedonia+(FYROM)&ll=42.003578,21.398427&spn=0.004473,0.008272&t=h&z=17&iwloc=lyrftr:h,16763389970906585219,42.003722,21.396561

еве ви линк да знаете каде се наоѓа општина карпош :)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
155
Резултати:


10-00ч:
JVAM vs EB [0-1]
GLHF vs MRV [1-0]

11-00ч:
GC vs WANT [1-0]
DB vs SR-NS [0-1]

12-00ч:
hQ vs PROX [1-0]
SMBU vs WW [1-0]

13-00ч:
MC vs ASNET [1-0]
OutSiders vs PR [0-1]


(1/4 финале):
GC vs PR [1-0]
SMBU vs EB [1-0]
GLHF vs MC [1-0]
hQ vs SR-NS [0-1]

(1/2 финале):
GC vs EB [1-0]
GLHF vs SR-NS [0-1]

финале:
GC vs SR-NS [2-0]Фала на сите што дојдовте
Поздрав и се гледаме нареден турнир :)
 
На врв Bottom