Донација за Ивона

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Како можела да го повреди грлото нема врска целава прикаска ако оди пак на операција после ќе ја повреди ногата и така натака....................перење пари
:facepalm:
Рече експертот за кардиоваскуларна, белодробна и оториноларинголошка хирургија!
Ма колку обожУвам вакви луѓе, чудо едно!
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
164
Поени од реакции
89
Како можела да го повреди грлото нема врска целава прикаска ако оди пак на операција после ќе ја повреди ногата и така натака....................перење пари
Можеби јас погрешив што не објаснив подобро каква е ситуацијата со Ивона и како дошло до таа компликација на грлото. Нормално е човек да се запраша.
Мислев дека луѓето ќе бидат убедени во точноста на сево ова по тоа што имаме број на ВИП за донации. Откако беа доставени извештаите од болниците каде е лекувана тие дадоа број.
На кратко, грлото на Ивона беше повредено односно инфицирано од тибусот кои се поставува за време на реанимацијата на детето (после операцијата детето лежи со денови на реанимација, односно под анестезија приклучени на апарати за дишење, срце и.т.н.). Тибусот директно оди во грлото преку душникот и носи кислород на белите дробови. (тибусот е цевка). Можеби немаше да дојде до инфекција ако овој тибус не се ставаше три пати по ред поради тоа што детето преживеа три операции за срце.
Ако сеуште не веруваш во приказнат отиди во детската клиника во Скопје, кардиологија, ОРЛ прашај сите го знаат веќе случајот бидејќи детето после секоја операција лежеше во Скопје со мајката по минимум месец до два, собирајќи ги тие месеци се многу.
Поради проблемот значи, се закажа операција во Грац, Австрија, детето беше оперирано со ласерска операција и вратено во Македонија. Потребна е повторна интервенција бидејќи со ласерската операција не се постигна она што се посакуваше.
Доколку сеуште не си убеден отиди до Сител и прашај дали пред операцијата на срце емисијата Опуштено беше да снима овде кај мене дома за случајот и дали со квиз новинарите на Сител донираа околу 120 илјади денари. Дојди во Штип во ТВ Стар и прашај дали беа пред една недела кај Ивона да ја снимаат се со цел луѓето да се уверат. Детето се аспирира на секој саат поради тоа што се создаваат шлајмови оти плуќата е отворена. Ако не се аспирира може да дојде до гушење, а ова го прави уште потешко оти има само четири години. Треба постојано да се следи и пази за канилата да не падне, поради тоа што трча си игра како и секое дете на нејзини години.
Ако не си убеден дојди во Штип да се увериш.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.393
Не се секирајте, баниран е од тема, нема да досаѓа повеќе.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.764
Не можете ли некако да направите да се донира и од другите оператори, еве на пример јас сум на Т-мобиле, ако има таква опција напрајте да се соберат повеќе средства и од сите оператори.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
164
Поени од реакции
89
Не можете ли некако да направите да се донира и од другите оператори, еве на пример јас сум на Т-мобиле, ако има таква опција напрајте да се соберат повеќе средства и од сите оператори.
За жал не може, таква е политиката на операторите. Единствена опција е да се отвори број на T Mobile и One.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.620
Поени од реакции
18.089
Не ми е јасно што е проблемот - "Избравте непостоечки број".
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.764
Не ми е јасно што е проблемот - "Избравте непостоечки број".
Ако ти е од друг оператор бројот така кажува, јас затоа потенцирав да се земат броеви од сите оператори да можеме сите да донираме.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
164
Поени од реакции
89
Овие денови (изгледа утре) ќе се поднесе барање за да добиеме број и од T Mobile, но не знам колку време ќе им треба за да го отворат (ако прифатат да дадат број), ВИП го отворија за два дена, T Mobile не знам. Од како ќе го отворат ќе го пишам овде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom