Доброволен прилог за Стормејнџел + децата (идни)

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Јас длабоко се извинувам..... само последните постови ги видов и одма реагирав.... за грешно донирање си помислив.... али веќе "штетата" е направена јас почнав термусот да го полнам.... денешна работа за утре не оставам :icon_lol: .... ај па на термусот ке залепам една 20-ка (евра) за старт.... :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Aceva напиша:
Ај, шо ве глеам чудни. Бидна таа работа. Готово е, бар за првото. Мое е. Ја сам то својим рукама.
Сеа - пари збирајте.
Ацева, не глеш дека со еко бараме начин да натераме кајгаџинки да ни шета на модна писта.. така да тоа би ни било плус стигма за нашето дејствување во и вон твое има. Како? Е па вака, ние земаме пиво, одиме на плажа, се ораганизира мис кајгана, тегниме пивото ние со чипс и дрндалото во едната рака, и пполниме цистерни. Заслугите сите остануваат на твое име и еве кума че те клај ме... ама немој да ни го скратуваш и ова право со Еко..
Глеј на подобрата страна, ако не фати таа твојата после маки треба да трга сторми, Вака ем твој е успехо ем ние срејчни ем Сторми дечина... :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Остај бе Влад.... ние ете се жртвуваме за наш мил, драг и сакан другар.... но ете гледаш како ни го "пикнаа" :icon_lol: .... биднала таа работа.... чекај уште некој ден кога ке ни кажат дека и мисиците не ке може да ги гледаме уз пиво пошто ке е забава без алкохол.... само и само да ни ги кратат основните животни потреби бе.... е вишеее... :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Eko1 напиша:
Остај бе Влад.... ние ете се жртвуваме за наш мил, драг и сакан другар.... но ете гледаш како ни го "пикнаа" :icon_lol: .... биднала таа работа.... чекај уште некој ден кога ке ни кажат дека и мисиците не ке може да ги гледаме уз пиво пошто ке е забава без алкохол.... само и само да ни ги кратат основните животни потреби бе.... е вишеее... :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Важи бе, прајте избор, пуните термоси, наплатујте карти и пратите му ги на човекот. Парите за првото, термосот за второто дете.
Договор?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Aceva напиша:
Важи бе, прајте избор, пуните термоси, наплатујте карти и пратите му ги на човекот. Парите за првото, термосот за второто дете.
Договор?
Нау ју ар токинг :icon_lol: .... ке има и убава пара од два спонзори од старт... пошто јас пијам Скопско... а Влад пие Прилепско... (опасни сме нема што :icon_lol: ).... термусите ке видиме од која компанија ке ги земеме.... ете и од нив пара за рекламата.... влезот нека биде гратис.... ке оставиме кутија кој сака нека фрли некој динар :icon_lol: ... друго не знам.... ете Влад нека надополни уште нешто.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Aceva напиша:
Важи бе, прајте избор, пуните термоси, наплатујте карти и пратите му ги на човекот. Парите за првото, термосот за второто дете.
Договор?
Уште кајгаџинкиве да ги натераш на плажа да ни шета по бикини ја прв сум, ама стого правило за кајганачинките смеј гедајне немет пребирајне.. али то за нас не важи, пошто сепак ние избираме требит да имаме некои права..
Кутиите со пари за фрлање че се искориста строго за сторми..
ја че видам со дурекс шо че напра да дела и беспари кондоми(ако оди на гага барем се нека оди).. е и борба против сидата... демек ние како организација донатори

Еко, Даб, ај и скопско(ама со мала с ) и Доритос, бива???
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Vlad II Draculea напиша:
Уште кајгаџинкиве да ги натераш на плажа да ни шета по бикини ја прв сум
Не тепа малце времево за на плажа. Или да ги попикаме по солариуми, да бидат готови за март во затворен простор, или на Кариби да го организираме случувањето. Така и полесно ќе ги намамиме да се свлечат. Абе ќе се свлечат и онака. Па за деца се работи, мајка му стара.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Aceva напиша:
Не тепа малце времево за на плажа. Или да ги попикаме по солариуми, да бидат готови за март во затворен простор, или на Кариби да го организираме случувањето. Така и полесно ќе ги намамиме да се свлечат. Абе ќе се свлечат и онака. Па за деца се работи, мајка му стара.
От море по солариуми.. не мора да има тен де.. наши се си ги сакаме и бели.. ама затворен простор некако не миличи даизвам стомачево(читај стомачиште сум се попрајл чудо едно) Пошто со ниет сум пиво со доритос.. а то требит место се дуја, ме разбирате, ако не почна да бега кајганаџинкиве немит проблем ја радо би се префрлил во некое така саличе со стар македонски амбиент,

Еко нека дополни и нека измени нешто, сепак 2те страни треба да се договора
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Aceva напиша:
Не тепа малце времево за на плажа. Или да ги попикаме по солариуми, да бидат готови за март во затворен простор, или на Кариби да го организираме случувањето. Така и полесно ќе ги намамиме да се свлечат. Абе ќе се свлечат и онака. Па за деца се работи, мајка му стара.
Да се разбереме да не се љутат после Мисиците.... тоа си е СТРОГО конкурс за Мис Летна Кајгана.... и ништо друго.... со дознака дека сите соберени средства ке одат како помош за Сторм.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Eko1 напиша:
Да се разбереме да не се љутат после Мисиците.... тоа си е СТРОГО конкурс за Мис Летна Кајгана.... и ништо друго.... со дознака дека сите соберени средства (како од паричен, така и од протеински карактер) ке одат како помош за Сторм.
Појаснив малу.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Е така. Организацијата од твоја страна не се сомневам дека ке биде професионална и коректна.... од наша страна јас и Влад навремено ке почнеме со нашите тренинзи за триатлонот (пиење / оценување убавина / полнење термуси) :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
еј лујџе... ја тренинго одамна го држам, ја неам видено женска ми цел месец. Таја е во МКД ја во тујџина,(шмрк, шмрц)..
Така да сум натрениран, ебаму сестрата


П.С. Мака ми е на душава па да си кажам
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
А планира некој да биде конкретен или сите пукате у празно?
:)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
StormAngel напиша:
А планира некој да биде конкретен или сите пукате у празно?
:)
Сторм шо поконкретен ебате, кај и за деци нема да се мачиш ние че средиме па уште кажуваш.... сеи си трај си деците сами че си до..
то ние шо гледаме да испериме нешо прекутебе, за то ти да не се секираш остај го на нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom