Добра метал/хеви метал/рок трака

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ајде сите љубители на овој стил и сличните на него повелете


 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
метал трака?! прват слушам
ама ај, еве ви треш
и нешто поозбилно, Обскјура частеше за нова година некои необјавени нумери
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Не треба да ги набојуваш, а и онака не постои стил на метал кој се вика трака. Изразот трака некако ми звучи многу шминкерски, зашто често се користи во рапот и таквите срања а мрзам рап.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Не треба да ги набојуваш, а и онака не постои стил на метал кој се вика трака. Изразот трака некако ми звучи многу шминкерски, зашто често се користи во рапот и таквите срања а мрзам рап.
Тоа што ти мразиш рап, и тоа што тој поим е користен таму не значи дека трака не е соодветен збор... Метал песна... нема везе, он топик - врвот на металот:
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Тоа што ти мразиш рап, и тоа што тој поим е користен таму не значи дека трака не е соодветен збор... Метал песна... нема везе, он топик - врвот на металот:
Се извинувам, ама ова е врвот без никој да ме разубеди
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не треба да ги набојуваш, а и онака не постои стил на метал кој се вика трака. Изразот трака некако ми звучи многу шминкерски, зашто често се користи во рапот и таквите срања а мрзам рап.
Трака по дефиниција е снимено парче музика. Трака донекаде е шминкерски поим, всушност е англицизам и литературниот македонски поим е нумера но дефиниционо не постои рационален аргумент зошто некој не би го користел терминот.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Преработка е ама јака е :D


Еве нешто од в комши

 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
mantas е у право и Точка!
еден поздрав од мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom