Дистрибуција на стоки за широка потрошувачка

Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
23
Како може да се стане локален дистрибутер за стоки за широка потрошувачка(храна и пијалоци за Југозападна Македонија. Располагам со голем магацински простор сакам да купам и две комбиња. Дали може да се навлезе во таа сфера ,дали некој има искуство во таа област за совет
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Јас како поранешен дистрибутер,шофер на пијалоци и со заинтересираност за ваков бизнис можам да ти кажам што јас знам.Значи можеш само упорност и пари за роба.Ќе се договориш од некоја фабрика да купуваш роба и ја разнесуваш по дуќани.Тоа е тоа .Со среќа ако сеуште не си почнал.А ако веќе си почнал пиши како ти оди и до каде стаса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom