Децата и модерен танц

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880
Едно од начините за ослободување на вишок енергија кај децата и правилно телесно развивање во духот на заедничко дружење, вежбање е запознавање со модерен танц!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880
IDO WORLD CHAMPIONSHIPS - hip- hop, break dance, electric boogie... минатогодишниот европски првак во хип хоп танц на IDO European HipHop Champion 2017 во конкуренција на 27 танчери од 19 земји со само 6 години возраст беше Мила Србиноска!...пред некој ден во Киелце исто во Полска се одржа 8мо Светското првенство во натпревар во хип-хоп танци, категорија за деца заедно со студиото „Break a Leg“ како претставници од Македонија, по три круга натпреварување се пласира во финалето каде го освои третото место повторно Мила Србиновска !
...браво за македонското девојче! :bravobe:

 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880


... деца од своите 4 години учаат да танцуваат во танцовото студио Студио Данса Стефи од Скопје, танцуваат латино танци, балет, хип хоп, што е одлично хоби за младите бидејќи има учење нови нешта, физичка активност и пред се, забава.


... минатата година во Врњачка Бања, “Open 2017 Serbian international dance festival “ освоиле седум први места !...Браво, за ентузијазмот! (y)

 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Едно од начините за ослободување на вишок енергија кај децата и правилно телесно развивање во духот на заедничко дружење, вежбање е запознавање со модерен танц!
Се ок, само зашто модерен танц ... што е тоа модерен танц :confused:
Ех златни играорци, златни песни си имаме, златни ора, ама пуста мода :cool:
Бар музиката на која играат да е нешто :toe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880
Се ок, само зашто модерен танц ... што е тоа модерен танц :confused:
Ех златни играорци, златни песни си имаме, златни ора, ама пуста мода :cool:
Бар музиката на која играат да е нешто :toe:
...во право си, се сложувам дека треба да се негува нашето- фолклор, народната песна и ора, буги-вуги, хип хоп не е наше... ама ете таму се ослободува повеќе енергија која се акумулира кај децата, а не бара мислење, оти кај ората мора да се има и слух и такт да се научи чекорот, а хип хоп ...широко поле опа цупа! :kluc:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.237
Поени од реакции
39.988
Се ок, само зашто модерен танц ... што е тоа модерен танц :confused:
Ех златни играорци, златни песни си имаме, златни ора, ама пуста мода :cool:
Бар музиката на која играат да е нешто :toe:
ni se propedercuva mladinata so ovie stvari, zlatno pajdusko, teskoto, tie mi igraat hip hop
 
F

Flatter

Гостин
Едно од начините за ослободување на вишок енергија кај децата и правилно телесно развивање во духот на заедничко дружење, вежбање е запознавање со модерен танц!
Ти Не Одиш На Ваков Танц !*&?,,..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880
Европско првенство, светски купови во модерни танци и меѓународен натпревар Денс Оф во Скопје


...од вчера, во спортскиот центар Јане Сандански, Скопје се одржува Европско првенство во Street Dance Show 2018 и Светски Купови во Диско денс и Хипхоп
... на 10 ти. и 11.11.2018. ќе се одржи Интернационален танцов натпревар DANCE OFF со над 900 танчери, сабота љубителите на хипхоп , диско , брејкденс, а во недела латино шоу и танци во двојки, а во недела истовремено ќе тече и натпревар во Македонската Опера и Балет во класичен балет, модерен балет, џез денс!..почеток во 09.ч со целодневна влезница од 150 ден !


...жалосно што сите сме „отровани“ од политиката и не се информира на Тв медиуми и такви настани да биде поголема посетеноста и за децата јуниори па и сениори- радост, а за публиката опуштање!
:oeoeoe:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom