Децата и модерен танц

Дискусија во форумот 'Деца' започната од bijons, 31 октомври 2018.

 1. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  Едно од начините за ослободување на вишок енергија кај децата и правилно телесно развивање во духот на заедничко дружење, вежбање е запознавање со модерен танц!
   
  На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  море ќутек само
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  IDO WORLD CHAMPIONSHIPS - hip- hop, break dance, electric boogie

  [​IMG]

  ... минатогодишниот европски првак во хип хоп танц на IDO European HipHop Champion 2017 во конкуренција на 27 танчери од 19 земји со само 6 години возраст беше Мила Србиноска!

  [​IMG]

  ...пред некој ден во Киелце исто во Полска се одржа 8мо Светското првенство во натпревар во хип-хоп танци, категорија за деца заедно со студиото „Break a Leg“ како претставници од Македонија, по три круга натпреварување се пласира во финалето каде го освои третото место повторно Мила Србиновска !

  [​IMG]
  [​IMG]

  ...браво за македонското девојче! :bravobe:

   
  Последно уредено: 31 октомври 2018
  На nik1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  [​IMG]

  ... деца од своите 4 години учаат да танцуваат во танцовото студио Студио Данса Стефи од Скопје, танцуваат латино танци, балет, хип хоп, што е одлично хоби за младите бидејќи има учење нови нешта, физичка активност и пред се, забава.  ... минатата година во Врњачка Бања, “Open 2017 Serbian international dance festival “ освоиле седум први места !...Браво, за ентузијазмот! (y)

  [​IMG]
   
  Последно уредено: 1 ноември 2018
  На nik1 и kano им се допаѓа ова.
 5. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  3.535
  Допаѓања:
  2.751
  Се ок, само зашто модерен танц ... што е тоа модерен танц :confused:
  Ех златни играорци, златни песни си имаме, златни ора, ама пуста мода :cool:
  Бар музиката на која играат да е нешто :toe:
   
 6. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  ...во право си, се сложувам дека треба да се негува нашето- фолклор, народната песна и ора, буги-вуги, хип хоп не е наше... ама ете таму се ослободува повеќе енергија која се акумулира кај децата, а не бара мислење, оти кај ората мора да се има и слух и такт да се научи чекорот, а хип хоп ...широко поле опа цупа! :kluc:
   
 7. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.641
  Допаѓања:
  8.749
  ni se propedercuva mladinata so ovie stvari, zlatno pajdusko, teskoto, tie mi igraat hip hop
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  436
  Допаѓања:
  289
  Ти Не Одиш На Ваков Танц !*&?,,..
   
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  ко ќе порасне и неа ќе ја пуштат да иде да игра рап со другите деца
   
  На Flatter му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  Европско првенство, светски купови во модерни танци и меѓународен натпревар Денс Оф во Скопје

  [​IMG]

  ...од вчера, во спортскиот центар Јане Сандански, Скопје се одржува Европско првенство во Street Dance Show 2018 и Светски Купови во Диско денс и Хипхоп


  [​IMG]

  ... на 10 ти. и 11.11.2018. ќе се одржи Интернационален танцов натпревар DANCE OFF со над 900 танчери, сабота љубителите на хипхоп , диско , брејкденс, а во недела латино шоу и танци во двојки, а во недела истовремено ќе тече и натпревар во Македонската Опера и Балет во класичен балет, модерен балет, џез денс!

  [​IMG]

  ..почеток во 09.ч со целодневна влезница од 150 ден !  ...жалосно што сите сме „отровани“ од политиката и не се информира на Тв медиуми и такви настани да биде поголема посетеноста и за децата јуниори па и сениори- радост, а за публиката опуштање!
  :oeoeoe:
   
  Последно уредено: 8 ноември 2018
  На Flatter му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  436
  Допаѓања:
  289
  Многу скапа влезницата.,,..
   

Сподели преку: