Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Кој дел од денот највеќе ви се допаѓа?
Мене изгрејсонцето и ноќта затоа што во тој дел од денот е најтивко и најубаво ми се гледа! 8)
 
С

Сатори

Гостин
Полноќ

ViRuS напиша:
Кој дел од денот највеќе ви се допаѓа?
Мене изгрејсонцето и ноќта затоа што во тој дел од денот е најтивко и најубаво ми се гледа! 8)
Ноќ без размислување, колку што ја сакам Месечевата светлина и начинот на кој се прекршуваат зраците ништо не сакам толку.Има некоја магија во тоа, апсолутно делува смирувачки на мене.Инаку преферирам полна месечина на полноќ!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ма ноќ бре,црна темница,најбоље е
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Xmmmmmmmmm abe denot e ubav, za toa sto mora da ima sonce za koskite da mi stojat. :)
a nok....
e vo nok mozam da pravam se drugo...
pogodi sto?:zlo:
just kiding
 
N

NeMiRnA

Гостин
Nok,zasto mnogu poubavo funkcioniram preku nok,se e romanticno i tivko i ednostavno mozes i da bides sam so sebe,ima nesto vo nokta sto nenormalno me privlkuva uste ne sum otkrla sto,a dodeka denot ne go sakam voopsto,neznam zasto osobeno koga e soncev proleten den mene me boli glava cel den.Preku den spijam i sum mrza teska,a navecer trcam,vozam roleri,na net,citam,cistam super mi e!Ama i mesecinata i zvezdite se nezamenlivi:)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Зајдисонце! Кога планините изгледаат како да горат! Волшебно е.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ноќта после 12 по полноќ и негде 4-5 часот на сабајле раните зори. И у тоа време да сум на планина, или на плажа, па мераци... :)
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Ноќта после 12, кога вампирите излегуваат. Па и јас.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ноќта!Денот обично го спијам!А го сакам денот само летно време заради сонцето...некако ги полни луѓево со позитивна енергија,онака глеаш насмеани и задоволни фаци..а во зима..какво е времето такви се и они!
А ноќта ја обожавам..онака ме асоцира на романтика на љубов на страст...а и кога го нема тоа и осаменоста има посебна убавина..затоа мн.ретко ја спијам!

memberix напиша:
Ноќта после 12, кога вампирите излегуваат. Па и јас.
А ти гроф да не си?:lud:
Не ја сватив поврзаноста со вампирите!
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Ноќта и изгрејсонце,ноќта затоа што највеќе време седам ноќе,а изгрејсонце затоа што кога ке отидеш покрај езеро во тој период,нема зборови за да се опише колку е убаво....уште да имаш некој до тебе....:)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Mnogu docna navecer ili epten rano nautro, whatever... Potocno periodot pred da izgree sonceto, i malku posle toa, ima nekoj specificen ubav `miris` i svezina na vozduhot, a i se e taka mirno.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Ноќта :je:
Исто го сакам периодот на изгрејсонце, најубаво е :))
А ноќта ја сакам дека се е мирно, темно ммм, најубаво ми е :)))
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
Ден , најубав за спиење , ноќ за уживање :je:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Изгревањето на сонцето е најсјајниот поглед од 24те часа. Многу си го сакам тој дел од денот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom