Ден Браун

Член од
17 февруари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
4
Браун и куељо се писатели за тие што не читаат книги:helou:
Во парво си ...те поддржувам...Ден Браун единствено вреди затоа што на некој начин влијае на луѓето бидејќи се спротивставува на пропагандата на црквата и навистина многу луѓе кои ги познавам ги има освестено...ама е мнооооооогу далеку од писател
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Одличен писател.....А Коељо има одлични книги исто како и Браун.... :salut:
 
Член од
6 март 2010
Мислења
27
Поени од реакции
3
Книгите на Ден Браун ги читам само за забава, но сепак добри се и за запознавање со некои поими кои тешко би ги сретнале во другите дела од белетристиката. Го сметам повеќе за бизнисмен, отколку за писател, иако поседува некои способноси соодветни за писател, ако ги пишува сам неговите дела, без литературни совети од страна.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Еден од омилените писатели ми е Ден Браун. Посебно ми се допаѓа „Изгубениот симбол“, прекрасна прикаска, како прво за одмарање и релаксација, како второ динамичен тек на настани со интересни факти кои можат некогаш да ти притребаат. Нека продолжи така, тој ќе заработува а ние ќе наоѓаме задоволство во неговите книги :)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Еден од омилените писатели ми е Ден Браун. Посебно ми се допаѓа „Изгубениот симбол“, прекрасна прикаска, како прво за одмарање и релаксација, како второ динамичен тек на настани со интересни факти кои можат некогаш да ти притребаат. Нека продолжи така, тој ќе заработува а ние ќе наоѓаме задоволство во неговите книги :)
Посебно возбудлив е делот кога Малак ќе и дојде на Кетрин во Институтот.
Мислам дека “Изгубениот симбол“ е многу подобро дело од “Кодот на Да Винчи“ :)
 
Член од
6 март 2010
Мислења
27
Поени од реакции
3
Посебно возбудлив е делот кога Малак ќе и дојде на Кетрин во Институтот.
Мислам дека “Изгубениот симбол“ е многу подобро дело од “Кодот на Да Винчи“ :)
Што се однесува до мене, јас ги обожувам сите книги од Ден Браун. За мене подобра беше „Кодот на Да Винчи“, која никогаш нема да ми здосади да ја читам. Но и другите негови дела се особено возбудливи и полни со информации кои не би ги дознале од други дела од белетристиката.
 
D

Delux

Гостин
не мора ни да имате прочитано некое негово дело,доволно е само да се чуе неговото име за да се знае кој е број 1...Ден Браун е екстраваганда на деншницата!
 
S

smart ass

Гостин
Браун и куељо се писатели за тие што не читаат книги:helou:

Па Реално се сложувам-тука уметноста па и знаењето умира!!

Следуваат трипови и ТЕЗИИИИ:vozbud:

Посебно кај Ден Браун...кој самиот кажа абе нема вистина во кодот на давинчи тоа е само моја имагинација замислете има луѓе кои ВЕРУВААТ!!!!!!!

не мора ни да имате прочитано некое негово дело,доволно е само да се чуе неговото име за да се знае кој е број 1...Ден Браун е екстраваганда на деншницата!
И што е типично кај него???

Каде наоѓаш повеќе уметност од Мостот на Дрина..или пак Тихиот Дон??

Дали има Уметнички и така добар на изразување,опишување...а имал нови Термини ТУУЈЈЈ...има ама во Контекст кој му одговара НЕМУ!!!
 
D

Delux

Гостин
smart ass;3454989 И што е типично кај него??? Каде наоѓаш повеќе уметност од Мостот на Дрина..или пак Тихиот Дон?? Дали има Уметнички и така добар на изразување напиша:
..мостот на Дрина е само мостот на дрина:)
доловени се ликовите и настаните перфект,а тоа што е број 1 многу луѓе(повеќето илузионисти и мразачи на квалитет)ги прави да мислат обратното само за тоа шо е најчитан...и има бе уметнички начин на израз!не можи ѓубре од белетристика да биди ба врв:smir:
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Morate da ja prochitate The lost Symbol najnovata..mnogu e dobra.

--- надополнето ---

Браун и куељо се писатели за тие што не читаат книги:helou:
Pa dali znaesh shto zborish?Se gleda kolku znaesh za literaturata..Bravo,odlichno.samo toa ke ti go kazham.Tapaaa si!
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Мене не ми се допаѓа Ден Браун,премногу ми е комерцијален.Ок признавам и мене ме беше фатила еуфоријата од Кодот на да Винчи и Анѓели и демони,едвај чекав да ги читам.Немаат некоја посебна уметничка вредност,типични бестселери кои по некое време паѓаат во заборав.Мислам дека околу човекот се крева многу врева,а ништо посебно не е,веќе видено и чуено.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мене не ми се допаѓа Ден Браун,премногу ми е комерцијален.Ок признавам и мене ме беше фатила еуфоријата од Кодот на да Винчи и Анѓели и демони,едвај чекав да ги читам.Немаат некоја посебна уметничка вредност,типични бестселери кои по некое време паѓаат во заборав.Мислам дека околу човекот се крева многу врева,а ништо посебно не е,веќе видено и чуено.
Кодот на Да Винчи и Ангели и Демони не беа само типични бестселери. Беа многу повеќе барем за религиските структурни општества.
А новите од Ден Браун му се на стара слава пишувани. Не му ги бива.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Кодот на Да Винчи и Ангели и Демони не беа само типични бестселери. Беа многу повеќе барем за религиските структурни општества.
А новите од Ден Браун му се на стара слава пишувани. Не му ги бива.
Не знам на кои мислиш, ама „Точка на измама“ и „Дигитална тврдина“ - му се феноменални книги.
Разликата е што оние што ги наведе обработуваат теми за религија, а овие две - не :)
И патем, „Ангели и Демони„ е пишувана пред „Кодот на Да Винчи“.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не знам на кои мислиш, ама „Точка на измама“ и „Дигитална тврдина“ - му се феноменални книги.
Разликата е што оние што ги наведе обработуваат теми за религија, а овие две - не :)
И патем, „Ангели и Демони„ е пишувана пред „Кодот на Да Винчи“.
Дигитална тврдина ја прочитав и да - убава е, ама не е ништо посебно. Сум читал и предходно исти такви книги :)
Точка на измам 34895734957345 пати ја почнав и си наоѓав попаметна работа после 5та страна пошо едноставно ко да ЗНАЕВ шо ќе се деси на крајот од книгата.
А сеа најновава тајниот симбол или како и да е - тотален булкреп.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Znae li nekoj dali ja ima Digitalna tvrdina na makedonski jazik vo nasive knizari i po koja cena moze da se nabavi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom