Дедо Пеневата механка во Банско Пиринска Македонија !!

Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Секоj твоj сбор докажува дека немаш поjм от реалната состоjба.
Отвори тема "Букурешки договор" во "Историjа", не лечи комплекси во "Туризам и патуванjа"!
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Секоj твоj сбор докажува дека немаш поjм от реалната состоjба.
Отвори тема "Букурешки договор" во "Историjа", не лечи комплекси во "Туризам и патуванjа"!
Dobro be Mongo ke otvoram i ke zaebvam drugi mongoli posto gledam deka si slep !
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.922
Поени од реакции
1.445
По трет пат читам дедо Пеневата механика и си викам што ставиле техничка тема во туризам, размислувам што пак измислил човеков, најверојатно не е квантна механика, за на крај да заклучам дека всушност измислил кафана. :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Molerovata meana bese taa so nozzevite so frlaa mislam deka bese , nemav moznost da ja posetam ovaa godina bidejki koga otidov na staroto mesto ne bese tamu pa otidovme vo cevermeto pa posle povtono prodolzivme kaj Dedo Pene !

Ti imas mozebi apartament vo BANSKO ama ja imam rodnini i prijateli koj se deklariraat kako MAKEDONCI ,a NE kako BLGARI , ajde ako ste tolku sigurni dajte napravete popis i vmetnete grafa MAKEDONCI pa ke prajme togas muabet OK ??? Gledam deka ti pojma nemas za narodot koj zivee tamu decko ke dojde den koga ke plakas danok vo MAKEDONIJA za apartamentot vo Bansko , a ne na Bugarija bidejki Bansko i pripaga na Makedonija , a toa ke se sluci vo 2013 so ratifikacijata na BUKURESKIOT MIROVEN DOGOVOR , NELI Dogovor si e DOGOVOR i mora da se zapazi , pa od ovde ke te vidam za nekoja godina i takvite kako tebe , a i onie ciganite DOLU pod nas , MAKEDONIJA pak ke se izdigne i toa vo skoro vreme !
E, от се това што прочитав имам един извод-твоите роднини и другари мора да са неписмени и само не можат да си напишат што са во картата. :toe:

А за Туризма - еве репортажа за Банско по Алфа ТВ
http://www.vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=57&eventId=32608
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
E, от се това што прочитав имам един извод-твоите роднини и другари мора да са неписмени и само не можат да си напишат што са во картата. :toe:

А за Туризма - еве репортажа за Банско по Алфа ТВ
http://www.vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=57&eventId=32608
Nesto pocna nervoza da te faka a ? :) ako ako nema nisto strasno , samo ke ja pomestime granicata do dupnica i gotovo nema da boli i4 nema da ima potreba da proteruvam enaselenie od pirinska Makedonija bidejki 98 % se cisti makedonci sakalo toa da ti odgovara ili ne toa e vistinita i to go znaes toa !

--- надополнето ---

I ne mi treba ALFA TV za da vidam kakvo e edno od najubavite makedonski mesta Bansko tatar bev tamu i sekoj sto go prasav mi kaza deka e MAKEDONEC a ne bolvar taka da i linkot od ALFA nisto ne znaci , se vi e dzabe gotovi ste !
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Nesto pocna nervoza da te faka a ? :) ako ako nema nisto strasno , samo ke ja pomestime granicata do dupnica i gotovo nema da boli i4 nema da ima potreba da proteruvam enaselenie od pirinska Makedonija bidejki 98 % se cisti makedonci sakalo toa da ti odgovara ili ne toa e vistinita i to go znaes toa !


И кога ке стане тоа? :vozbud:
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
По трет пат читам дедо Пеневата механика и си викам што ставиле техничка тема во туризам, размислувам што пак измислил човеков, најверојатно не е квантна механика, за на крај да заклучам дека всушност измислил кафана. :)
емпатија кон тебе...
ја мислев уше еден Војо ‘перпетум мобиљ‘ на кајгана форум...
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Aj i da te razocaram sega tatarce ja na tebe ... Licno so Dedo Pene sedev ( mislam na gazdata na meanata ) i slusaj sea sto mi kaza .... "aj sega ke odtideme do Sandanski i posle 12 casot vecerta koga site se pod alkohol kaci se na masa i kazi AZ SAM BLGARIN i znaes li sto ke docekas a ? ke izedes kutek koe i magare go nema jadeno" , so toa se ti kazav , imase lugje od OMO Ilinden i si sedevme do 4 sabajle so muzika i jasno i glasno kazaa deka NIE NE SME SRBI , BUGARI ili GRCI tuku ceda sme na Aledksandar gordost Makedonska

:icon_lol: Многу ти работи фантазијата.

--- надополнето ---

Jasno i glasno najgolemiot istrazuvac na geni i poteklo na narodi ( institutot IGENEA ) dokaza deka si imame nie posebni geni i sme poseben narod , od ova potocno zdravje ama dzabe koga Grcive i Bolvarite nisto ne priznavaat sto ne e od nivna korist , pa taka moze samo da odjebat !
==


Според Igenea во Бугарија нема ниту еден Турчин. Само тоа ќе кажам.А на вас ви препорачувам навистина да отидете таму и да прашате едноставно кој каков е

--- надополнето ---

http://www.bghotel.mobi/index.php/home/details/369/Hoteli_v_Blagoevgrad/Gr_Bansko/Kysha_za_gosti_Dyado_Pene

--- надополнето ---

spaso што прави тоа знаме таму кај големите Македонци, кои тепаат Бугари? :pos2:

--- надополнето ---

http://www.dedopene.com/bansko_dedopene_pub.html

Атмосферата в типичен бански стил се доп'лва и от многото оригинални предмети, запазили чувството за историческа реалност и непреходност. В'трешната архитектура, типична за рајона, е с ниши, тајници и огништа с жив ог'н, които с'здават в механата ујут'т на б'лгарската традиција.

Живата музика и изп'лненијата на автентичен б'лгарски фолклор доп'лват п'рвокласното обслужване.Умре митот Дедо Пене. Давајте со следниот


Следниот пат како некој ви зборува глупости размислат
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Mislam deka spomnav i za kartata sto ja imas zaokruzeno :) licno ja prevrtev naopaku bratko so dozvola na stariot gazda , eve sega ke ti go opisam ako sakas , sredna visina bela kosa malku prokelav non stop nosi pantaloni so taranti i nosi naocari :) valjda sega ke poveruvas , vnatre so ciganive ostanavme do 4 sabajle moronu tatarski i so grupa od OMO ILINDEN , ne se sekiraj naskoro ke go jadete !
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
147
Поени од реакции
6
Mislam deka spomnav i za kartata sto ja imas zaokruzeno :) licno ja prevrtev naopaku bratko so dozvola na stariot gazda , eve sega ke ti go opisam ako sakas , sredna visina bela kosa malku prokelav non stop nosi pantaloni so taranti i nosi naocari :) valjda sega ke poveruvas , vnatre so ciganive ostanavme do 4 sabajle moronu tatarski i so grupa od OMO ILINDEN , ne se sekiraj naskoro ke go jadete !

Точно смрди "татарски" карта е за декорација на најголемите антички Македонци. Ти мислиш ли како пишуваш?

Еј дете

http://euratlas.net/history/europe/index.html

Ова е EURATLAS. Најди ми Самуилова Македонија.


Единствената причина српската организација ОМО Илинден да не е тонат во крв е фактот дека е безбедно и сакаме пред европа да изгледаме како Европејци. Но и тоа ќе се случи. Ветувам ти. Со децата ќе започнеме.

==

А на тебе брате ти е простеноза лагите и зборовите, бидејќи ние пропаднаа и не успеавме да ви ослободиме. Сеуште.


Инаку во моментов стануваш смешен.

--- надополнето ---

Јас пак ќе ти прашувам - ти ќе ставаш ли таква картичка за декорација?--- надополнето ---

 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Nesto pocna nervoza da te faka a ? :) ako ako nema nisto strasno , samo ke ja pomestime granicata do dupnica i gotovo nema da boli i4 nema da ima potreba da proteruvam enaselenie od pirinska Makedonija bidejki 98 % se cisti makedonci sakalo toa da ti odgovara ili ne toa e vistinita i to go znaes toa !

--- надополнето ---

I ne mi treba ALFA TV za da vidam kakvo e edno od najubavite makedonski mesta Bansko tatar bev tamu i sekoj sto go prasav mi kaza deka e MAKEDONEC a ne bolvar taka da i linkot od ALFA nisto ne znaci , se vi e dzabe gotovi ste !
Зашто си мислам,дека и вие си имате Банско?! Недеj ламтja за туго. Маj тебе те заболе вистината за твоите другари и роднини... :toe:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Зашто си мислам,дека и вие си имате Банско?! Недеj ламтja за туго. Маj тебе те заболе вистината за твоите другари и роднини... :toe:
I toa Bansko pod Todorka ke bide naso t.e ke ni se vrati , nie cuzdo ne sakame si go sakame svoeto nisto povekje Site Makedonci da si se obedinat povtorno kako pred Bukurest 1913
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
. . . .a dedo Pene kartata na San Stefanska Bugarija ja pokri so bel carsav . . .
Mislam deka spomnav i za kartata sto ja imas zaokruzeno :) licno ja prevrtev naopaku bratko so dozvola na stariot gazda . . .

Последно - дедо Пене ли jа покри со бел чаршаф или ти лично jа претера наопако?

Малкиот, неколку пати те фатих да лажиш и фантазираш, смири се малко. Поим немаш от тоа што пишеш.
Саках да напраа облог со тебе на по 10 000 евро, што ке се случи 2013г. /пак тресеше зелени/, но ти немам вера - си лажго. Инако парите ке ми вршеха добра работа.

Види пак видеото погоре! Види как газдата на механата сбори за своите деца как играт бугарски танци. Нема што повеке да ти кажа.

P.S. А, да, те чекам да отвориш тема за Букурешкиjа договор во "Историjа"!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom