Девојките и игрите

  • Креатор на темата Mac))
  • Време на започнување

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Жените на возраст од 25 до 34 години повеќе играат компјутерски игри од мажите на иста возраст.
Неодамнешното истражување покажало дека 65% од жените се забавуваат со компјутерски игри, во споредба со 35 отсто од мажите. Освен тоа, жените повеќе играат едноставни игри што опуштаат, како што се игри со карти, тетрис или оние Flash игрички во "Досадно ми е".
Мажите, за разлика од нив, се подготвени на своите игри да потрошат богатство и преферираат играчки конзоли како Playstation.
Има уште една главна разлика меѓу машките и женските игри - жените бираат помалку натпреварувачки игри во кои нема насилство и сложени контролни шеми на водење на играта, за разлика од "хардкор" игрите во кои најмногу уживаат мажите.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Како што проаѓаат годините, така ќе растат тие 35% (=
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сеа ќе ставам некои статистики....Него јас чекав да пише една личност...јас мислев она прва ќе пише а ништо :(
Сандра ма!!!!Нели ќе ме колеше у кантер со нож??:):)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Hm ja igram Need for Speed,GTA San Andreas,Kanter,uff Zelda ja obozavam,Heroes of Might and Magic IV e posledna sto ja zemav i sega nea ja igram,epa tolku.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
ja igram Red Alert i Conter Strike ali poslabo...ali u Red Alert mi nema raven!!! i igram i need for spead i GTA :bip:
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Порано не сакав да слушнам за игра ми се ежеше кожата,сега па застани ми пред монитор дур играм...Дечко ми ме зарази,па за да не се караме кој прв,кој е на ред,си купив x-box 360.Сега варам кафето и седнувам да ја играм Dead or Alive 4.Ајт
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
!!!!!!! vie muskite ste pomalce stereotipni po toa prasane-devojkite i igrite????????:lud:
demek ako si zensko si nemas poim ,i igraneto igrici go smetas za "debilno trosene vreme".ali jebi ga,nemat veze!!!:pishtoldz
ali ko so gleam ima dosta freakovi i manaci ko ja po forumov !!!ma nije bitno !!!!!!!
vo sekoj slucaj igram najmnogu PC igri i toa sekakvi(hitman,SILENT HILL4, unreal tournament 2004,Splinter Cell,Doom3,WoW(a porano i Warcraft3), san andreas use odamnaaaaaaaaaa... i me mrzi vise da nabr)
a inaku vo posledno vreme furam PS2 se pocesto-posledna igra:AREA 51
(drugi:destroy all humans,bloodrayne,alien vs. predator,prince of persia:two thrones,NfS-most wanted,GTAmexico,MAFIA...itd,itd):nesvest: i toooooooo!!!!:je:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Јас играв GTA San Andreas, играва беше закон, Serious Sam II ја свртев, играв некои стратегии како Age of Mythology... NBA 2006, оваа повеќе online, па некои мали игрици за кога ми е досадно како Luxor и Zuma Deluxe. Моментално ја играм Neighbour from hell, закон е да се измачува комшијата! :):)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Законија луѓе не очекував толку дека женички имало што играт PC Games сепак мило ми е ова што го читам и се надевам дека некој ден ќе најдам некоја од вас што игра WoW па ќе можиме да одиме на некоја истанца:):):):):):). И тој што е во она необични игри загрозен нека почне F.E.A.R да игра крајот му е закон :pishtoldz
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sandra i nekoj od #Bitola na vremeto , ke me uceja Kanter da igrame . Of lele majko koja bruka bef i od togas si igram pool na yahoo i sega posledno nelutise nekako poveke mi odogovara :)
Sanni pamti ko igrafme jas , ti i Vasko i Cocata ?)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ragazza напиша:
Sandra i nekoj od #Bitola na vremeto , ke me uceja Kanter da igrame . Of lele majko koja bruka bef i od togas si igram pool na yahoo i sega posledno nelutise nekako poveke mi odogovara :)
Sanni pamti ko igrafme jas , ti i Vasko i Cocata ?)
AHIAhAiAh ;) chim igrafme nie 4cata .. sigurna sum deka ja ne gubef :D

Igram lineage2 .. ustfari igraf.. od sho rabotam sa i taka neam vreme ni na ta igra da se zakacham :D Kejf mi beshe samo posho imaf picka koja se vikashe Slafka (((((((= najjaka.. ahaiahaih
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас играм Симс2,GTA San Andreas,The thing,сите делови на Hitman и Shadow of destiny.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Sandra напиша:
Igram lineage2 .. ustfari igraf.. od sho rabotam sa i taka neam vreme ni na ta igra da se zakacham :D Kejf mi beshe samo posho imaf picka koja se vikashe Slafka (((((((= najjaka.. ahaiahaih
Немам досега играно lineage ама послем ова одам да ја побарам некаде и да видам таа СлаФка што можи да направи :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
15 ноември 2005
Мислења
355
Поени од реакции
1
Jas igram Age of Mythology, Age of Emperors...Need for speed, motor racer :) Tomb Raider...Hmm i NE LUTI SE CHOVECHE :)))
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
JuveFan напиша:
Немам досега играно lineage ама послем ова одам да ја побарам некаде и да видам таа СлаФка што можи да направи :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Awe mislam deka mi umre pickafa ko ne ja vrabotif dovolno dobro (= inache bef gore na tolku lvl sho se mozeshe .. i pukaf so magiiii .. (= A ako si za igra .. kazi ;) ke igrame zaedno.. to e edinstvena igra sho mi ostanalo vo komp ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom