Девојка ми/дечко ми сака тројка

Девојка ми/дечко ми сака тројка

  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште еден дечко.

    Гласови: 54 10,6%
  • Машко сум и сум за тројка со девојка ми и уште една девојка.

    Гласови: 264 51,7%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште еден дечко.

    Гласови: 26 5,1%
  • Женско сум и сум за тројка со дечко ми и со уште една девојка.

    Гласови: 36 7,0%
  • Машко сум и сум против.

    Гласови: 82 16,0%
  • Женско сум и сум против.

    Гласови: 49 9,6%

  • Вкупно гласачи
    511
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ако некад имам тројка би сакала со уште две женски али не знам дали би пробала :D уназад пет години истово го пишувам по форуми да бев поодлучна до сеа ќе пробав али изглеа никад нема да пробам. :LOL:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Знам што сакам само не сум одлучна а и реално не се појавиле добри кандидатки за таа ствар. :D
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
9
Па правилото е просто, за девојките препорачувам првото искуство во тројка да им е со девојка. Некоја што им се допаѓа[DOUBLEPOST=1546181484][/DOUBLEPOST]А за најскратена верзија како да го добиеш е да му кажеш на мажјакот ти да приклучи некоја негова, нема емотивни врски како кога приклучуваш другарка. Ама за првпат зборам. Глеј да не го сватиш како започнување врска (сеа во 3-ка, ко малку да е во пар :P) туку само како доживување.
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Ако некад имам тројка би сакала со уште две женски али не знам дали би пробала :D уназад пет години истово го пишувам по форуми да бев поодлучна до сеа ќе пробав али изглеа никад нема да пробам. :LOL:
Ја би да ве гледам? :icon_mrgr:
 
Член од
13 јуни 2016
Мислења
48
Поени од реакции
30
Лично јас и жена ми сакаме тројка да имаме со машко па со женско...нооо бидејќи тоа е табу тема кај нас тешко ни оди желбата хаха
 
K

kicodarker

Гостин
Лично јас и жена ми сакаме тројка да имаме со машко па со женско...нооо бидејќи тоа е табу тема кај нас тешко ни оди желбата хаха
Се плашиш од реакцијата на другите ако го кажиш истото. Барем во опшество со османлиско сфаќање на бракот и сексуалните односи свингерите потешко наоѓаат партнери заради страв од реакцијата на другите. А сексуалните желби на луѓето горе-долу се исти како тука и на исток и на запад.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
5
I jas i dechko mi barame devojka za trojka ama vaka na forum nikoj ne te sfaka seriozno. Ako ima otkacheni tipki koi bi probale, pishete mi PP
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
I jas i dechko mi barame devojka za trojka ama vaka na forum nikoj ne te sfaka seriozno. Ako ima otkacheni tipki koi bi probale, pishete mi PP
Јас многу сериозно те сфаќам, ама машко сум. Проблем ли би било со мене една тројка да направите? Откачен сум бтв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom