Да ѝ помогнеме на малата Анастасија!

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.693
Поени од реакции
32.936
Отворена линија за донации за 2-годишно девојче од Валандово кое се бори со тешка форма на тумор

Двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор има потреба од итна операција во Република Турција која чини 100.000 евра.

Родителите не се моќни да го покријат износот на операцискиот зафат, молат и апелираат за помош која во овие моменти им е повеќе од неопходна.

За таа цел, отворена е донаторска сметка, отворени се броеви за донација на операторите Телеком (143-104) и А1 (143-666) и Gofundme кампања.

 

Govinda

Луд, збуњењ, изгубљен
Член од
20 април 2014
Мислења
2.660
Поени од реакции
2.031
Туку зашо телекабел сеуште немаат вакви броеви, или јас незнам?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.808
Поени од реакции
1.327
Го видов ова на другиот форум и донирав.
Гревота,толку мало девојче,само што ѝ започнал животот.
Дај Боже бргу да оздрави!
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.693
Поени од реакции
32.936
 
На врв Bottom