Да им помогнеме на оние кои имаат потреба

Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Pocituvani,

Vi se obrakame so nadez deka ke naideme na razbiranje za teshkata zdrastvena sostojba vo koja, ne po svoja vina, se naoga nashata kerka Sanja Cavdarova.
Sanja strada od „QUADRIPLEGIA SPASTICA - PARALISYS CEREBRALIS“ – bolest koja e bezmalku neizleciva, no, za koja, vo zavisnost od stepenot, se primenuvaat hirurshki intervencii za namaluvanje na posledicite od istata i podobruvanje na samostojnosta vo funkcioniranjeto na zaboleniot.
Tolku posakuvanata intervencija za Sanja treba da se izvrshi vo Moskva, na Megunarodniot Institut, i cini 42 000$. Prognozite se deka sostojbata na Sanja bi mozela da se podobri za 70%.
Tokmu zatoa, za da i ovozmozime dostoinstven zivot, posvetla idnina i nadez za utre, Ve molime da ja izrazite Vashata humanost preku donacija na:

Ziro smetka:
380-0-910010-991-30
povikuvanje na broj:
380-5-033113-001-43

ProKredit banka AD Strumica
Strumica
Mare Cavdarova
Ul. Mito Hadzi-Vasilev Jasmin br. 83
2400 Strumica, R. Makedonija


So dolzna pocit i ogromna blagodarnost,

Roditelite na Sanja
Mare i Branko Cavdarovi
Ul. Mito Hadzi-Vasilev Jasmin br. 83
Strumica
Telefon za kontakt: 034 329 702
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Темата е поставена како важна.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ако на некој му е потребна финансиска помос нека писе мислам дека ке мозам да му помогнам со организирање на хуманитарен концерт...........
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Pocituvani,

Poradi teskata zdravstvena situacija na tatkoto na Zaklina, potrebno e hitno doniranje na krv od bilo koja krvna grupa DENES (sreda 25. juni 2005 godina).

Krvta se donira za Boris Celkovski. Potrebno e da se naglasi za koe lice se daruva krv , dokolku ste vo moznost kontaktirajte i nekoj koj bi mozel da daruva krv vo Klinikata za transfuziologija.

Ve molam porakava preprakjajte ja do site do koi mozhete!

Ajde da pomogneme !!

Blagodaram
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
А каде да донираме? Прашувам за сега каде можам да донирам во ова време?
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Би било убаво постојано да се следат состојбите со крв во Републичкиот Завод за Трансфузиологија во сите градови од државата и доколку недостасува крв, веднаш да се донира, но да се донира и без да се има претходна информација дали има или нема доволно крв во Републичкиот Завод за Трансфузиологија во сите градови од државата.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Јас знам дека е убаво да се донира бидејќи сум донирала претходно повеќе пати ама надвор од Македонија. Може само да ми нагласиш за презимето дали е со Ч или со Ц? Еве одма одам до клинички центар. Се надевам дека ќе помогнам.
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Јас знам дека е убаво да се донира бидејќи сум донирала претходно повеќе пати ама надвор од Македонија. Може само да ми нагласиш за презимето дали е со Ч или со Ц? Еве одма одам до клинички центар. Се надевам дека ќе помогнам.
ни јас не знам точно :(
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Со Ц е :helou: Само што се вратив од Државна Болница. Јас бев 12та. Само за добро да биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom