Дали хомосексуалците претеруваат со своите барања?

Sto mislite za homoseksualcite i nivnite kampanji za prava


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .

Donatello

Нинџа желка
Член од
18 јануари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
0
Нека им ги дадат сите права на педерите, дури и авионска карта за Сан Фанциско или Амстердам свеедно само нека биде во еден правец :icon_lol:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Тие не претеруваат, воопшто не треба ни да постојат. За џабе се жените?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Петар-МКД напиша:
Тие не претеруваат, воопшто не треба ни да постојат. За џабе се жените?
Зар уште има луѓе што мислат вака ко тебе.. се гледа и од ова и од други мислења дека уште пат имаш одење до зрелоста..

Не треба да постојат викаш.. е ама ете постојат. Нема е ова ШББКББ ситуација. Тука се, реални се, очигледно ги има во доволен број да бараат права. Прашањето е дали претеруваат со барањата, а не дали треба да постојат или не ебате..
Инаку ја одбрав втората опција.

И не, не сум геј, нит ги бранам ни ништо. Само ме нервираат вакви (не)размислувања.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Ne gi opravduvam ama sekoj ima svoj nacin na zivot
Ama sepak glasav neka pravaat so sakaat!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Mandrak напиша:
Не вреди да се коментира и да се отвараат вакви теми зашти и ова му оди во прилог на публицитетот кој сакаат да го стекнат.
Публицитетот одамна веќе го имаат - друга е играта.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Сметам дека нивните барања и појавувања се во рамки на нормала.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Претеруваат со барање на работи кои веќе им се овозможени, но од трети причини не знаат да ги искоритат. Претеруваат и во смисла на некои нереални и неприродни барања.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Voopshto ne se zamaram so toa kakvi se nivnite baranja...neka baraat shto sakaat...jas mislam deka dovolno e toa shto go imaat...a za nekoj nezasitni koi ke im dadesh prst, a sakaat cela raka nesakam da komentiram...
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Allita напиша:
...a za nekoj nezasitni koi ke im dadesh prst, a sakaat cela raka nesakam da komentiram...
А кој не е таков? Сите луѓе под default се такви. Без исклучоци!
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
па да де, ама хомосексуалците се осеќаат ко нешо над обичните(хетеросексуални) луѓе и бараат поише од нас
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
gOJDO напиша:
па да де, ама хомосексуалците се осеќаат ко нешо над обичните(хетеросексуални) луѓе и бараат поише од нас
Еве да ти резимирам :

1. Имате право на заедница пред законот - бараат ИСТО ТОЛКУ КОЛКУ И “ВАС“.

2. Имате право да се шетате фатени за рака без некој да ве покажува со прст - ИСТОТО ГО БАРААТ И ТИЕ - ниту помалце ниту повеќе.

3. Имате право да назначите ваш наследник на имотот - НЕ ГЛЕДАМ РАЗЛИКА НИТУ НЕШТО ПОВЕЌЕ ВО НИВНОТО БАРАЊЕ.

Повеќе, помалце или еднакво? На тебе да пресудиш со една проста математика. Што е тоа што е повеќе од “вас“?

Пи Ес : не ме сфаќај погрешно ама грешка ти се сметките. Е сега ако тебе ти пречи да гледаш такви нешта - не се хомосексуалците проблем туку ти имаш проблем со нив : ти останува да го решиш.

ПиПиЕс : Мене ме нервира РАДИКАЛНОТО барање на нештата од нивна страна. Лично - уживам во сите права коишто ми се потребни и немам никаков проблем. Не се гетоизирам, имам пријатели од сите раси, вери, разни националности и пред се луѓе што ме почитуваат и не живеам во гето. Лично сум против изолирање на хомосексуалниот од хетеросексуалниот свет (затоа беше отворена темата “Мојот Гнев“) и затоа сметам дека има побитни проблеми отколку да се даваат права некому. Но има такви коишто мислат дека се дискриминирани од сите а уствари врска нема - со свој камен по глава.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Тоа што јас шетам со женски фатен за рака, е моја и на женските определба. И мене може некој да ме покажува со прст, па не се замарам воопшто. Намената на заедницата е да се формира семејство и да се створат деца. Значи тоа не е индивидуална, туку колективна работа. Хомосексуалците неможат да ствараат деца. Не сваќам како им е оневозможено да назначат наследник на имот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom