Дали сум емоционален инвалид?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ете ти видео погоре, тој прави работи кои ти не можеш да ги објасниш зошто се такви.
Дали ти можеш?
Јас мислам дека батково лаже луѓе и ги пипка со тоа рачињата, демек ќе помогнел.
Како што лажат сите можни ,,биоенергетичари,, и остала багра што ,,успешно,, лекуваат тумор, рак, импотенција итн...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Дали ти можеш?
.
Јас да можев тоа досега ќе го можеа и други, благодарение на науката ама чим не можам значи не можам и не знам ни како оди тоа.Али дека си ги покажал способностите кој никој друг не ги може пред видео тоа и те како е факт.Сега ако е фалсификат видеото тогаш тоа е веќе друга работа......
Јас мислам дека батково лаже луѓе и ги пипка со тоа рачињата, демек ќе помогнел.
Како што лажат сите можни ,,биоенергетичари,, и остала багра што ,,успешно,, лекуваат тумор, рак, импотенција итн...
Тоа е твое мислење.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас да можев тоа досега ќе го можеа и други, благодарение на науката ама чим не можам значи не можам и не знам ни како оди тоа.Али дека си ги покажал способностите кој никој друг не ги може пред видео тоа и те како е факт.Сега ако е фалсификат видеото тогаш тоа е веќе друга работа......

Тоа е твое мислење.
Точно.
Се додека неговите ,,моќи,, не се потврдат научно, јас не го сметам за чесен човек.
Ако се подложи сам себе на експерименти и ако доктори увидат подобрување на ситуацијата на луѓето заради неговите ,,моќи,, може и ќе поверувам.
Вака не.

И пак ќе ти кажам. Науката нема одговор за се денес.
Ама ќе има утре.
Празноверието и вчера и денес и утре ќе биде празноверие, значи глупост.

As simple as that.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Точно.
Се додека неговите ,,моќи,, не се потврдат научно, јас не го сметам за чесен човек.
Тие не се потврдени научно, но не значи дека не постојат.Тие и ги прикажува он.Дај ми ти доказ дека он тоа што го прави е погрешно, дека е лажно.......Ти не ми даваш докази, како јас да ти верувам, јас ти давам барем некакви докази....ајде, еве ти ја шансата, разубеди ме дека сето она што го прикажува он е лажно, дај ми доказ дека самото видео е лажно.
А ако споменам за Бермудскиот триаголник?!Само подобро не, ќе направиме уште сто и педесет страни во врска со тоа.....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не, не си емоционален инвалид, само уште немаш најдено (извини на речникот) некој кој ќе те изработи правилно така што ќе ти се помати умот. Е сега, до тогаш, можат да си филозофираат експертите на темава дека е ваков или таков синдром...
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Дали сум емоционален инвалид?

Дали траумата, може да го смени човекот во ладнокрвна машина, или тоа е само заслон и одбрамбен механизам на мозокот? Што мислите вие? Ве молам без вреѓања и сеирџиски коментари! :)
Па и да си, што? Барем ќе имаш бесплатен паркинг :)
И тоа е нешто....
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Тие не се потврдени научно, но не значи дека не постојат.Тие и ги прикажува он.Дај ми ти доказ дека он тоа што го прави е погрешно, дека е лажно.......Ти не ми даваш докази, како јас да ти верувам, јас ти давам барем некакви докази....ајде, еве ти ја шансата, разубеди ме дека сето она што го прикажува он е лажно, дај ми доказ дека самото видео е лажно.
А ако споменам за Бермудскиот триаголник?!Само подобро не, ќе направиме уште сто и педесет страни во врска со тоа.....
Се докажува постоење, а не непостоење.
И нема ,,некакви,, докази.
Или постои или не постои.

И пак ќе кажам, не сум во религија.
--- надополнето: 22 март 2013 во 01:22 ---
Не, не си емоционален инвалид, само уште немаш најдено (извини на речникот) некој кој ќе те изработи правилно така што ќе ти се помати умот. Е сега, до тогаш, можат да си филозофираат експертите на темава дека е ваков или таков синдром...
Многу стручно, морам да признаам.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Се докажува постоење, а не непостоење.
И нема ,,некакви,, докази.
Или постои или не постои.

И пак ќе кажам, не сум во религија.
--- надополнето: 22 март 2013 во 01:22 ---
Па поголем доказ од тоа дека е влезен во Гинисовата книга на рекорди нема, чим е влезен таму значи постои тоа е потврдено од некаква комисија, не е така на празно тоа.Или сега и тие за тебе лажат?Згора на тоа има и видео, каде самиот ги покажува своите способности.
Јас ти ја нудам и Гинисовата книга и ова видео погоре, ти што нудиш за да го побиеш тврдењето на комисијата од Гинисовата книга на рекорди?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Знаеш за што воопшто е влезен во Гинис?
Сигурен си дека е за ,,лекување,, старци?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Знаеш за што воопшто е влезен во Гинис?
Сигурен си дека е за ,,лекување,, старци?
Ај најди ми еден коментар каде јас тврдам дека он лечел старци што си нон-стоп упорна со ова.........и ако е влезен во Гинис за струјата тогаш е факт дека он е „струјопроводник“.Дури и да сум го споменал ова дека лечел старци сепак тоа не го побива фактот дека он ја има способноста да апсорбира и пренесува струја.
Него не ми одговори, сега и тие ли за тебе лажат?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Ja procitav cela tema I na krajot zakluciv deka jas sum psihopat.
I slusam muabeti deka invalidite ke te tuzele zosto bez veze si go iskoristila imeto invalid i gi ocrnuvas nivnite ubavi zivoti.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Добро де, сите грешиме не е ништо страшно ако си погрешила..... :)
Не сум погрешила.
Само не гледам смисла да ти објаснувам нешто кога од некои свои причини се правиш наудрен.
Јулија до сега ќе сфатеше ебаго.
--- надополнето: 22 март 2013 во 18:55 ---
Ja procitav cela tema I na krajot zakluciv deka jas sum psihopat.
I slusam muabeti deka invalidite ke te tuzele zosto bez veze si go iskoristila imeto invalid i gi ocrnuvas nivnite ubavi zivoti.
Зошто мислиш дека си психопат?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не сум погрешила.
Само не гледам смисла да ти објаснувам нешто кога од некои свои причини се правиш наудрен.
Јулија до сега ќе сфатеше ебаго?
Па веќе се обиде да ми објасниш, не дека не се обиде да ми објасниш.Само објаснувањата ти пропаднаа во вода.Јас сум сигурен дека поради немањето доволно докази ти пропаднаа, ти пишуваш друго сега тоа е тоа, секој има право на свое мислење.
--- надополнето: 22 март 2013 во 19:06 ---
Зошто мислиш дека си психопат?
Зошто навистина е психопат, човекот почнал да халуцинира дека е психопат.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom