Дали може да се најде АМИНАЛОН Руски од АКРИХИН

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.215
Поени од реакции
18.035
Една молба, дали некој знае да има во Скопје или било каде во Македонија, АМИНАЛОН оригинал руски од фирмата АКРИХИН.

До пред некое време ги имало овде во Македонија, ама сега можат да се купат само производство од ФИТОФАРМ.

Се користат после излив во мозокот.

Ако некој знае, ако купувал такви од некоја аптека, нека кажи.

Фала!!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Една молба, дали некој знае да има во Скопје или било каде во Македонија, АМИНАЛОН оригинал руски од фирмата АКРИХИН.

До пред некое време ги имало овде во Македонија, ама сега можат да се купат само производство од ФИТОФАРМ.

Се користат после излив во мозокот.

Ако некој знае, ако купувал такви од некоја аптека, нека кажи.

Фала!!!
Na zelen pazar ( na zadniot del od pazarot ) imashe eden chovek koj prodavashe lekovi od Rusija i BG vo kuferche -nadvor- imashe i aminalon-
odi proveri , jas oddamna nemam otideno na zelen pazar-
 
S

smart ass

Гостин
Ама зошто бараш аминалон БАШ од русија...го има и овде...составот е тој,производстениот процес тој...

и составот..

GAMMA-AMINOBUTYRIC ACID
 
Е

експерт

Гостин
nemojte da kupuvate od pazar ili od drugi neprovereni mesta. kupuvajte samo od provereni kompanii. ne mislete deka ako e rusko e podobro moze samo da e so pominat rok ili neprovereno proizvodstvo.

inaku sto se odnesuva do sostavot toa e gaba. toa e amino kiselina koja normalno se sintetizira vo mozokot. no pri nedovolna ishrana ili nepovolni faktori od okolinata kako stres i sl se preporacuva da se zema dopolnitelno. znaci ne samo kaj mozocen udar tuku i kaj site stari luge. luge pod stres pritisok. a isto kako negativen efekt se javuva i zgolemeno libido ako vi znaci nesto.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.215
Поени од реакции
18.035
Ама зошто бараш аминалон БАШ од русија...го има и овде...составот е тој,производстениот процес тој...

и составот..
Па шо знам дали е истиот, ми рекоа дека Рускиот е составен од природни состојки и е подобар. Луѓе што го користеле ми рекоа стварно помагал.

Не знам овај нашиов дали е исто производство.
 
S

smart ass

Гостин
нема врска од која земја е исто е GAMMA-AMINOBUTYRIC ACID,исто делува.

Еве пример во германија аспирин францускио е упсарин(а ист состав ацетисалицилнакиселина)

Од јака......
 
S

smart ass

Гостин
nemojte da kupuvate od pazar ili od drugi neprovereni mesta. kupuvajte samo od provereni kompanii. ne mislete deka ako e rusko e podobro moze samo da e so pominat rok ili neprovereno proizvodstvo.

inaku sto se odnesuva do sostavot toa e gaba. toa e amino kiselina koja normalno se sintetizira vo mozokot. no pri nedovolna ishrana ili nepovolni faktori od okolinata kako stres i sl se preporacuva da se zema dopolnitelno. znaci ne samo kaj mozocen udar tuku i kaj site stari luge. luge pod stres pritisok. a isto kako negativen efekt se javuva i zgolemeno libido ako vi znaci nesto.
Апсолутно..се сложувам.

Но воглавно е наменет за 40+ години-превентивно.

А терапевски...зависи.

Инаку да по пазариве...може само да си наштетите-од кај се тие лекови??
под кои услови се чувани??...

83 години е дедоми и го користи,а знам луѓе и 50 годишни го користат..

П.С спојување на мислењата може?
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
ve molam za edna informacija,ako mozi nekoj da mi pomogni.Kade mozam da najdam C-vitamin vo prav,porano go nabavuvav od germanija,ama sega nemozam da najdam nekoj za da poracam.Edno vreme go imase istiot vo Zegin,ama sega go nema.Ce vi bidam blagodarna na site za informacija,pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom