Дали мислите дека кај девојките повеќе нема искрена искрена љубов, и повеќе изневеруваат од машките?

Член од
16 септември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
4
Во многу случаеви имам видено дека девојка на својот партнер му кажува дека е 100 % верна на него а уствари не е така.

Дали вие мислите дека сега повеќе девојките се склони кон изневрување.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
мислам дека и двата пола поддеднакво вараат... нема тука машки женски :noze:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Абе како не :) Зависи до карактерот и моралот на поединецот, не до полот.
 
A

Auditore

Гостин
Прво мора да расчистиме дека не смееме да глобализираме.
Дали повеќе не постои искрена љубов кај девојчињата зависи од неколку фактори, како што веќе рече Џену погоре, од самиот карактер на девојчето, во каква средина израснала, како е воспитана, кои и се моралните вредности и слично.
За изневерување, секој кога има прилика би рекол дека е во голема дилема дали да ја искористи, човек со карактер не потклекнува пред такво искушение.
Инаку, во последно време бројот на пропали бракови, врски се повеќе и повеќе расте, тоа е пред се наметнато од западот(опен рилејшншип, како да не) и би зборел на ова до утре и не знам дали би имал крај.
Такво е општеството денес, се се сведува на материјално, и затоа е тоа како што е, се плашам дека ќе биде уште полошо.
 
A

Auditore

Гостин
millanius Токму така кажано но сепак западот премногу влијателен кон изневерување но сепак јас мислам дека има и еден друг фактор а тоа е интернетот - фб.
Всушност тоа е и западот, фејсот, крејзи ендлес американ најт партис мувис, и уште многу работи, ги има многу ама многу на број.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас мислам дека крајно време е да се престане со глупи генерализации и да се сфати дека тие работи се индивидуални. Живееме во едно време кое врска си нема од животот и недостаток на љубов има на секаде и меѓу сите човечки битија, нема врска тоа со полот. Има и оние кои љубат, се разбира. Така што не генерализирајте и мрчите, туку да си гледате да си ја пронајдете другата половина која некаде постои. 5- 10 разочарувања у животот не ви даваат за право да го генерализирате цел пол, БЕЗ РАЗЛИКА дали е тоа машкиот или женскиот. Аман веќе од жртви насекаде... АМАН!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
A nemash videno kako dechko i vika na svojata partnerka deka i e 100% veren, a ustari ne e taka? Vo moi sluchaevi toa poishe se ima deseno. I, sea sho praime? Treba da otvoram tema 'dali mislite deka kaj mashkite povekje nema iskrena iskrena ljubov, i povekje izneveruvaat od zhenskite?'. Varanjeto e stvar na karakter, ili nedostatok na istiot, dali mozhesh da izdrzhish pokraj partnerot i pokraj glupostite shto se deshavaat. Mozhe da se desi i od dvete strani, nema vrska koj pol e osobata.
I uostalom, od kaj znaesh deka i partnerite na dotichnite ne gi izneveruvaat istite? m?


millanius Токму така кажано но сепак западот премногу влијателен кон изневерување но сепак јас мислам дека има и еден друг фактор а тоа е интернетот - фб.
Da be, Facebookot i zapadot vi se krivi shto saka da vi sedi gzeto na dve stolchinja. Uuuzhivaj si.
 

Mike_Cor

Истражувач
Член од
8 мај 2011
Мислења
10
Поени од реакции
2
Од една страна неверството е условено од нивниот карактер, а од друга страна од нивниот меѓусебен однос во врската.. Мое мислење ;)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Изгледа тебе те изневерила девојката па ајде зошто да не отворам тема на кајгана и да ги ставам сите девојки во иста корпа. ЛЕЈМ!
Да не се повторуваме се согласувам со постовите пред мене ииии за мое добро се надевам дека е така! ;)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Како што не се сите прсти на раката исти, така не се и сите девојки исти.
Лично јас никогаш не би го изневерила мојов. Ни за најубавиот и најбогатиот дечко на светов:)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
20
Факт е дека живееме во едно време каде се помалку се ценат вредностите,но тие секогаш постоеле,постојат и ќе постојат.Конкретно за девојките мислам дека уште знаат вистински да сакаат,а се разбира и ние машките... :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Fakt e deka devojkite poveke izneveruvaat.
Sekoja cest na isklucoci.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Се зависи до карактерот на личноста, има и машки и женски кои изневеруваат. А за искрена љубов има, и ако ја има нема ни машкото ни женското да изневери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom