Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.585
И двете.Не се мисли.
Сакаш да ми кажиш исто да имаш секс со дечкото а да мислиш на друг, и да имаш секс со друг, а да не мислиш ништо, дури ни на тој со кој што имаш секс во моментот?????
Едит: Кога ќе размислам, нормално е за вас девојките да е исто, оти вие во секој случај кога имате секс надвор од врската, имате и чуства спрема тој што имате секс.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Сакаш да ми кажиш исто да имаш секс со дечкото а да мислиш на друг, и да имаш секс со друг, а да не мислиш ништо, дури ни на тој со кој што имаш секс во моментот?????
Eeee,сега се изврте.
Неверство е да имаш секс со друг.
Помало,ама пак друг вид неверство е да мислиш и копнееш за друг а имаш секс со тој што си,значи имаш секс со тој што ти е во умот а не со тој што е со тебе.
Ама ај,за кого како,за некои ова не е вид неверство,дури ни оралниот секс не било неврество:jaj:
 
O

Out Boy

Гостин
И ај сеа кажи ми што е полошо од овие две?
Абе, и двете се подеднакво лоши...
Телесното неверство остава емоционални траги кај другиот партнерот.
Емоционалното неверство пак, остава телесни траги... :tv:

Ама ај,за кого како,за некои ова не е вид неверство,дури ни оралниот секс не било неврество:jaj:
Се извинувам, ама неверство е и еден обичен бакнеж со друга!
А секс е секс.

(Ова од “Љубов е љубов“) :pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Definicija na neverstvo molam!
Интимен контакт надвор од затворена врска.
Ха? Жифти мајка!

Абе, и двете се подеднакво лоши...
Телесното неверство остава емоционални траги кај другиот партнерот.
Емоционалното неверство пак, остава телесни траги... :tv:



Се извинувам, ама неверство е и еден обичен бакнеж со друга!
А секс е секс.

(Ова од “Љубов е љубов“) :pos2:
Добро бе, ти од кај знаеш кога си дерпе?
 
S

smart ass

Гостин
Абе, и двете се подеднакво лоши...
Телесното неверство остава емоционални траги кај другиот партнерот.
Емоционалното неверство пак, остава телесни траги... :tv:



Се извинувам, ама неверство е и еден обичен бакнеж со друга!
А секс е секс.

(Ова од “Љубов е љубов“) :pos2:

аутбој решивме за неверство машко-женско...шо правиме со версатилес инулоспопулос...значи кој е повиновен при изневерувањето во врска машко-машко???

Машкото или машкото???
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Државата!


Нејсе, дали е неверство ако говориме за интимент контакт со некоја кон која во моментот имаш длабоки чувства?

Или мораме да морализираме како припадници на безимената толпа, офци?

Не е ли можно да се сакаат повеќе, секоја на посебен начин?
 
O

Out Boy

Гостин
аутбој решивме за неверство машко-женско...шо правиме со версатилес инулоспопулос...значи кој е повиновен при изневерувањето во врска машко-машко???

Машкото или машкото???
Виновно е машко! Тоа кое изневерило.
Смарт, ти бисексуалец си бе?

Ха? Жифти мајка!
Ајде дај ти дефиниција!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Државата!


Нејсе, дали е неверство ако говориме за интимент контакт со некоја кон која во моментот имаш длабоки чувства?

Или мораме да морализираме како припадници на безимената толпа, офци?

Не е ли можно да се сакаат повеќе, секоја на посебен начин?
Чудно, има некој одговор на болдот?


Виновно е машко! Тоа кое изневерило.
Смарт, ти бисексуалец си бе?



Ајде дај ти дефиниција!

Се напали, а Аутбој?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
И ај сеа кажи ми што е полошо од овие две?
На иста тежина се според мене. Зошто кога таа е со мене да мисли на некој друг? Ако неможе веќе да биде со мене тогаш нека ми каже а не да мисли на друг додека е во врска со мене.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Нит сум се напалил, ниту некогаш ќе се напалам на некој што не знае што е!

И да, дефиниција, молам.
Човекот не е моногамно суштество по карактер и природа.
Човекот не е предвиден за врзување за една личност како китовите!
Следствено, бидејќи човекот е способен за различни чувства и нивен различен интензитет, нелогично е да се подреди за живот и однос кон само една личност.
Неверството, како термин, е дефинирано од квази-морализирањето, со цел да се ограничат чувствата, да се вклопи во безличието и да се претвори во аморфна маса, леснаа за моделирање!

Ако јас имам девојка која ја сакам, не значи и дека не можам и друга да сакам, со ист или различен интензитет, но да ги сакам обете, или трите.
Нема неверство, има ослободување од наметнатите стеги и окови!

Мое мислење.

Ај, сеа да те чујам тебе, дерпиќу наш кајгански :)
 
O

Out Boy

Гостин
Човекот не е моногамно суштество по карактер и природа.

Следствено, бидејќи човекот е способен за различни чувства и нивен различен интензитет, нелогично е да се подреди за живот и однос кон само една личност.

Неверството, како термин, е дефинирано од квази-морализирањето, со цел да се ограничат чувствата, да се вклопи во безличието и да се претвори во аморфна маса, леснаа за моделирање!

Ако јас имам девојка која ја сакам, не значи и дека не можам и друга да сакам, со ист или различен интензитет, но да ги сакам обете, или трите.
Нема неверство, има ослободување од наметнатите стеги и окови!

Мое мислење.

Ај, сеа да те чујам тебе, дерпиќу наш кајгански :)
Ова просто не ми се верува дека стрејтер, на твоја возраст го кажал...
Мислев само “педерите“ имаат вакви ставови.

Немам коментар. Ова ги руши сите вредности.

Ако сакаш некого, тогаш не ти е потребен никој друг, ни за секс, ни за љубов. Кога сакаш некој/а, тогаш целосно се предаваш на таа личност. Ако тврдиш дека можеш да сакаш 3 во исто време, тогаш јас ти тврдам дека не сакаш НИТУ ЕДНА, туку тоа само ти е изговор за да имаш секс со што повеќе девојки!

Лага е де ка човекот не е моногамен по карактер. Промискуитетот е само причина плус за ширење на болестите, за кои ВИЕ ги обвинувате хомосексуалците, не гледајќи што направивте заедно со бисексуалците!!!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.585
Дискусијава на темава замина малку во друг правец, демек дали можи да се изневери кога се сака.
Во секој случај, сакам да отворам една анкета, во интерес на темава.
Гарфилд, како можи да се изведи тоа?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ова просто не ми се верува дека стрејтер, на твоја возраст го кажал...
Мислев само “педерите“ имаат вакви ставови.

Немам коментар. Ова ги руши сите вредности.

Ако сакаш некого, тогаш не ти е потребен никој друг, ни за секс, ни за љубов. Кога сакаш некој/а, тогаш целосно се предаваш на таа личност. Ако тврдиш дека можеш да сакаш 3 во исто време, тогаш јас ти тврдам дека не сакаш НИТУ ЕДНА, туку тоа само ти е изговор за да имаш секс со што повеќе девојки!

Лага е де ка човекот не е моногамен по карактер. Промискуитетот е само причина плус за ширење на болестите, за кои ВИЕ ги обвинувате хомосексуалците, не гледајќи што направивте заедно со бисексуалците!!!
Пеерлар, бараш оправдание за себе си?

Јас сакам повеќе, можам, јас сум вистински човек, не дупедаец, сега појасно ти е? јас не сум обремен од стеги на квазиморализација и малограѓанштина.

И да, реков, да повторам, не сум дупедаец, јас сум ЧОВЕК!

Дискусијава на темава замина малку во друг правец, демек дали можи да се изневери кога се сака.
Во секој случај, сакам да отворам една анкета, во интерес на темава.
Гарфилд, како можи да се изведи тоа?

Ем, лесно, кликни на отвори нова тема, потоа, на сакате ли да поставите анкета, со мали букви е, ќе видиш ако побараш внимателно и после на сочувај и крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom