Дали е во ред да ги трошиме парите на одмор во Грција, Бугарија и Албанија, кај непријатели и душмани

Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.357
Не му е на Владе крива Левица за тоа, моментот што кога паѓа дпмне од власт 2017, губи Владе и нешто друго ама ајде. За тоа и си гласа за Дуи Владе и ја има таа омраза кон оние што му го бутнаа дпмне на власт.
ne e do toa, vladeta nash glup maz go mrazi faktot shto partijata za koja trchal so godini i lepel plakati ja "odmakedonchija" pa sega edinstvenata makedonska opcija e levica, a selanecot go mrazi toj fakt zatoa shto tolku dolgo vreme po shtabovi, mitinzi kade shto serel po levichari, bil glasniot petel vo grupa so 48 godishni tetki i site mu vikale bravo be vlade ubo im reche, reakcii na negovite detski glupi selski zaebancii pa tuka egoto polnenje, od kaj znaesh moze i klecnal nekoja nesrekja...
bil glaven petel vo selo, sega e samo ogorchena bivsha vmrovchina shto dreme po kooperacii i go pcue apasiev, nekoj vid na selski shut...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.114
Поени од реакции
21.755
ne e do toa, vladeta nash glup maz go mrazi faktot shto partijata za koja trchal so godini i lepel plakati ja "odmakedonchija" pa sega edinstvenata makedonska opcija e levica, a selanecot go mrazi toj fakt zatoa shto tolku dolgo vreme po shtabovi, mitinzi kade shto serel po levichari, bil glasniot petel vo grupa so 48 godishni tetki i site mu vikale bravo be vlade ubo im reche, reakcii na negovite detski glupi selski zaebancii pa tuka egoto polnenje, od kaj znaesh moze i klecnal nekoja nesrekja...
bil glaven petel vo selo, sega e samo ogorchena bivsha vmrovchina shto dreme po kooperacii i go pcue apasiev, nekoj vid na selski shut...
Ne be ne, stvarno da ne postoevte ke trebase da ve izmislat. Tolku glupo nesto znaci prosto neverojatno. Neznam ni kako prirodnata selekcija ja pominavte i opstanavte. Izgleda ve cuval gospod, jas drugo objasnuvanje nemam.
Duri i taktikite i muabetite vi ostanaja isti od sarenata. Pa pickamu mater eden kovid, eden mocan virus za edna godina evoluira , vie nikako da se odlepite od sablonot vekje 7 godina.
Za greota :(.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Не планирам парите за одмор таму да ги трошам, Грција освен кога ме натера лепша половина и имам отидено само преку фирма. Бугарија еднаш бев и таму веќе можам само да го искористам аердромот и ништо повеќе. Албанија само транзит. Колата и ќе се дрнкам пола ден до ЦГ/Хрватска ама кај овие не одам. Финансиски можам да си пружам моментално подалеку од овие 3 земји и си користам тоа. Кога не сум можел порано сум фаќал село, планина, нашите езера. Не се чуствувам пријатно таму и не сакам да се замарам дали колата ќе ми ја изгребат или некој бугарин келнер/собарка/било што ќе ми го поти.

Треба да научиме повеќе да влечеме пари од соседите и тука да остануваат и да си цениме нашето. Како што тие се лицмери кога се оди таму и глумат фини за да ти извлечат пари така и ние. Треба да бидеме и уште повеќе лицемери од нив кога е во прашање.
И доста треба да се подобриме во туризмот за да се привлечат домашните туристи, Охриѓани се далеку од ова.

И да, гледам и тука да не одам во дуќани кај брачата. Нешто што највеќе ги тригери автохтоните е ова, истите тие се закануваат и уништуваат македонски дуќани во нивни средини ама ако се тера ова одма паѓаат во транс дека сме фашисти, нацисти и што не. За нив не важи кога го прават.

Браво братко, убаво им ја плесна.

Сакаат да се "македонци" а со срцето и душата тежнеат кон север.

Само југословени или мали српчиња можат да бидат, ништо друго...
Автоматски споено мислење:

Ццц, ако хејтењето Бугари, Грци и Албанци не ги сплоти србоманиве од бановина никој нема...
Автоматски споено мислење:Море тенеќија искомплексирана, шизофрена и расистичка море, зошто бе Сулејман не го сакаш?
Значи Сулејман не бива оти бил Турчин и муслиман ама ќерка ти ја даваш да ја плеска некој Синиша или Немања а?
Тоа во твојата бугарска глава само. Веќе младите кур ги боли за србите и не патат од комплекост постарите што го имаат кон Србија. Има и добра србофобија само заради комплексашите и разно разни што се поголеми срби од србите. Тебе те боли тоа што македонецот го смета бугаринот за поголем непријател од Србин. За мене не треба, тука некаде треба да ги рангира во пријателство/непријателство и треба доста народ да научи што правеле србите 1912 -1941 тука ама заради вакви ко тебе најискрено кур ме боли што доста ве хејтаат вас бугарите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
10.742
Политичарите не јадат гомна по фесбуци со monkeydonians, cшљрбљомани, шпљоњи и ќаури.. немам видено турчин да збори така. Нека му црканат сите кози на соседот, заостанати сме заради лондон, парис, вашингтон и саксобурзиве.
Политичарите создаваат омраза и како резултат на тоа се појавуваат такви коментари
Појди од тоа дека бугарите од кур не ги стававме до пред некое време, арно ама народот дека секад се пали на национализам и за да дојдат на власт разгоруваат оган само што послем тоа нема назад
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.544
Поени од реакции
4.975
Абе абе, како прво
Вие србоманите не сте виделе лошо од Србите, вие сте нивни производ.
Србите што и да правеле овде 1912-1941 правеле на Бугарите, правеле на тие што ги гледале луѓето отаде Пирин како браќа а Бугарија како мајка.
На вас србоманите влакно не ви фали.
Запрашај се само ако си доволно интелигентен, зошто револуционерите и нивните деца и внуци сите до еден пребегаа во Бугарија а децата и внуците на србочетници како Бабунски, Видоевич(Видоевски), Довезенски итн. и до ден денес си живеат во 'слободна Македонија'?

Така немој да ми продаваш криви краставици.
Македонец без префикс не постоел и никогаш нема да постои освен во некоја вештачка состојба која неминовно ќе се распадне.

Оваа вештачка творба умре во моментот кога умре Југославија само што вие тоа уште не можете да го сфатите(немате капацитет).
Пичко татарофилска фашистичка се да ти ебам по список, ајде уште малце курчете се вака, имаат корист големите од вас, ама се врти тркалото ќе ве шутнат пак, е тогаш тешко вас, има пичката геноцидна да ви ја ебиме еднаш засекогаш, тогаш ќе видите дали постоел Македонец или не, посебно вас бугарофилите кои се продадовте за неколку илјади евра и татарски пасош пекол ве чека.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Абе абе, како прво
Вие србоманите не сте виделе лошо од Србите, вие сте нивни производ.
Србите што и да правеле овде 1912-1941 правеле на Бугарите, правеле на тие што ги гледале луѓето отаде Пирин како браќа а Бугарија како мајка.
На вас србоманите влакно не ви фали.
Запрашај се само ако си доволно интелигентен, зошто револуционерите и нивните деца и внуци сите до еден пребегаа во Бугарија а децата и внуците на србочетници како Бабунски, Видоевич(Видоевски), Довезенски итн. и до ден денес си живеат во 'слободна Македонија'?

Така немој да ми продаваш криви краставици.
Македонец без префикс не постоел и никогаш нема да постои освен во некоја вештачка состојба која неминовно ќе се распадне.

Оваа вештачка творба умре во моментот кога умре Југославија само што вие тоа уште не можете да го сфатите(немате капацитет).
Тебе тинтарата имбецилска ти е создаена по терк на сакобурготските швабо фашистички империјалистички анти-словенски интереси. Ти си вештачки производ (заедно со хрватите) да служиш на интересите на германо-австриската елита како нож у грб да служиш да се уништи ВИСТИНСКАТА југословенска држава, и да се малтретираат вистинските наследници на византија, рим и средновековните словени на овие простори. Фактот дека ги немате пратено вашите фалш монарси по терк на Романови во заборав и зашо одбирате да се идентификувате и однесувате како нај назадно монголско татарско племе е само доказ на длабочината на заблудата во вашата индоктринација.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.544
Поени од реакции
4.975
Еден многу интелигентен, цивилизиран и анти-фашистички развој на дискусијата.
Друже Тито био би веома поносен нове социјалистичке омладине Југославије.

Кој ќе ебеш ти бе?
Еве почни од мајка ти и сестра ти бидејќи ваков исфрустриран не верувам некоја ќе ти даде.
Семката да ми ти ја ебам, пушти ја сестра ти и жена ти и мајка ти и баба ти и тетка ти и вујна ти, тие лесно ќе ми даат, познати се бугарките по давање, пола од вас сте од македонски кур праени, затоа сега исфрустрирани си ги барате татковците во Македонија, да ви ебам племето фашистичко.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Тебе тинтарата имбецилска ти е создаена по терк на сакобурготските швабо фашистички империјалистички анти-словенски интереси. Ти си вештачки производ (заедно со хрватите) да служиш на интересите на германо-австриската елита како нож у грб да служиш да се уништи ВИСТИНСКАТА југословенска држава, и да се малтретираат вистинските наследници на византија, рим и средновековните словени на овие простори. Фактот дека ги немате пратено вашите фалш монарси по терк на Романови во заборав и зашо одбирате да се идентификувате и однесувате како нај назадно монголско татарско племе е само доказ на длабочината на заблудата во вашата индоктринација.
Така бе друже, кажи си јасно и гласно.
Сеа покрај Грција, Бугарија и Албанија на списокот на непријатели си ја додадовте и Хрватска како што и доликува на српски бановинци.
Вистински наследници на Византија, Рим?
Хахаха.

Словените отаде Карпатите можат само да бидат наследници на мочварите на Припјат а никако на Римската империја.
Градови како Стоби, Хераклеја, Скупи итн. се разрушени од Словените.

А вината за Југославија барај ја во неможноста државотворните српски и хрватски народи да живеат во една држава без да се мразат а не во некакви саксонски конспирации на кои се палат ниско интелигентни луѓе.
Нормално вас бановинците никој ниту ве прашувал за важни прашања ниту ќе ве прашува.
Небитен фактор.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
А вината за Југославија барај ја во неможноста државотворните српски и хрватски народи да живеат во една држава без да се мразат а не во некакви саксонски конспирации на кои се палат ниско интелигентни луѓе.
Нормално вас бановинците никој ниту ве прашувал за важни прашања ниту ќе ве прашува.
Небитен фактор.
Хрватска ја распадна југославија. Сума сумарум со помош. Истите первертирани тенденции посејани од австрија и швабите со истите досадни квинслинзи. А дека нека нема саксонска завера, цела бљгљрља пати од нациносталгија и ВЕРУВАТЕ дека сте некои ослободители. Ти кажи ми мене. А дека градовите се руини....па не е дека вашите ги немаат бомбардирано и рушено, или дека во ефект заради вас и саканите шваби ги немаат бомбрдирано. Покрај тоа, градско, битола и скопје уште функционираат. И ниш и други. Не е дека секој што дошол не ги разрушил во некоја точка од времето. Разликата е што само вие тука самопрогласени администратори немате удел. Ама ајде, удавај важност на закржлавена кукла нација што долго време ја чека абортус.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.748
Поени од реакции
10.224
Мои пари ќе трошам кај што куров ми Ленче сакам.
Башка шо пола Грција наша е, па ги оставам сигурно кај некој си роднина кој не го ни познавам.

Многу глуп муабет во 21 век дали сопствените пари ќе ги трошиш Грчка, Шведска или на Марс, приватна ствар - крај краева си ги сработил, кај сакаш ќе ги трошиш.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
441
Поени од реакции
1.552
Абе имаше во хотелска соба една јајца што правеше, а покрај глупоста на настанов како таков, иронијата е што секое сабајле имаше јајца за доручек.

Исто со госпожите што краделе пешкири и автобусот не сакал да тргне за назад додека не ги вратат. :вонзем: Ама ова во Турска се имаше десено ваљда.

немам видено турчин да збори така. Нека му црканат сите кози на соседот, заостанати сме заради лондон, парис, вашингтон и саксобурзиве.
Кај Турците, самото државно уредување е такво. Унитарна држава, наследство од Ататурк. И Асирците и Грците и Татарите и Лазите и Черкезите, сите тие се декларираат како Турци, дури има и многу што не знаат дека овие народи го сочинуваат населението на Турција.
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.644
Поени од реакции
6.088
а шо куро барам хрватска да одам на одмор на таков јужен француски брег? кој воопшто ги ебаа ништожнициве?
мислам дека никогаш нема да ги посетам балканските блјувотини од туристички земји, кај шо улиците копаат на прегреан зејтин од суфлаки или слични јагнешки грчко-палестински блјувотини од храна од кои се фаќа детско тенкосерило.

За тоа време дур седев таму, Македонија со своите атракции ми беше повеќе од доволна, сум се капел во Радика на враќање од Бигорски, таква чистина на водата нема ни во Хел-ас ни во Хрватска. Индивидуално е, но сум чул (и видел) дека порано или подоцна ќе падни политичко натегање во било која од дотичниве земји. А јас ко че сум на одмор последното нешто што ми треба е политичко натегање со амебовидни.
Одморот го асоцирам со плажи, жени шо седат на мене, добри другари, па дури и муабет за идна бизнис зделка. Така да, плаж Памплоне, чекај ме и следното лето.
Автоматски споено мислење:

^ постов очигледно важи за тие од нас кои што сме веќе во Европа

Автоматски споено мислење:

оригиналот на швајцарецот е нешто другоооооо О ЕМ ЏИИИИ
Вилкомен вилкомееен


it screams EUROPEAN <3 to me, нашиот Базелецсо девојка му
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom