Дали е во ред да ги трошиме парите на одмор во Грција, Бугарија и Албанија, кај непријатели и душмани

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.202
Поени од реакции
56.868
Е така да те видам признај си дека си канцер. И утре коа ќе возиш низ Скопје, некој шпон коа ќе почне да ти труби на свирката позади, да ти пцуе се по список зошто јбг него го боли кур за државта и ја освоил и не смееш да писнеш, наведни се под седиште и испуши си го сам и кажи како не те боли кур за државата. Утре така и на твоите деца кога ќе ги тепа некој во бус, кпга ќе дојдат помодрени кажи им како кур треба да ги боли за државата и така колективно удавете се сите во гомна.

Кој што прави за Македонија ќе се види кога ќе треба, чудно како тие 1500км ќе станат како да преминуваш улица а твоите 200 метра ќе станат криење кај роднини во источна Македонија или Србија, евентуално одење на фрнотот на грчите плажи.
Истиот тој шиптаp со кој пиеш пиво ГОРЕ, кој ти е шеф на работа и чиј кур дудлаш за да не те опљачка неговата орда.
Можеш само да се јачаш на интернет и да глумиш лудило овде коа ќе дојдеш на одмор, да поидеш на некоја утакмица и да мислиш дека си ја спасил земјата. А уствари си влашко пиченце кое избегало при прва прилика, детиште ќе објаснува за тежок живот а избегал у Германија која на сите начини ти ја ебе државата која толку многу ја сакаш и јачаш на тастатура.

Ние на грчки плажи, ти работи како циган за да има германецот да му плаќа гратис стан на Сулејман од Дамакс кој утре ќе ја расчепи ќерка ти а ти на тоа немо ќе гледаш и ќе се силиш со македонската историја и како си плукал навивачи на Шкендија, тие 2 недели коа си тука.

Од тоа дијаспорското ЌЕ СЕ ВИДИ, еве гледаме што се дешава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.286
Поени од реакции
18.843
Истиот тој шиптаp со кој пиеш пиво ГОРЕ, кој ти е шеф на работа и чиј кур дудлаш за да не те опљачка неговата орда.
Можеш само да се јачаш на интернет и да глумиш лудило овде коа ќе дојдеш на одмор, да поидеш на некоја утакмица и да мислиш дека си ја спасил земјата. А уствари си влашко пиченце кое избегало при прва прилика, детиште ќе објаснува за тежок живот а избегал у Германија која на сите начини ти ја ебе државата која толку многу ја сакаш и јачаш на тастатура.

Ние на грчки плажи, ти работи како циган за да има германецот да му плаќа гратис стан на Сулејман од Дамакс кој утре ќе ја расчепи ќерка ти а ти на тоа немо ќе гледаш и ќе се силиш со македонската историја и како си плукал навивачи на Шкендија, тие 2 недели коа си тука.

Од тоа дијаспорското ЌЕ СЕ ВИДИ, еве гледаме што се дешава.
Така така, те погоди малце моментот кога сфати дека си канцер, ај сега објасни ми прказни кој ќе ми ја ебе неродената ќерка. Прашај кој ти ја ебе сестрата бе друже. И не мешај власи, каде спомнав јас тоа дека си четник и дека тоа е главната причина што ќењаш вака по Македонија и на целиот муабет.
Автоматски споено мислење:

Така така, те погоди малце моментот кога сфати дека си канцер, ај сега објасни ми прказни кој ќе ми ја ебе неродената ќерка. Прашај кој ти ја ебе сестрата бе друже. И не мешај власи, каде спомнав јас тоа дека си четник и дека тоа е главната причина што ќењаш вака по Македонија и на целиот муабет.
Стави уште некоја "цепка" ае гледам дека те пали тоа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.202
Поени од реакции
56.868
Така така, те погоди малце моментот кога сфати дека си канцер, ај сега објасни ми прказни кој ќе ми ја ебе неродената ќерка. Прашај кој ти ја ебе сестрата бе друже. И не мешај власи, каде спомнав јас тоа дека си четник и дека тоа е главната причина што ќењаш вака по Македонија и на целиот муабет.
Не ме погодил мене никаков момент бе друже. Никогаш не сум се декларирал ко патриот, никогаш не сум се јачал за Македонија, никогаш не сум се занесувал ко ти и затоа нема што да ме погоди коа некој ќе ми го каже истото што и јас го знам.
Тебе те повредува ова пошто знаеш дека се фолираш и со сила глумиш лудило. Тоа дека си влав сам си го имаш кажано, ако те боли и се срамиш дека си извадил влашки документи само за да избегаш од тука ондак тоа е твој проблем.

Не ми кажувај ти мене за главни проблеми кога не си тука, сфаќаш, 1500 километри си далеку од проблемот за да го увидиш. У комфор зона си, тастатура патриот и обично детиште на кое повеќето му се смеат кога се јача вака.

Не кењам по Македонија, Македонија е искењата одамна, кењам по тебе и таквите како тебе, тастатура патриоти чиј збор е рамно на гомно. Нема еден од Македонијава кого го боли кур за дијаспората, повеќето се со вакво размислување ко моето, додека пишувате и се јачате на 2000+ километри надвор од тука, вашиот збор е рамен на 0.
А тоа што вие си ја перете совеста што сте избегале од тука промовирајќи и јачајќи патриотизам е ваш психолошки проблем и ништо друго.

По 150ти пат ќе ти повторам, дојди врати се тука да работиш и живееш, па продавај патриотизам и оправај ја државава која ја изебаа тие за кои работиш и со кои се дружиш ГОРЕ.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.357
Не ме погодил мене никаков момент бе друже. Никогаш не сум се декларирал ко патриот, никогаш не сум се јачал за Македонија, никогаш не сум се занесувал ко ти и затоа нема што да ме погоди коа некој ќе ми го каже истото што и јас го знам.
Тебе те повредува ова пошто знаеш дека се фолираш и со сила глумиш лудило. Тоа дека си влав сам си го имаш кажано, ако те боли и се срамиш дека си извадил влашки документи само за да избегаш од тука ондак тоа е твој проблем.

Не ми кажувај ти мене за главни проблеми кога не си тука, сфаќаш, 1500 километри си далеку од проблемот за да го увидиш. У комфор зона си, тастатура патриот и обично детиште на кое повеќето му се смеат кога се јача вака.

Не кењам по Македонија, Македонија е искењата одамна, кењам по тебе и таквите како тебе, тастатура патриоти чиј збор е рамно на гомно. Нема еден од Македонијава кого го боли кур за дијаспората, повеќето се со вакво размислување ко моето, додека пишувате и се јачате на 2000+ километри надвор од тука, вашиот збор е рамен на 0.
А тоа што вие си ја перете совеста што сте избегале од тука промовирајќи и јачајќи патриотизам е ваш психолошки проблем и ништо друго.

По 150ти пат ќе ти повторам, дојди врати се тука да работиш и живееш, па продавај патриотизам и оправај ја државава која ја изебаа тие за кои работиш и со кои се дружиш ГОРЕ.
kakov glup post jaooo
se praish moralna velichina posho samo ziveesh vo mkd i gi izednachuvash site lugje so nelugje, a ustvari si glupa mifka koja cel zivot ja posvetila na "najubavata sporedna rabota" vo svetot.
kolku e tazno cel zivot da ti bide inter i shabanarija i forum kaj shto si lechish kompleksi. fuckin midget
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.202
Поени од реакции
56.868
Не потажно од средовечна психички нестабилна особа, самец, што единствена цел му е да отвара профили на форум и да треска глупости.
Глупа мифка е мајка ти што те родила ваков ретардиран.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.357
vika na drugi psihichki nestabilna osoba a celo raspolozenie i odnos so lugje mu zavisi od rezultatot na ekipa od italija shto igra fudbal i ne znaat deka postoi :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
od kaj seljachina pa i prosta seljachina
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.114
Поени од реакции
21.755
Добра е бе Владе и тука ли Левица ја пушти во муабет. Ало основач на првиот штаб на вмро во Штип, дефинитивно еден од најголемите вмровци во градот, кој поминал затвори и триста курци пред 91 од коомунистите на свој 60 години стана член на Левица од скоро, сите родољуби од партијата ви преминаа од Левица зошто ја препознаа борбата, ти уште Левица и Левица од уста не ги извади.
Ve dupcam be Ilce, ili pokonkretno @опшесво go dupcam kako toj se stavi vo 10 posto normalni, a toj ustvari levicar. Toa po difolt znaci deka mu tusi lepenkata, bilo tuka ili sekade.
A i ti ne mi se rasflaj mnogu so patriotizmi oti kolku so pamtam, a pamtam poprilicno dobro edno vreme aplicirase za bugarski pasos.
Dali zede ili ne ne znam a i ne e ni tolku bitno. Bitnoto e deka si sobral dokumenti, krstenicinja od dedoti deka bil bugarin i si se nacrtal pred ambasada ili kade vekje i da se odi za da im dokazis deka imas bugarski proizhod, taka da batali vakvi patriotski muabeti, drzi si se ti do skarata ili sto i da pravis tamu kade sto si.
Ostaj ne nas nebanjatite. Nie vakvi takvi onakvi barem ne se pisavme bugari za eden pasos :sneaky: .
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.357
Ve dupcam be Ilce, ili pokonkretno @опшесво go dupcam kako toj se stavi vo 10 posto normalni, a toj ustvari levicar. Toa po difolt znaci deka mu tusi lepenkata, bilo tuka ili sekade.
A i ti ne mi se rasflaj mnogu so patriotizmi oti kolku so pamtam, a pamtam poprilicno dobro edno vreme aplicirase za bugarski pasos.
Dali zede ili ne ne znam a i ne e ni tolku bitno. Bitnoto e deka si sobral dokumenti, krstenicinja od dedoti deka bil bugarin i si se nacrtal pred ambasada ili kade vekje i da se odi za da im dokazis deka imas bugarski proizhod, taka da batali vakvi patriotski muabeti, drzi si se ti do skarata ili sto i da pravis tamu kade sto si.
Ostaj ne nas nebanjatite. Nie vakvi takvi onakvi barem ne se pisavme bugari za eden pasos :sneaky: .
abe vlade, kako shto ti rekoa i po drugi temi, so inka ne biva. tolku ti e kapacitetot. :icon_lol:
te pozdravi eden vratar:
1694261105345.png
Автоматски споено мислење:

Не си ти крив.
taka e dzudze, ne sum ja kriv shto si retardinho (malku i fudbalski shmek da ima navredava za tvojot mozok da ja percepira)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.286
Поени од реакции
18.843
Ve dupcam be Ilce, ili pokonkretno @опшесво go dupcam kako toj se stavi vo 10 posto normalni, a toj ustvari levicar. Toa po difolt znaci deka mu tusi lepenkata, bilo tuka ili sekade.
A i ti ne mi se rasflaj mnogu so patriotizmi oti kolku so pamtam, a pamtam poprilicno dobro edno vreme aplicirase za bugarski pasos.
Dali zede ili ne ne znam a i ne e ni tolku bitno. Bitnoto e deka si sobral dokumenti, krstenicinja od dedoti deka bil bugarin i si se nacrtal pred ambasada ili kade vekje i da se odi za da im dokazis deka imas bugarski proizhod, taka da batali vakvi patriotski muabeti, drzi si se ti do skarata ili sto i da pravis tamu kade sto si.
Ostaj ne nas nebanjatite. Nie vakvi takvi onakvi barem ne se pisavme bugari za eden pasos :sneaky: .
Така е Владе во право си. Јас за тоа ти реплицирав знам дека си болен за внимание на форумот а никој друг не го брани Димче и Левица као мене на форумот. Слободно цитирај ме одма друг пат не чекај јас прв да нападнам, баш сега идат интересните моменти за мене и тебе. И немој со овие излитени муабети жити се.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.114
Поени од реакции
21.755
abe vlade, kako shto ti rekoa i po drugi temi, so inka ne biva. tolku ti e kapacitetot. :icon_lol:
te pozdravi eden vratar:
Прегледај го приврзокот 390234
Mi rekoja Levicari ko tebe, bivsi sareni kurtoni i Antonce so ve moca kaj ke stigne. Dodusa edno vreme gaz i gakji bevte se dodeka Antonce eden den ne zakluci deka nema povekje potreba od sarenokurtonkovci ko vas posto si ja zavrsivte rabotata za koj bevte povikani.
I ostaj ne mi zboruvaj za kapaciteti. Tamu so dve recenici ti objasniv ali jbg, tolku ti e kapacitetot. Da se turase so inka ke ti turev ali za tvoja zal ne se tura, vecno ogranicen ke si ostanis :(
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.357
Mi rekoja Levicari ko tebe, bivsi sareni kurtoni i Antonce so ve moca kaj ke stigne. Dodusa edno vreme gaz i gakji bevte se dodeka Antonce eden den ne zakluci deka nema povekje potreba od sarenokurtonkovci ko vas posto si ja zavrsivte rabotata za koj bevte povikani.
I ostaj ne mi zboruvaj za kapaciteti. Tamu so dve recenici ti objasniv ali jbg, tolku ti e kapacitetot. Da se turase so inka ke ti turev ali za tvoja zal ne se tura, vecno ogranicen ke si ostanis :(
tebe te izmocha toj od slikava pogore a ti kako pravo mazishte kao shto se praish na forum, go nanese gnevot kon apasiev posho kako inache kje ti prodolzi toj patetichen zivot vo koj ti nikogash ne si kriv, te izvozija tvoi vmro kako magare, tvoi vmro dadoa 8 pratenici a sega i tvoi vmro uchestvuvaat vo site sranja shto gi pravat na makedoncheto. i znam shto kje rechesh sledno, deka ti ne si vmro vekje, deka si dui, shto ustvari e deset pati polosho i poglupo od toa da navivash za edinstvenata opcija za makedonecot. ti mkd vlade shto kako prav cuckold bi dal grujo da ja ebe zena ti, treba da se osvestish deka i grujcho tvoj si go spasi gazot i ne se zrtvuvashe za republikata.
ali ti si glupo tikjea na glupo tikje kaj kje mu objasnish deka e glupo tikje, probale drugi pametni clenovi da te opraat, nema opravanje.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.114
Поени од реакции
21.755
Така е Владе во право си. Јас за тоа ти реплицирав знам дека си болен за внимание на форумот а никој друг не го брани Димче и Левица као мене на форумот. Слободно цитирај ме одма друг пат не чекај јас прв да нападнам, баш сега идат интересните моменти за мене и тебе. И немој со овие излитени муабети жити се.
Kur moj razbiras i ti nesto tuku aj.
Nikakvi interesni momenti ne idat, barem ne za mene, za tebe iskreno neznam sto momenti ocekuvas da ti bidat interesni. Nova friteza ke vi donesat na rabota ili sto?
I voopsto ne se izliteni, ne zastarva deloto za nekoj so se pisal bugarin a tuka mi go drvi za patriotizam, pa uste i blagonadezen levicar.
Sam po sebe si kontradiktoren, da ne recam zbunet.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.286
Поени од реакции
18.843
tebe te izmocha toj od slikava pogore a ti kako pravo mazishte kao shto se praish na forum, go nanese gnevot kon apasiev posho kako inache kje ti prodolzi toj patetichen zivot vo koj ti nikogash ne si kriv, te izvozija tvoi vmro kako magare, tvoi vmro dadoa 8 pratenici a sega i tvoi vmro uchestvuvaat vo site sranja shto gi pravat na makedoncheto. i znam shto kje rechesh sledno, deka ti ne si vmro vekje, deka si dui, shto ustvari e deset pati polosho i poglupo od toa da navivash za edinstvenata opcija za makedonecot. ti mkd vlade shto kako prav cuckold bi dal grujo da ja ebe zena ti, treba da se osvestish deka i grujcho tvoj si go spasi gazot i ne se zrtvuvashe za republikata.
ali ti si glupo tikjea na glupo tikje kaj kje mu objasnish deka e glupo tikje, probale drugi pametni clenovi da te opraat, nema opravanje.
Не му е на Владе крива Левица за тоа, моментот што кога паѓа дпмне од власт 2017, губи Владе и нешто друго ама ајде. За тоа и си гласа за Дуи Владе и ја има таа омраза кон оние што му го бутнаа дпмне на власт.
Автоматски споено мислење:

Kur moj razbiras i ti nesto tuku aj.
Nikakvi interesni momenti ne idat, barem ne za mene, za tebe iskreno neznam sto momenti ocekuvas da ti bidat interesni. Nova friteza ke vi donesat na rabota ili sto?
I voopsto ne se izliteni, ne zastarva deloto za nekoj so se pisal bugarin a tuka mi go drvi za patriotizam, pa uste i blagonadezen levicar.
Sam po sebe si kontradiktoren, da ne recam zbunet.
Мене фритеза тебе ти падна тендерот од 2017 навака, така ли Владе?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.114
Поени од реакции
21.755
tebe te izmocha toj od slikava pogore a ti kako pravo mazishte kao shto se praish na forum, go nanese gnevot kon apasiev posho kako inache kje ti prodolzi toj patetichen zivot vo koj ti nikogash ne si kriv, te izvozija tvoi vmro kako magare, tvoi vmro dadoa 8 pratenici a sega i tvoi vmro uchestvuvaat vo site sranja shto gi pravat na makedoncheto. i znam shto kje rechesh sledno, deka ti ne si vmro vekje, deka si dui, shto ustvari e deset pati polosho i poglupo od toa da navivash za edinstvenata opcija za makedonecot. ti mkd vlade shto kako prav cuckold bi dal grujo da ja ebe zena ti, treba da se osvestish deka i grujcho tvoj si go spasi gazot i ne se zrtvuvashe za republikata.
ali ti si glupo tikjea na glupo tikje kaj kje mu objasnish deka e glupo tikje, probale drugi pametni clenovi da te opraat, nema opravanje.
Nema pameten levicar ili bivs saren kurton. Takvo nesto ne postoi. Po difolt site ste glupi ko kur.
I naporni pred se.
Najlosa kombinacija od likovi, em glupi em naporni.
Автоматски споено мислење:

Не му е на Владе крива Левица за тоа, моментот што кога паѓа дпмне од власт 2017, губи Владе и нешто друго ама ајде. За тоа и си гласа за Дуи Владе и ја има таа омраза кон оние што му го бутнаа дпмне на власт.
Автоматски споено мислење:


Мене фритеза тебе ти падна тендерот од 2017 навака, така ли Владе?
Vi velam glupi ste ko kur, vie ne pa ne.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom