Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
O

Orion.

Гостин
Абе како што си врват годините,може погрешно,ама сфакам дека во една онака подолга врска,брак,незамисливо е дека нема да постои неверство.
Но прашањето и на темава но и сама во себе е како би реагирала,дали би простила?
Ваљда би простила со текот на времето но сигурно е дека не би заборавила.
А како и што би постапила,неможам да одговорам со сигурност на прашање ,,што би било кад би било,,.Нај веројатно би ги прекинала сите поблиски односи со таа личност,без разлика дали тоа ке биде брак или обична врска.
Но ајде ете ке си верувам дека јас ке бидам во ретките на кои ова нема да им се случи. :свиркам:
Во една подолга врска или брак е незамисливо да не постои неверство?! Уаау
Зашто вака размислуваш?
Всушност се` зависи од карактерот на човекот. Отвори убаво очи и запознај го комплетно карактерот на човекот со кој влагаш во брак.
Верувам дека постои апсолутна преданост, љубов и верност, ако ја најдеш сродната душа. Може ова звучи наивно но убеден сум дека не е. Еклатантен пример за ова е на пример бракот на моите родители :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Во една подолга врска или брак е незамисливо да не постои неверство?! Уаау
Зашто вака размислуваш?
Всушност се` зависи од карактерот на човекот. Отвори убаво очи и запознај го комплетно карактерот на човекот со кој влагаш во брак.
Верувам дека постои апсолутна преданост, љубов и верност, ако ја најдеш сродната душа. Може ова звучи наивно но убеден сум дека не е. Еклатантен пример за ова е на пример бракот на моите родители :)
Знам дека може да следи коментар дека наводно гадно сум се попарила,но сепак ке кажам дека освен на самата себе си,никому не верувам.Понекогаш и сама си се изневерувам. :D Тој што ке каже дека сам себе не,лаже.
Секоја чест на твоите,но сепак не верувам.
Апсолутната преданост никаде не ја изнегирав,но и таа има ,,рок на траење,, .....или моменти на слабости.
Ти верувај си во она што си веруваш,јас верувам во спротивното но нека ме снајде твоето.:P
 
O

Orion.

Гостин
Знам дека може да следи коментар дека наводно гадно сум се попарила,но сепак ке кажам дека освен на самата себе си,никому не верувам.Понекогаш и сама си се изневерувам. :D Тој што ке каже дека сам себе не,лаже.
Секоја чест на твоите,но сепак не верувам.
Апсолутната преданост никаде не ја изнегирав,но и таа има ,,рок на траење,, .....или моменти на слабости.
Ти верувај си во она што си веруваш,јас верувам во спротивното но нека ме снајде твоето.:P
Да, најверојатно си се попарила :)
Не се согласувам, верноста нема рок на траење. ''Искушенија'' или моменти на слабост постојат, и од карактерот на човекот зависи како ќе изреагира во тие моменти.
 
O

onlya

Гостин
Можеби првите неколку денови воопшто не би зборела со него и би го избегнувала ма очи не би сакала да му видам но после тоа се би било по исто освен што не би биле заедно. :D Чим решил да изневерува сакајќи, несакајќи мада нема несакајќи значи нешто не е во ред во таа врска или па нешто не е во ред со мене или па со него. Па зашто уште да се продолжува таа врска и двајцата да се малтретираме вака секој по свој пат :)
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
pa normalno , koj raboti ima pravo i da gresi .. :)
bitna e ljubovta i razbiranje to a se drugo e relativno . .
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Да те изневери некој е најголемо понижување.Незнам како би можел некој да го прости тоа.Па доколку те сакал/а немало никогаш да те изневери...
 
Член од
23 април 2013
Мислења
37
Поени од реакции
17
Те боли курот
терај даље
--- надополнето: 26 април 2013 во 01:53 ---
Ако ми го опрости она мене боксот шо ке и го здрвам, ондак и ја и праштам ;)
абе она бокс ќе издржи ама ти кур нема да издржиш
 
Член од
26 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
Ако ми го опрости она мене боксот шо ке и го здрвам, ондак и ја и праштам ;)
ne mora boks jas na primer odma vrakjam so druga zenska pred nea i nea ke ja teram na seks vo trojka so drugata , a ako pak drugata ne saka trojka togas ako treba ke platam nekoja sto ke saka na primer prostitutka i ke ja teram taa sto me izneverila na trojka kako uslov za da i prostam :). Stalno koga ke mi tekni za trojka , "ajde duso ke treba da ti prostam" , duri saka ke i prostuvam , nekogas trojka , nekogas ke sakam redenka so drugarite da i pravam , vazno stalno ke i prostuvam duri saka
 
Член од
23 април 2013
Мислења
37
Поени од реакции
17
ne mora boks jas na primer odma vrakjam so druga zenska pred nea i nea ke ja teram na seks vo trojka so drugata , a ako pak drugata ne saka trojka togas ako treba ke platam nekoja sto ke saka na primer prostitutka i ke ja teram taa sto me izneverila na trojka kako uslov za da i prostam :). Stalno koga ke mi tekni za trojka , "ajde duso ke treba da ti prostam" , duri saka ke i prostuvam , nekogas trojka , nekogas ke sakam redenka so drugarite da i pravam , vazno stalno ke i prostuvam duri saka
На тромадол беше
нели
 
Член од
26 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
Те боли курот
терај даље
--- надополнето: 26 април 2013 во 01:53 ---

абе она бокс ќе издржи ама ти кур нема да издржиш
abe mene kurot ama nea ne pickata i dusata ke ja zdoboli od toa so ke i go napravam , ama boks ne na fino kulturen nacin
--- надополнето: 26 април 2013 во 02:13 ---
На тромадол беше
нели
ne be na koka ama ne stalno odvreme navreme taka za osvezuvanje , so mislis ti od kaj tolku inspiracija a?:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom