Група Ц (Англија, САД, Алжир, Словенија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.201
Поени од реакции
41.173
Хаха.
Не ми кажувај само мене какво е стањето тука.Повеќе се имале радувано зашто Хрватска не отишла,отколку они што се пласираа.
Тоа ти е исто,Македонија да се пласира,а Грција не и ќе дојде некој од страна ќе ни каже,дека повеќе се радуваме што Грција не е на СП.Смешно.
Kaко и да е, искуството е кисело .... многу, многу кисело. Немам ништо со хрватите, после испадот на Билич уште толки им удрив на хејт, али словенците заслужено го искусија најлошто во фудбалот.

Споредбата Грција - Македонија од друга страна не ти е на место, тоа до грк нема да допре освен ако Македонија не успее да направи бум на некое вакво натпреварување, али ако бидеме декор ко словенциве, и истераме со такво трагично за нас сценарио, кој на крајот ке се смее ? :tv:
Истото важи и за хрватите у моментов, они го имаат искусено најубавото од фудбалот на вакво натпреварување, словенците не, останаа само декорче мало и сите ке ги памтат по тоа што прво се радуваа на крај а потоа откако дознаа за човекот со име Донован и следеше ..... Niagara Falls.

Очекувам деновиве тежок сеир на нивна сметка од спротивните табори, онака, лагано, заслужено, со мерак.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
САД заслужено отиде понатаму, покрај поништениот гол за 3-2 со Словенија овој пат имаа среќа и дали во 1 или 91 мин дадоа гол тоа е, тие победуваат :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
САД заслужено понатаму мислам дека ќе беше претерано доколку Словенија поминеше. Останува да видиме дали САД ќе игра со Србија. Веројатноста е голема.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.687
Поени од реакции
6.579
НЕ можам да замислам каква драматика се случувало во финишот бидејќи морав да одам на факултет негде кај 70-та минута, а ги имав Англија и САД 1. Си заминав од дома со мисла дека Англија ќе остане 1:0, а САД-Алжир 0:0 и ме падна на ливче готово. Кога сега отворам интернет американциве дале гол во 90-та минута. Јеееееееееее за ливчето секако што уште сум во игра ама сепак навистина жално за Словенија. Пријатно изненадија и заслужија да одат понатаму, можда и со Србија ќе играа во 1/8 финале ама сепак и на американциве може да им се симне капа. Досега им беа поништени два гола(посебно тој со Словенија), а како што можев да заклучам имале и доста шанси со глупиве Алжирци. Како и да е сега можно 1/8 финале е Англија-Германија што не ми се допаѓа од навивачки аспект, пошто ако биде така Германциве сигурно победуваат, ама сепак најважно е да има добар фудбал.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
САД заслужено понатаму мислам дека ќе беше претерано доколку Словенија поминеше. Останува да видиме дали САД ќе игра со Србија. Веројатноста е голема.
Мислам, знаејќи го менталитетот бољи би било да играме со Англија.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Што изненадиле бе Словенците, си го добија заслуженото. Им помогнаа судиите против САД. Не сум за Американците, ама тоа не значи дека не сакам да помине оној што навистина заслужува. А САД заслужи.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ајде и Словенија дома. Англија и САД понатаму. Мило ми е што Американците успеаа да дадат гол, сепак заслужија да одат понатаму тие, а не Словенија.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Англија успеа низ иглени уши да помине но со Германија во 1/8 финале ќе биде и повеќе од тешко. САД има далеку полесен противник.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
На Словенија повеќе би ја болело ако го прочитаат твојот коментар, кој е доста понижувачки и потценувачки за Словенците, кои сепак, се покажаа во добро светло.
Ок тоа ама нели Премиер-лигава најдобра лига, па сите играчи им доаѓаат од таму, сите се кој од кој попознати имиња, а за разлика од нив Словенците во своите редови имаат 2-3 познати играчи. Значи е стварно срамота против Словенија фудбалски држава усвет подалеку од Англија, Англичаните така да чуваат топка. Цели две минути ја тупеа кај корнер знаменцето.

--- надополнето ---

Англија успеа низ иглени уши да помине но со Германија во 1/8 финале ќе биде и повеќе од тешко. САД има далеку полесен противник.
Општо тој дел е многу "полесен" патот до финалето. Во ењдниот дел се Германија, Англија, Аргентина и Мексико, а во другиот дел се релативно опслабите Кореја,Уругвај,Америка и Гана
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
А што да прават бе?? Да им ја дадат топката и да им го опнат на крај?? Или словенците немаат нози и не знаат да дадат гол?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Америте легенди! Толку ми се допаднаа на ова СП, со духот пред се, не се откажуваат бе! Би сакал да стигнат што подалеку. Е, да беше сокерот :))) попопуларен спорт кај нив, кај ќе им беше крајот!
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Dobro ke mi kaze li nekoj koj e prv koj e vtor Anglija ili Amerika ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom