Графити ...

Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Ова се графитите на најпопуларната навивачка група,Family Aerodrom во Аеродром :smir:






овој е во некоја соба по се изгледа :vozbud:

























:smir:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
у велес се исцртаа бааги 2001 година коа беше конфликтот и коа немаше жив цајкан у градот
 
П

Паган-др

Гостин
знам бе, и ја сум од кисела вода. поминуваат и после 11 со коли, не се шетаат. еднаш у 2 начекав една и до 4 саат помина и една марица и уште еден крајслер. ги има бајаги (ако седиш на едно место)
Е да со дефендери ке поминат само, ама вака и ко секјурити ги има овде околу Дуња пошто јас таму сум, сега иднава недела треба Верџина знамето да го праам а еден другар има некои креации некои, јас да го напраам тоа па после идам на мои креации.
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Само првиот ми се свиѓа од тоа фемили аеродром.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
графити низ аеродромов ги има колку ти душа сака!
ке ги сликам кога ке поминувам да видите мои изработки Фемили,Аероклан,СексДиета...
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
закон се сликите од фемили, али битен момент ми беше кога бев на преглед у Јане

ПОЗАДИ ЈАНЕ САНДАНСКИ ИМА ЕДНО МНОГУ БЕДНО FA!

не очекував волку добри да има
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
ооо сач...ќе ставам брат али незнам како:tapp:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
ооо сач...ќе ставам брат али незнам како:tapp:
Брат иди наааа...www.tinypic.com најди си ја сликата у компјутер на копчето Browse... и аплоуд почекај малце и ке го копираш последниот линк и после ке кликнеш на копчево на кајгана
и OK Ке стиснеш и ке ти се појави сликата:D
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
jas se bavam so umetnost,licno imam dobro mislenje za tie sto svojot protest go izrazuvaat na toj nacin....ova so go vidov za aerodrom i ne bas kreativno (da ne mi zamerite)no navistina sum videla mn mn podobri grafitti po svetov otkolku vo skopje i makedonija.....onie na kejot na vardar i ne se tolku losi...se gleda deka e ulozen trud i boja...a ova skrabanici so komandant koki,ljubco bicka i dolu sdsm napred vmro...toa se obicni skrabanici sto ne zasluzuvaat mesto.
bidete malku po kreativni,ako veke se bavite so toa i nemate strav,ne go unakazuvajte i taka tazniot izgled na nekoi objekti....

sekoj saka da pobegne od siviloto na svojot grad,i ja sum ZA grafitti,no praam muabet za UBAVI GRAFFITI


 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Jas mn. obozava grafiti samo vo Gostivar slabo e razviena taa hranka samo 5 drugarcinja zanm sto crtaat grafiti a jas samo moeto ime znam da go napravam kako sto treba a drugoto ako go pocnam go useruvam :toe::pos2:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
jas se bavam so umetnost,licno imam dobro mislenje za tie sto svojot protest go izrazuvaat na toj nacin....ova so go vidov za aerodrom i ne bas kreativno (da ne mi zamerite)no navistina sum videla mn mn podobri grafitti po svetov otkolku vo skopje i makedonija.....onie na kejot na vardar i ne se tolku losi...se gleda deka e ulozen trud i boja...a ova skrabanici so komandant koki,ljubco bicka i dolu sdsm napred vmro...toa se obicni skrabanici sto ne zasluzuvaat mesto.
bidete malku po kreativni,ako veke se bavite so toa i nemate strav,ne go unakazuvajte i taka tazniot izgled na nekoi objekti....

sekoj saka da pobegne od siviloto na svojot grad,i ja sum ZA grafitti,no praam muabet za UBAVI GRAFFITI




Па овие линкови ти што ни ги прати,се од луѓе што цртаат по 20 години што почнале дури во 90 да цртаат...кај нас претежно со графити се бават до 25 години некој,што цртаат по 10 години, www.comeclean.com.mk ,еве на овој сајт 4-5 души се такви,што мислам вреди да ги погледнеш,и плус не е се во креативноста,за да се нацртаат такви графити ко на линковите ти требаат најмалце 10 бои,а за тоа требаат и пари,што е проблемот...плус малце потешко е вакви места да најдеш,или пак дозвола,бидејќи за вакво нешто треба по 2 саати,ние повеќето си цртаме троуапи(за 10 минути се црта)....и тоа:wink:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
Па овие линкови ти што ни ги прати,се од луѓе што цртаат по 20 години што почнале дури во 90 да цртаат...кај нас претежно со графити се бават до 25 години некој,што цртаат по 10 години, www.comeclean.com.mk ,еве на овој сајт 4-5 души се такви,што мислам вреди да ги погледнеш,и плус не е се во креативноста,за да се нацртаат такви графити ко на линковите ти требаат најмалце 10 бои,а за тоа требаат и пари,што е проблемот...плус малце потешко е вакви места да најдеш,или пак дозвола,бидејќи за вакво нешто треба по 2 саати,ние повеќето си цртаме троуапи(за 10 минути се црта)....и тоа:wink:
:smir: ne sum jas protiv grafiti...samo malku povise kreativnost be bejbi....obozavam be grafitti i znam deka e tesko dostapen teren koga ziveeme vo vakov haos....a za boite i kostanjeto....da se zanesov malku ,ko da zaboraviv kade sum,:kesa:sorry
 

Kajgana Shop

На врв Bottom