Гол човек

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Dali nekoj od vas ja ima citano knigata Gol covek od Igor Dzambazov?
Slusnav deka bila mnogu ubava kniga vo koj Igor se ogoluva odnosno go opisuva svojot zivot i gi otkriva negovite misteriozni tajni.
Koga ke idam u MK sakam da ja kupam posto covekot mnogu mi se sviga i veruvam deka vredi.Dali nekoj od vas znae kade moze da se najde knigata?
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
jas sega ko bev vo mak ja kupiv i cekam da najdam slobodno vreme preku praznicive da ja chitam na raat...mrazam da chitam knigi vo avion, voz ili po pat..

a slishnav deka bila dobra..
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
vo skopje-trgovski centar, knizara kultura...bash koga bev tamu imashe Igor intervju i vikashe deka ja ima i po trafiki da se kupi...

so video-audio cd e..i ne mnogu skapa...10 evra dali beshe
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Nemam pojma za cenata na knigata, ama FYI, ja ima sekade niz MKD, duri i vo nekoi epten zabutani prodavnicki, taka da nemate potreba da ja barate koga "ke dojdete" vo Mkd, taa sama ke vi izleze pred oci.

Inaku, i jas seuste ja nemam citano.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Игор Џамбазов заглавил пак со пари, напишал лањо за себе, сите да го жалат и да речат колку е тој искрен, кутриот, си кажа колку бил безвезе, за повторно да стане интересен и во центарот на вниманието, а попатно да направи некој денар. А бе ајде, креле, малтивода, клатикуре џаначко и пијандурско-коцкарско кое пати од комплекси и сака да биде во центарот на вниманието.
Коњина.
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Јас ја прочитав. Многу брзо се чита, лесно четиво е(дали заради крупниот фонт или големите прореди). Се обидува малку да филозофира, дава информации за себе во периодот кога беше „исчезнат”, кажува како ги измамил и повредил сите кои го сакале и верувале во него, но како феникс ќе се дигне од пепелта и ќе полета, духовно ќе се воздигне.
Игор Џамбазов е мошне интересна личност. Мултиталентирана. Може за пишување не го бидува многу, но барем е искрен во тоа што го пишува.
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
SeaGull напиша:
Nemam pojma za cenata na knigata....
666 денари е книгата ама не ја купувам не давам пари за книги ама ако ми дојде при рака би цитнал нешто
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
Garfield напиша:
Игор Џамбазов заглавил пак со пари, напишал лањо за себе, сите да го жалат и да речат колку е тој искрен, кутриот, си кажа колку бил безвезе, за повторно да стане интересен и во центарот на вниманието, а попатно да направи некој денар. А бе ајде, креле, малтивода, клатикуре џаначко и пијандурско-коцкарско кое пати од комплекси и сака да биде во центарот на вниманието.
Коњина.
se gleda deka su mu ljubomoren...takvi deca kako nego retko se ragaat...bez razlika shto imashe prednosti kako dete-vnuk na petre prlichko..
samo shteta shto taka se raspadna kako chovek
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Воопшто не сум му љубоморен, напротив, бидејќи го познавам гојдото, знам што и каков е. Имаше големи можности ама ги прокоцка, не само материјално. Не се живее на стара слава и на тој начин. Сето ќе остане од него еден ден ќе биде коцката, пиењето, разводот, се разбира хуморот, ама не толку и најмногу пинчот т.е. Бошко во меморијата на останатите.

Слично на Кирил Поп Христов.

П.С. И јас сум внук на еден наш и светски познат човек, ама не живеам на неговот слава, ниту некогаш сум се обидел да се користам со името негово. Се сам сум сторил досега, за да може и тој и јас, а и сите околу мене да бидат горди на мене.
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
te ostavam so tvoeto mislenje..imash pravo na nego

shto se odnesuva na slavata ili potekloto toa netreba da ima vrska so shto covek postignal..ama za zal tie raboti kako vo nekoja plemenska zaednica funkcioniraat...tatko mu doktor sinot se razbira doktor..tatkoto pravnik sinot pravnik...tatkoto peach sinot pogolem peach...taka drzava ne se pravi...

a da se bide gord? da! na toa shto sam si postignal a ne na toa shto drugite te donesle do tamu, dali so nekoe kilo riba ili so stari prijatelstva...
vamu kaj mene gordosta ima drugo znachenje, tie lokalnite vipovci ta vo skopje ta kaj bilo mozat da ja sonuvaat taa gordost
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ne veruvam deka Igor se proslavi zatoa sto e vnuk na Petar prlickov tuku zatoa sto covekot VREDI.Uste mal se glease deka ima smisol za gluma i deka e multitalentiran.
Kazi mi drug show men u makedonija osven nego i Toni?!
Toa sto si pravi u negoviot privaten zivot voopsto ne me interesira,mene loso ne mi pravi.Ne sum tuka da sudam dali on treba da se kocka ili ne ili dali ke pie?
negov problem.
Go znam covekot mnogu dobro (odamna imav prilika da go zapoznam) i mozam da vi kazam deka kako nego covek ne se raga.
Go pocituvam i sakam negovoto delo a ne negoviot privaten zivot.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ај, објасни го "неговото дело", онака, бидејќи и јас го познавам и ме интересира дали за исто говориме?!
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Za negovoto delo mislev na dejnosta kako showman,glumec i muzicar!
Tie se rabotite sto ja gi cenam.
jebi ga sve e stvar ukusa!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Шоумен да, глумец-само во детството, музичар не!
Но, права си: de gustibus et coloribus non disputantum!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom