Голем сенароден протест на ВМРО - ДПМНЕ (18.06.2022)

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Понудил некоја програма ?
на пр намалуваме или ги тргаме акцизи за гориво, ддв за основни продукти. Субвенционираме струја за оние со примање до 3/400 евра. Незнам, ваучери за одмор у МК/ Охрид. Така нешто сака да чуе народ.
Ко она со беспари ЈСП :D
Или да понудеше двојно зголемена цена на прехранбени производи, двојно зголемена цена на струја за некој месец да се смееш како зелен додека друг те омаловажува пред цела јавност и така натаму ….Тоа сака народ да чуе.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.202
Поени од реакции
81.306
ВМРО откога го прифати "пописот" како попче, може да се ебе у гз.
Поготово заради тоа што за месец дена направи 180 степени промена на став, околу ова, измамувајќи ги граѓаните со потписите.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.873
Мицко вети дека дур тој е лидер на ДПМНЕ нема да се менува уставот. Искрено ми олесни. Став бетон.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.202
Поени од реакции
81.306
Мицко вети дека дур тој е лидер на ДПМНЕ нема да се менува уставот. Искрено ми олесни. Став бетон.
Он избра линија на помал отпор.
Имаше избор, да биде потчинет на линијата Кале-ДУИ (како СДСМ) или да биде контра.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.303
Или да понудеше двојно зголемена цена на прехранбени производи, двојно зголемена цена на струја за некој месец да се смееш како зелен додека друг те омаловажува пред цела јавност и така натаму ….Тоа сака народ да чуе.
Нека понуди и тоа. Ништо нема да ме чуди од такви ликови...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.301
Поени од реакции
9.888
Дали на протестот имаше голема излезност, колку пари се потрошени, вееле такви онакви знамиња и дискусија безполезна со денови....факт е дека мораме да се сплотиме е сите што сакаме оваа уништувачка влада да си оди што побргу, дали го сакале Мицко или не, мора да се излегува на протести, да се прават блокади, да не седиме дома и да коментираме само по соц.мрежи.
Многу пасивен народ сме станале...затоа и дојдовме до овде кај што сме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.202
Поени од реакции
81.306
Дали на протестот имаше голема излезност, колку пари се потрошени, вееле такви онакви знамиња и дискусија безполезна со денови....факт е дека мораме да се сплотиме е сите што сакаме оваа уништувачка влада да си оди што побргу, дали го сакале Мицко или не, мора да се излегува на протести, блакади, да не седиме дома и да коментираме само по соц.мрежи.
Многу пасивен народ сме станале...затоа и дојдовме до овде кај што сме.
ОК, има некоја логика, ама јас треба да се запрашам, ми треба ли некој друг на местото на СДСМ, кој, во пракса, ќе ги има истите позиции како СДСМ, за клучните прашања.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.301
Поени од реакции
9.888
ОК, има некоја логика, ама јас треба да се запрашам, ми треба ли некој друг на местото на СДСМ, кој, во пракса, ќе ги има истите позиции како СДСМ, за клучните прашања.
Да дојдеме ние до избори прво, да не ги бојкотираме со седење дома, па потоа ќе гледаме, се надевам попаметно, за кого ќе заокружиме.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
И еве уште некој саат ќе поминат 24 часа од големиот "протест" што проилезе како резултат од "реката народ"? Во каква насока ДПНЕ го однесе целиот тој наплив на подршка и гнев што ќе помогне да падне владата на СДС?

Го знаеме сите одговорите НИШТО и на НИКАДЕ.

Зошто целта не им беше СДС и Таче/Заев или ДУИ, и тоа може да се види многу добро според тоа како ја тераат пропагандната кампања после протестот. Единствената цел на овој протест им беше, само и само да покажат дека се најголемото куче кај опозицијата. Затоа и од вчера целата пропаганда им е на ниво на второ оделeние "Па ете вие организирајте протест па да видам колку ќе соберете" и да си го сопрат крварењето на членови и гласачи.

Главната задача на протестов беше да се нападне и ослабне каква било вистинска опозиција на СДС, и они да продолжат да си се китат со титулата дека ете "Само они ќе го срушеле СДС". ДПНЕ нема да сруши ама апсолутно ништо, ДПНЕ ќе си го чека својот ред за една две години кога од амбасада ќе им кажат дека можат да оформат влада со СДС и ДУИ и ништо повеќе.
Автоматски споено мислење:

Да дојдеме ние до избори прво, да не ги бојкотираме со седење дома, па потоа ќе гледаме, се надевам попаметно, за кого ќе заокружиме.
Имавме избори пред колку година/година и пол. ДПНЕ им се согласи да си организираат избори СДС во ек на најголемата хистерија околу Ковид и со тоа да ја намалат излезноста што беше масивно во нивна корист. Плус дозволија министерката за труд, која беше дел од пржинската влада да им ја исшутираат СДС од влада за преку министерството после да делат "ПОМОШ" за ковид по цигански маала и да купуваат гласови така.На самиот ден на гласање имаше масивно мамење и претседателот на ДИК, ИЗБРАН ОД ДПНЕ И МИЦКОВСКИ кажа дека се си било регуларно. Додека ДПНЕ си ги признаа резултатите и не кажаа ниту збор.

Мислиш дека нови избори ќе сменат нешто навистина? Следна влада ти е ДПНЕ,СДС и ДУИ во име на помирување и да се преброди кризата, а и во исто време да се заштити СДС дека во опозиција може да се распаднат. А на самите избори пак СДС и ДПНЕ кај и да можат ќе ги унаказат сите други опции и ДПНЕ пак ќе ги крие записниците и нивниот преседател на ДИК ќе аминува се.

Единствената причина зошто во моментов ДПНЕ е во опозиција а СДС е на власт е што не им одговара во најголемата криза и ДПНЕ и СДС да бидат на власт и со тоа и двете да ја делат вината за ситуацијата, плус во ситуација кога и ДПНЕ и СДС се на власт ќе се формира вистинска опозиција. Ако пак ДПНЕ отиде на власт, а СДС остане во опозиција, СДС се во распад и нема да можат да глумат "лидери" на опозицијата и со тоа една од близнаците може да им се распадне. А играта е невозможна ако и двајцата близнаци не постојат во исто време. И само заради тоа СДС е на власт а ДПНЕ е во опозиција.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.184
Поени од реакции
21.873
Moram da si priznam mi falea vaka mapi, presmetki, posetenost, glavi na metar kvadraten i taka :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.301
Поени од реакции
9.888
Мицковски ги повикува сите граѓани да излезат повторно на протест!
Утре, на 02.07.2022 во 19 часот пред влада на РМ.

:oeoeoe::oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom