Ги чувате ли старите македонски хитчиња?

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Која беше една постара песна која идеше нешто...раскомотете се...ќе се стуткаме или така нешто...се спомиња и девојче македонче(или беа тоа различни песни)......
Сега ми текнува,идеше и: жур,бур,преку ноќ еооооо
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Vlado Janevski iam dosta, Studeni noze mislam deka se site ama ne sum sure, Risto Bombata 21 pesna, ko albumche so e ili kako i da e.. I i tolku i se znae legendata Dzemo Biljbilj ako se smeta u stari :P
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Која беше една постара песна која идеше нешто...раскомотете се...ќе се стуткаме или така нешто...се спомиња и девојче македонче(или беа тоа различни песни)......
Novi Decki - Zabava do besvest
Ja iam.. Ti treba?
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Па,да,ако ја имаш...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
daj te be link za simnuvanje nisto neam od stari mak hitcinja
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Za tie so sakaat od Risto Bombata neso
A inace zaZabava do besvest i mn drugi dobri taka zacepani trakicki..

mRnO:Барајте ги кај неа по ПП,забранети се линкови
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Не е дозволена пиратерија на форумов, girlll, тоа е...кој сака песни ќе му пратиш на ПП. Не ме сфаќај погрешно, ти кажувам за да си знаеш во иднина.

Инаку, да си ги чувам старите песни од Леб и Сол, Владо Јаневски, Лева Патика и многу други.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ok izvinjavam se.. Ali ednoto bese updatuvan album.. Kako i da e.. Ako vi treba neso pisete PP pa ke se dog :D
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Gi CuvAV!!!! Ama dojde busaviot demek da mi go sredi kommpjuterov i mi izbrisa se!!!! ZastoOoOOOoo...... I sliki i klipovi i muzika ....
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Нажалост многу малку од тие песни имам во комјпутер. По касети, да, сигурно ги имам. Ете не ми текнало да ги префрлам некако или евентуално да се напнам и да ги најдам на интернет.
Ако ги има некој би било добро да прати нешто наваму:)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Која беше една постара песна која идеше нешто...раскомотете се...ќе се стуткаме или така нешто...се спомиња и девојче македонче(или беа тоа различни песни)......
Да не мислиш на онаа од Мирко Митрески (со кого пееше?) Отвори го пенџерчето, се задушивме, гужви не трпиме...


Ластовица, Ена Веко, Peace Brothers, Ристо Бомбата беа едни од првите на Македонската естрада после осамостојувањето.


Имам многу вакви стари песни.


Треба да се биде по специфичен за кој период се зборува. Дали 90ќти дали пред тој период.

Да речеме за мене Бато и Лео се евергрини на Калиопи. Обои ме ми е уште тазе.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Порано купував многу цедеа со македонски хитови (македонски коктели како што ги нарекуваа:)). Мислам дека сеуште ги имам некеде овие цедеа. Исто така на другиот компјутер (кој сега речиси и не го користам) имам многу постари хитови. Баш би било интересно да направиме некоја компилација од најубави македонски хитови.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Во компјутер немам скоро ништо старо, али затоа на youtube во последно време окапав со Куку Леле и:
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom