Ги чувате ли старите македонски хитчиња?

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Баш ме интересира дали имате некои од песните кои порано беа доста големи хитчиња,песни од изведувачи од типот на Ластовица,Првото Куку Леле,Ристо Бомбата,Владо Јаневски,Леб и Сол, и други песни кои порано многу се слушаа,ајде да ги искоментираме и доколку имате,споделете ги со нас,желба ми е да си имам своја колекција стари хитчиња.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Leb i Sol, imam full discography, od Risto Bombata imam eden album, treba da go najdam i ponekoja pesna od drugite grupi (leva patika, penicilin...)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Imam od poveketo po nesto si gi sobiram i nasite pesni zasto sakam da si gi imam a ponekogas i gi slusam da se potsetam na starite vreminja.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
ИМам од нулта позитив нешо и толку други немам
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Да само Владо Јаневски и Леб и Сол
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Zaboraviv, i Studeni Noze imam nesto, a moze da se najde i Nulta Pozitiv
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Нулта позитив?? Мислам дека не ги памтам,ај пиши нешо за нив,и наслов на некој нивен хит?
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
site sto imate stari makedonski hitovi naprajte gi vo mp3. ke najdime nekoe mesto za hosting.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
mRnO напиша:
Нулта позитив?? Мислам дека не ги памтам,ај пиши нешо за нив,и наслов на некој нивен хит?
Nulta pozitiv se bendot na Darko Dimitrov i uste eden tip so mislam deka stana pop posle toa, najpoznata im bese onaa `Otvori go pendzerceto` so Mirko Mitrevski.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
А да ми текнува и на песничката,топ беше,ми се допаѓа идејата на мемберх,хостирајте ги песничките и дајте линк,мислам дека вредат тие песни да се споделат
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Од Леб и сол сите ги имам,од Студени Нозе имам некои,од Владо Јаневски...
Btw за сите што ги слушаат Леб и сол уште не е сигурно,но слушнав дека ќе имаат концерт на 2 август тука во Охрид...па кој сака нека повели:)
 
K

kicodarker

Гостин
od postarite mk benda ke se najde nesto od karamela , zijan , konkord
leva patika , aporea ....
i dali ima nekoj nesto do gorenavedenire benda za da se napravi mp3
i da gi hostirame ok?
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ехеееее може 2 CD-иња иам со стари хитчиња. Албуми од Куку Леле, Студени нозе, Ластовица. Се врткаат и по некои стари песни од Ребека, ГИШ, Ареа, Зијан, Даскал, Тоше... шо знам уште кои...
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Имам 2-3 од Студени Нозе, нешто од Куку Леле, Ластовица...Други не ми текнуваат...
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
A некој ги има старите хитшиња на Куку Леле,ама она старото уште пред Ластовица мислам беше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom