Гејминг маус Zowie EC2-A

Член од
18 јануари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Не сум сигурен дали темата CS:GO е вистинско место за постов. Се работи за нарачка на FPS Gaming Mouse Zowie EC2-A. Дали некој знае како можам да дојдам до маусов. Дали некој од нашиве продавници вршат ваков тип на услига и доколку има колку екстра наплаќаат од оригиналната цена. Сум загреан 100% и спремен да го купам. Имам другар кој што ке оди во Солун следната недела па си размислував доколку немам опција да го нарачам од Македонија да го купам од соседните држави,но проблемот е во тоа што доколку му се случи нешто на маусот ке мора да патувам 400+ КМ за да го сервисирам што воопшто не е изводливо бидејки патот ке ме чини речиси како нов маус.
 
S

StormRage

Гостин
Не сум сигурен дали темата CS:GO е вистинско место за постов. Се работи за нарачка на FPS Gaming Mouse Zowie EC2-A. Дали некој знае како можам да дојдам до маусов. Дали некој од нашиве продавници вршат ваков тип на услига и доколку има колку екстра наплаќаат од оригиналната цена. Сум загреан 100% и спремен да го купам. Имам другар кој што ке оди во Солун следната недела па си размислував доколку немам опција да го нарачам од Македонија да го купам од соседните држави,но проблемот е во тоа што доколку му се случи нешто на маусот ке мора да патувам 400+ КМ за да го сервисирам што воопшто не е изводливо бидејки патот ке ме чини речиси како нов маус.
Ја би те советувал да си земеш SteelSeries од тука, има добри модели, поефтини од овој... И искрено не глеам ништо посебно во маусов.
Година дена користам Bloody V7M и за 1000че шо ја го купив е СТРАШНО ДОБАР МАУС.
Јас сум загреан за тастатура Corsair K70 ама да знаев од кај да ја набавам...
За тие пари сервисот ќе ти треба, искрено најпаметно е да се „задоволиш“ со тоа што имаме на пазаров (малку во секој случај) ама тоа е што е .
 
H

HoT IcE

Гостин
Зимај си FinalMouse 2016 мислам дека моментално најдобар маус со оглед на цена и тоа што нуди. Башка што преубаво лежи на рака, ја се заљубив..
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ја би те советувал да си земеш SteelSeries од тука, има добри модели, поефтини од овој... И искрено не глеам ништо посебно во маусов.
Година дена користам Bloody V7M и за 1000че шо ја го купив е СТРАШНО ДОБАР МАУС.
Јас сум загреан за тастатура Corsair K70 ама да знаев од кај да ја набавам...
За тие пари сервисот ќе ти треба, искрено најпаметно е да се „задоволиш“ со тоа што имаме на пазаров (малку во секој случај) ама тоа е што е .

да бидам искрен во овој момент не верувам дека има подобар маус од овој,го има најдобриот сензор,има одлична форма и големина,400 и 800 DPI со 1000 hz polling rate,дугмето за DPI се наогја доле (што е голем плус за мене) и е направен од прекрасни материјали. Незнам колку си упатен во врска со Zowie мегјутоа во помош на изградбата на нивните мауси учествуваат CS:GO Pro Players и доколку не го земам овој тогаш дефинитивно ке зеам СС ривал 300


Зимај си FinalMouse 2016 мислам дека моментално најдобар маус со оглед на цена и тоа што нуди. Башка што преубаво лежи на рака, ја се заљубив..
не си првиот од кој што го слушам ова. Каде можам да го набавам и колку чини ?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.965
Поени од реакции
6.874
Сум рекол и пак ќе реча:D Земи си емикс 518ка од Лоџитек олд скул глувче за чукање, за играње. Јас го користам 10 години, активно буфтање, еднушка го имам претепано и два пати го имам измијено со вода и сјај и пак работит ко несаглам. Лично за играње сум земал производи или Лоџитек или СтилСериес и дефинитивно немет промаш. Сепак на крај изборот е твој.
 
H

HoT IcE

Гостин
да бидам искрен во овој момент не верувам дека има подобар маус од овој,го има најдобриот сензор,има одлична форма и големина,400 и 800 DPI со 1000 hz polling rate,дугмето за DPI се наогја доле (што е голем плус за мене) и е направен од прекрасни материјали. Незнам колку си упатен во врска со Zowie мегјутоа во помош на изградбата на нивните мауси учествуваат CS:GO Pro Players и доколку не го земам овој тогаш дефинитивно ке зеам СС ривал 300
не си првиот од кој што го слушам ова. Каде можам да го набавам и колку чини ?
Od ebay ili amazon, neveruvam da go najdes po prodavnici, ke ti pratam linkce koga ke sum doma.
 
Член од
18 јануари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Od ebay ili amazon, neveruvam da go najdes po prodavnici, ke ti pratam linkce koga ke sum doma.
Значи овој маус го има истиот сенсор како и Zowie EC2-A со тоа што FinalMouse компанијата се фокусирале исклучиво на сензорот и LOD-от. Пластиката е од ефтин материјал. Сите reviews што ги гледав досега и сите про играчи кој што за прв пат го користеа маусот беа навистина изненадени од перформансот. тоа што мене најмногу ме изненади е цената. Глеадам дека цената е дури и поскапа од онаа на Zowie и DeathAdder. Да бидам искрен мора да размислам дали сум спремен да потрошам повеке од 4000 денари за маус
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.228
Ја сенсеито би ти го препорачал пред ова искрено
 
На врв Bottom