Генерал Ангелов ќе се бори со пирати

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Shellshock nam67

Гостин
ЛИДЕРОТ НА бранителите и на партијата ДОСТОИНСТВО ЗАМИНА ЗА АФРИКА

Генерал Ангелов ќе се бори со пирати
Лидерот на здружението на бранителите од 2001 година "Достоинство" и на истоимената политичка партија полицискиот генерал Стојанче Ангелов, ги напушти Македонија и политиката на некое време, и замина да се бори со пирати во Африка.
Во средата доцна попладнето ја контактираше Редакцијата на Вест од брод во Сингапур со кој ќе замине во Африка да се приклучи на специјален тим за обезбедување од пирати кои напаѓаат бродови.
Повеќе...
izvor http://vest.com.mk/?ItemID=0EDD372332063D4BB16C20BF94C82EFE
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Современите пирати се срам и голем проблем на современиот свет и борбата со нив е за секоја пофалба. Според мене, тоа би била задача на Обединетите Нации кои треба да ги ангажираат членките.
Во оваа вест, нема податоци, кој ја организира оваа акција.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Генералот Ангелов појде да заработи некоја пара, виде дека нема леб во политика овде за него, треба да биде насловот.
Па ја контактирал дури и редакција на Вест, да бев јас новинар ќе го прашав дали парите што ќе ги заработи таму, ќе ги префрли на жиро сметка на НБРМ или пак на негова сопствена.
Лично мислам дека Ангелов заслужи да му се даде некаква работа или пак да има некои примање кога веќе им се делат пензии на терористите од ОНА, ама ме нервира кога некој го користи сопствениот ангажман за популистички цели.
Еве кога е толку етичен како што сака да се промовира во весници нека појде во Конго за да се бори против коорпорациите кои ги експлоатираат рудниците таму без пари.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Генералот Ангелов појде да заработи некоја пара, виде дека нема леб во политика овде за него, треба да биде насловот.
Па ја контактирал дури и редакција на Вест, да бев јас новинар ќе го прашав дали парите што ќе ги заработи таму, ќе ги префрли на жиро сметка на НБРМ или пак на негова сопствена.
Лично мислам дека Ангелов заслужи да му се даде некаква работа или пак да има некои примање кога веќе им се делат пензии на терористите од ОНА, ама ме нервира кога некој го користи сопствениот ангажман за популистички цели.
Еве кога е толку етичен како што сака да се промовира во весници нека појде во Конго за да се бори против коорпорациите кои ги експлоатираат рудниците таму без пари.
Ок е некогаш да сакаш да се иску*чиш, ама ако за нешо не си сигурен барем преќути. Молчењето некој пат е злато ;)
Имаше интервју на 24 вести каде изјави дека бидејќи нема пари, државата не го вработува и јаде леб, маргарин и сува печена пиперка ќе оди надвор од Македонија да работи за да застане финансиски на нозе.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.593
Поени од реакции
8.013
Ок е некогаш да сакаш да се иску*чиш, ама ако за нешо не си сигурен барем преќути. Молчењето некој пат е злато ;)
Имаше интервју на 24 вести каде изјави дека бидејќи нема пари, државата не го вработува и јаде леб, маргарин и сува печена пиперка ќе оди надвор од Македонија да работи за да застане финансиски на нозе.
Па знаеш ли колку здрава храна е тоа шо го наброја? Што му фалело?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ок е некогаш да сакаш да се иску*чиш, ама ако за нешо не си сигурен барем преќути. Молчењето некој пат е злато ;)
Имаше интервју на 24 вести каде изјави дека бидејќи нема пари, државата не го вработува и јаде леб, маргарин и сува печена пиперка ќе оди надвор од Македонија да работи за да застане финансиски на нозе.
Нека оди лесен му пат и се најдобро. Што е поентата да свикаш прес конференција за тоа?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Па знаеш ли колку здрава храна е тоа шо го наброја? Што му фалело?
Изглеа она шо го јадат учките, бидејќи државата ги награди со пензии, па можат да јадат шо сакаат.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.593
Поени од реакции
8.013
Изглеа она шо го јадат учките, бидејќи државата ги награди со пензии, па можат да јадат шо сакаат.
Зарем ти веруваш дека сме држава, а не некоја вазална америчка држава "колд самтинг" Алоха! (y)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.593
Поени од реакции
8.013
Трн како прво јас не пишав ништо за чесноста за генералот, пишав дека овој негов потег е премногу популистички што мене ми е дегутантно.
За твоја информација и јас бев во ров 2 месеци во војната 2001, непосредно после Карпалак и ми се релативно познати залагањата на Ангелов во Достоинство зошто еден период кога барав вработувања во Македонија се распрашував во подрачната единица за здружението.
Дефинирај што е тоа популизам и дегутантно!
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Дефинирај што е тоа популизам и дегутантно!
Ако имаш нешто конкретно да кажиш во врска со постот кажи, вака изгледаш како неписмен.
Поштеди ме со слики од 9гаг
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Трн како прво јас не пишав ништо за чесноста за генералот, пишав дека овој негов потег е премногу популистички што мене ми е дегутантно.
Кој негов потег??
За твоја информација и јас бев во ров 2 месеци во војната 2001, непосредно после Карпалак и ми се релативно познати залагањата на Ангелов во Достоинство зошто еден период кога барав вработувања во Македонија се распрашував во подрачната единица за здружението.
Непосредно после Карпалак??

Чекај малку...

Масакрот на Карпалак се случи на 8ми Август 2001...

Рамковниот договор се потпиша на 13ти Август 2001 со што официјално се стави крај на конфликтот...

Ме интересираат воени прикаски, па сакам да прочитам кога ќе имаш време да ми раскажеш за твоите акции во 2001вата...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кој негов потег??

Непосредно после Карпалак??

Чекај малку...

Масакрот на Карпалак се случи на 8ми Август 2001...

Рамковниот договор се потпиша на 13ти Август 2001 со што официјално се стави крај на конфликтот...

Ме интересираат воени прикаски, па сакам да прочитам кога ќе имаш време да ми раскажеш за твоите акции во 2001вата...
Трн најмалку до Декември 2001 имаше резервисти по рововите. Прашај кој сакаш учесник во конфликтот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.126
Поени од реакции
8.410
sekoja cest za covekot, nemam namera da zborvam nesto za da go prestavam kako nekoj negativec, ama kolku luge zaminale ili zaminuvaat od drzavata pa ako sekoj se javuva po vesnici kade ke ni bide krajot, pa mozese da se javi i na nekoe radio so pozdravi i cestitki so nekoja omilena pesna
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom