Врска со "лесна" девојка?

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
а шо е работава сите што зборите оф топик:toe:..темата е дали би започнал сериозна врска со типка која би ја легнал првата вечер кога си ја запознал.. да преминам на темата сеа.. па би поодил со неа неколку недели да речам да не речам, и ќе одценам дали е толку лесна како што изгледала на прв поглед, па мозеби сум ја привлекувал долго време и едвај чекала да има нешто повеќе со мене.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.372
За тоа размислување дека ако типката ти дае прва вечер е курва или ваква или таква не мора да значи али во повеќето случаи е така...
пример еден мој другар иде со една типка веќе 3-4 месеци и имаат најубава врска а ја плесна прва вечер... така да СЕ Е РЕЛАТИВНО
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Па и на женските им се сака....... Те глеала низ град, и се присакало биднало, зашто да не продолжам да се гледам......:kesa::kesa:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дали би започнале (озбилна) врска до девојка што сте ја легнале истата вечер коа сте се запознале??

Batka ti nema vrska toj zbor "LESNA ZENSKA" so ti pretstavuva toa so ste imale seks istata vecer koa ste se zapoznale e a ti za sto se smetas togas za maska kurva za lesen decko ali normalno nas toa ne ni smeta nekoj da ni kaze ali u sekoj slicaj toa ti e grd zbor i mislam deka spored mene barem nema vrska so toa da li ste imale istata vecer mozebi za tipkata si i bil samo predmet taa vecer onaka da si go ispuni prazniot prostor:toe:
toa mi bese malku OFTOPIC ali sea za toa dali li bi velgol vo vrska vo takov slucaj sekako deka da neli ako ima nesto se privlekuvate eden megu drug
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Oд фб го ископав ова,некој го имаше постирано ама не знаев во која тема да го постирам па ајде тука,пошто срчот ми ја понуди темава. Само се надевам анфем нема да го отвори оти кој ќе ја слуша
 
M

MIL

Гостин
Sea e moderno da imas lesna devojka be pa na tie lesnite devojki I najveke im se pogoduva na kraj I decko I sve ke se iznafukat so site ke si se iznazurkaaat pijacki gratis ehee I na kraj ck ke si najdat miren tashlak .... I toa e uspeh be
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Ако таа девојка е лесна, затоа што сте имале секс уште првата вечер, тогаш што ве прави тоа вас?


Ааааа, они се фраери! Увек биле, увек ќе бидат. Чудно ми е и што прашуваш уопште.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Јас не би нарекол девојка лесна оти ми дала на првата вечер.
Да, сум имал некакви едновечерни секс врски и после фала - пријатно, сум имал и некои врски кои тргнале сериозно, ама од Х причини завршиле неславно, а имало секс уше на прва вечер... а биле фини женски... не дека биле некои курогладни кои само на тоа мислат.
Ама момент... може на прва вечер, ва втора, по месец дена, не е правило, и не се суди по тоа.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Да бидеш сакан од невина девојка и прв да и ја откриеш чудесната тајна на љубовта,секако е едно од најголемите блаженства,но и една од најпростите работи на светот.Да завладаш со нејзиното срце кое е ненавикнато на напади,е истото што и и да влезеж во отворен град без жители.Воспитањето,чувствувањето должност и семејството,навистина се јака стража,но не постои стража која би заштитила шеснаесетгодишна девојка кога низ зборовите на човекот кој го сака,природата и ги дава првите љубовни поуки,страсни колку и нејзината невиност.Колкуповеќе девојката верува во добрината,толку полесно се предава,ако не на саканиот,тогаш барем на љубовта,затоа што не е ниту неповерлива,ниту јака..и да се придобие нејзината љубов навистина е победа која може да ја постигне секој 25годишен човек доколку го посака тоа.
-Александар Дима
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Не се лесни бе. Ама најјако ми е коа ќе ми каже "Ова прв пат вака со тебе ми се дешава да имам односи од прва вечер" као демек ја многу посебен. Повеќе од една ми го има напраено истиов муабет.o_O

Иначе сериозна врска не би почнал.
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Врска со лесна девојка е многу тешка.
Таа леснотија на друг начин ќе си ја искомпензира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom