Во што веруваат атеистите?

Член од
3 јуни 2010
Мислења
46
Поени од реакции
6
Малку ли е со вернициве што се убедуваме, срамота е, знам не си од нив.
Никаде, науката не вели дека човекот настанал од мајмун. Па дури и да е (ако е, појма немам) генетски инжинеринг инволвиран, пак е еволуција. Биг бенгот е друга работа, остави настрана (за сега, ако сакаш и тоа ќе дискутираме)
Како тоа генетскиот инжинеринг е еволуција? И што вели науката за настанокот на човекот според тебе?
 
M

Muranyi

Гостин
imaa imaa..
y cern go najdoja
Сериозно ова?
Ај приложи нешто што тврди дека во Церн нашле докази за Бог?
Божјата честичка ли ти прави збунки во глава?
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:40 ---
Како тоа генетскиот инжинеринг е еволуција? И што вели науката за настанокот на човекот според тебе?
Сака да каже дека еволуција имало,постоел заеднички предок на мајмунот и човекот кој го земале вонземјани и со генетски инжинеринг и слично е создаден денешниот човек.Еволуцијата е факт,таа постои несомнено,без разлика што друго се случувало.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Сака да каже дека еволуција имало,постоел заеднички предок на мајмунот и човекот кој го земале вонземјани и со генетски инжинеринг и слично е создаден денешниот човек.Еволуцијата е факт,таа постои несомнено,без разлика што друго се случувало.
Море....шо ти е еволуција..... почна и мисли да ми читаш? :D
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:45 ---
Прав џентлмен и дежурен шамар си.. ова де шаман :D
Полека, убаво и нежно добредојде им нудиш на креационистиве..
Да не можат да дишат без реплика ;)
Не гледам Креационисти, све антиеволуционисти (што у принцип е исти у различно паковање)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Кај ја нарекоја божја честица, кај се запустија.Ако знае еден верник да ми каже што е во суштина Хигсовиот Бозон, ќе направам салто од 5-ти спрат.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Еј еј еј шо ме мислиш ти мене :D од каде да знам јас тие како се настанати?? Шо има врска ширењето на универзумот со живиот свет? И секако дека Е.Т. не ги донеле сите туку дел од нив кои со генетски инжинеринг се дел од денешниот животински свет кој го имаме.
--- надополнето: 5 јули 2012 во 15:17 ---


господ бог креаторот таткото на исус тој шо ги создал адам и ева незнам поинакоу како да го опишам
Ти пријателе по ништо не се разликуваш од верниците.
Верник: Господ го создаде човекот
Ти: Вонземјаните го создадоа човекот.
=> И двајцата немате никакви докази, само SF приказни
 
Член од
5 април 2012
Мислења
32
Поени од реакции
1
Сериозно ова?
Ај приложи нешто што тврди дека во Церн нашле докази за Бог?
Божјата честичка ли ти прави збунки во глава?
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:40 ---

Сака да каже дека еволуција имало,постоел заеднички предок на мајмунот и човекот кој го земале вонземјани и со генетски инжинеринг и слично е создаден денешниот човек.Еволуцијата е факт,таа постои несомнено,без разлика што друго се случувало.
абе го верглам школскиов,
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
46
Поени од реакции
6
Сериозно ова?
Ај приложи нешто што тврди дека во Церн нашле докази за Бог?
Божјата честичка ли ти прави збунки во глава?
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:40 ---

Сака да каже дека еволуција имало,постоел заеднички предок на мајмунот и човекот кој го земале вонземјани и со генетски инжинеринг и слично е создаден денешниот човек.Еволуцијата е факт,таа постои несомнено,без разлика што друго се случувало.
Па и јас истото му го зборам дека еволуцијата стигнала до мајмунот а потоа на сцена дошле E.T. и со генетски инжинеринг се добива денешниот човек. Цело време велам дека не е СЛУЧАЈНО тоа што од мајмнун настанал човек а тој погрешно ме сфаќа изгледа мисли дека ја негирам еволуцијата :)
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:59 ---
Ти пријателе по ништо не се разликуваш од верниците.
Верник: Господ го создаде човекот
Ти: Вонземјаните го создадоа човекот.
=> И двајцата немате никакви докази, само SF приказни
Сакаш (какви такви) докази ? Изгледај некој документарец како на пример Ancient Aliens па тогаш ќе прајме муабет :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Па и јас истото му го зборам дека еволуцијата стигнала до мајмунот а потоа на сцена дошле E.T. и со генетски инжинеринг се добива денешниот човек. Цело време велам дека не е СЛУЧАЈНО тоа што од мајмнун настанал човек а тој погрешно ме сфаќа изгледа мисли дека ја негирам еволуцијата :)
Дошле Е.Т и од мајмуните направиле луѓе? :facepalm:
Мене ми треба голема количина ЛСД и машрумс, за да можам да пробам да помислам да замислам како би било да ми се појави на сон ваква фантазија како твојава.
--- надополнето: 5 јули 2012 во 17:02 ---
Па и јас истото му го зборам дека еволуцијата стигнала до мајмунот а потоа на сцена дошле E.T. и со генетски инжинеринг се добива денешниот човек. Цело време велам дека не е СЛУЧАЈНО тоа што од мајмнун настанал човек а тој погрешно ме сфаќа изгледа мисли дека ја негирам еволуцијата :)
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:59 ---


Сакаш (какви такви) докази ? Изгледај некој документарец како на пример Ancient Aliens па тогаш ќе прајме муабет :)
Варди од документарците.. може за Нобелова да те пријават!
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
46
Поени од реакции
6
Дошле Е.Т и од мајмуните направиле луѓе? :facepalm:
Мене ми треба голема количина ЛСД и машрумс, за да можам да пробам да помислам да замислам како би било да ми се појави на сон ваква фантазија како твојава.
--- надополнето: 5 јули 2012 во 17:02 ---


Варди од документарците.. може за Нобелова да те пријават!
Знајш шо значи ТЕОРИЈА ? Тоа е само теорија дека со промена на генетскиот код се случило тоа. Шо ви е на сите бе луѓе јас не ТВРДАМ дека тоа се случило. Туку процентуално според какви такви докази повеќе би верувал во оваа теорија одколку дека господ ги создал се сфаќаме?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Па и јас истото му го зборам дека еволуцијата стигнала до мајмунот а потоа на сцена дошле E.T. и со генетски инжинеринг се добива денешниот човек. Цело време велам дека не е СЛУЧАЈНО тоа што од мајмнун настанал човек а тој погрешно ме сфаќа изгледа мисли дека ја негирам еволуцијата :)
--- надополнето: 5 јули 2012 во 16:59 ---


Сакаш (какви такви) докази ? Изгледај некој документарец како на пример Ancient Aliens па тогаш ќе прајме муабет :)
Многу гледаш Ancient Aliens. Тоа ќе да е проблемот, ама ќе ја поминеш таа фаза.Јас бев попален по Даникен кога бев накај 15 годинки, ама ми помина тој период.

Знајш шо значи ТЕОРИЈА ? Тоа е само теорија дека со промена на генетскиот код се случило тоа. Шо ви е на сите бе луѓе јас не ТВРДАМ дека тоа се случило. Туку процентуално според какви такви докази повеќе би верувал во оваа теорија одколку дека господ ги создал се сфаќаме?
Таа твоја теорија има исти кредибилитет како и теоријата дека господ ги создал луѓето.
Додека не пружиш докази, џабе ти е.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Атеистите веруваат во луѓето, во цел жив свет, во енергијата која е во нас и надвор од нас, насекаде.
Не е толку битно од кај потекнуваме, колку што е битно што сме сега, во каква сегашност се наоѓаме?
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
46
Поени од реакции
6
Многу гледаш Ancient Aliens. Тоа ќе да е проблемот, ама ќе ја поминеш таа фаза.Јас бев попален по Даникен кога бев накај 15 годинки, ама ми помина тој период.
Дај нешто што има повеќе докази за господ тоа ќе го гледам :) Јас гледам на се од научна гледна точка и затоа велам ТЕОРИЈА. Теорија е дека вонземјани постојат, доказите ги има ама не се доволни за поголемиот дел од јавноста па затоа не се прифаќа тоа а и религијата пропаѓа ако испадни тоа точно, од друга страна па се чудам зошто не велат теоријата за господ и за него нема докази нели ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom