Во врска со сервер на кантер

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.596
Може некој да ми објасни како оди постапката за креирање сервер на кантер и после ставање модови сакам серверот да биде COD MW5, дали има некој што тоа го прави и колку чини, дали можам јас тоа сам да го направам бидејки колку толку се разбирам.. Дали откако серверот ќе биде направен има некои дополнителни трошоци и зошто?
Разгледував низ темите ама никаде нешто конкретно баш за тоа што јас праушувам сепак има над 80 теми неможев сите да ги читам :/.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.505
Поени од реакции
3.349
Серверот прво се купува од macedoniangamehost,kgbhost итн .Со самото купување на серверот ти даваат и панел ,тој панел е еден вид на страна кај што се средуваат плугини ,додаваат админи ,мести инфо за сервер инт. Плугините се ставаат на тој панел .Освен плугини потребни ти се и модови за тој вид. Секој мод се става на панелот и се рестартира панелот и серверот вооедно и после имаш COD MW5 .
Знам на што мислиш само не знам кај да ги најдеш тие плугини и модови .Пример за секоја класа (маринец,bomber,rambo инт) има различен мод.
Понатамошни давачки има зошто ти го плаќаш секој месец серверот .Секој месец се плаќа зависно од тоа колку слотен е серверот .
12 слота =400 / 600 ден зависи од кој хост го зимаш .Серверите со 32 слота имаат цена и до 1000 месечно .
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.596
Серверот прво се купува од macedoniangamehost,kgbhost итн .Со самото купување на серверот ти даваат и панел ,тој панел е еден вид на страна кај што се средуваат плугини ,додаваат админи ,мести инфо за сервер инт. Плугините се ставаат на тој панел .Освен плугини потребни ти се и модови за тој вид. Секој мод се става на панелот и се рестартира панелот и серверот вооедно и после имаш COD MW5 .
Знам на што мислиш само не знам кај да ги најдеш тие плугини и модови .Пример за секоја класа (маринец,bomber,rambo инт) има различен мод.
Понатамошни давачки има зошто ти го плаќаш секој месец серверот .Секој месец се плаќа зависно од тоа колку слотен е серверот .
12 слота =400 / 600 ден зависи од кој хост го зимаш .Серверите со 32 слота имаат цена и до 1000 месечно .
Веќе направив сервер знам дека се плаќа :) арно ама неможам да ги најдам тие фајлови пошо незнам кои треба и незнам кај да ги аплоадирам знам дека е во WebFTP (kgb hosting) но незнам во кој фолдер, али ја ги неам ни фајловите шо е најбитно Х)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.505
Поени од реакции
3.349
Веќе направив сервер знам дека се плаќа :) арно ама неможам да ги најдам тие фајлови пошо незнам кои треба и незнам кај да ги аплоадирам знам дека е во WebFTP (kgb hosting) но незнам во кој фолдер, али ја ги неам ни фајловите шо е најбитно Х)
Барај папка plugins или mods
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.335
Поени од реакции
19.799
Епа ај со среќа да со одите, ако веќе сте во врска :love:
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.596
Епа ај со среќа да со одите, ако веќе сте во врска :love:
Фала и ти да си имаш среќа и да си се фатиш.
Финтава 10 години стара ви е али ајде
--- надополнето: 11 јануари 2014 во 14:09 ---
Значи најдов некој мод http://www.2shared.com/file/eP1yY-iS/CODMW4bykoki.html сеа проблемот е шо незнам дали ќе се снајдам сам, ај ќе пробам па ќе видиме :свиркам:
--- надополнето: 11 јануари 2014 во 14:22 ---
Server online :NeProblem :Server je startovan u panelu, ali nije online!Resenje :Desi se da server nekad zabaguje zbog loseg plugina ili nekog drugog problema. Restartovanje servera u panelu u vecini slucajeva pomaze kod toga!
Ako ste upravo ubacili novi plugin ili menjali pocetnu mapu, pokusajte da vratite kako je bilo, a zatim restartujte server.

А супееер. -.-
 
На врв Bottom