(Вон)земјанинот Ли / (Extra)terrestrial Lee

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Да, тие 30% невработени паднаа и еве ги ... стануваат .......... уште малку ....
Не - сите полудеа, заборавија да се бричат, шишаат, тушираат, омилена тема за дискусија им станаа вонземјаните, на секој можен начин се фалат колку се интелегентни и тн...

Ти мислиш дека тие 30% невработени се нон-стоп невработени и скитници? „30%“ претставува процент на луѓе кои се невработени, а не е одредена врста на луѓе кои НОН-СТОП се невработени. Тие што биле невработени денес, утре можеби се вработени и обратно. Така се формираат тие 30% кои ти ги спомнуваш. Не дека сите одлучиле да го поминат животот во дрндање за вонземјани, својата надчовечка интелегенција и вината на институциите. Ако тебе ти е интересен баткава, океј, разбирам. Мене ми е искрено жал и велам дека треба да се згрижи. Но, не како соработник на Стивен Хокинг, туку на малку поинакво место...
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Ако беше толку умен, зошто едноставно не засукаше ракави, па да се фатеше за работа, па да си го среди животот?
Или, премногу е интелегентен (нешто што постојано го потенцира) за да да го направи тоа? Ама не, барањето на помош и обвинувањето на институциите е секогаш полесно...

Или, други луѓе не паднале и станале после тоа?
http://star.vest.com.mk/default.asp?id=161783&idg=9&idb=2567&rubrika=Makedonija
брате читај за негоа тоа дека знае повеке светски јазици знам јас сум од штип и имам зборувано со него и спелувањето му иде совршено кога спелува или пишува зборови ,на линкот погоре има дел од историјата .
Во врска со вонземјанското потекло сеуште незнаеме дали го прави за да го насоче вниманието на другите кон него или пак тенка е границата помегу генијалноста и лудоста. Сеуште не се знае и се надеваме дека со филмот ке видеме нешто повеке за него , зошто ги носи наочарите и дење и ноке и во филмот има дел во кој кажува "Човек без верба е како куќа без прозори." одејки накај црква ке ја постирам и сликата а човекот се изјаснува како атеист значи и ни кажува дека е вонземјанец а верува во господ ??
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Да, тие 30% невработени паднаа и еве ги ... стануваат .......... уште малку ....

Невработените немаат ни благе везе со овој. Може слаткоречиво ви изгледа, ама дечкото/човекот не е арен психички... и тоа е тоа
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Многу умен делува според текстов што го прочитав... Пази:
- Му понудиле работа, ама он ја одбил затоа што „не сакал да го смени изгледот и облеката макар и да гладува“;
- Го одбиле за социјална помош зошто нема никакви документи, ама он нема никаква намера да извади лична карта;
- Од друга страна, бара кров над глава од државата;
- Никаде не прочитав како мака мачел барајќи работа, работејќи било што, утовар-истовар, обработувајќи нешто... Како и секој нормален човек кој мака мачи со егзистенција, нели...

Ги има сите одлики за генијалец. Сака да има пари, а не и да работи... Греота е човекот, не викам не. Ама и инает е, кој очигледно си го одбрал овој стил на живот.

Мики Ли е подеднакво интелектуалец колку и овој тип. А претпоставувам дека исто говори и странски јазици:

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512

A никој не кажува дека кога питачи бара по 1000 денари или 50 евра... Мислам хелоу, потценувачки звучи, како да се подебава со тебе, па и да сакаш да му дадеш нешто ситно... едноставно не ти се дава
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
si go fura filmot barem....od strana mozat samo da zborat...ali on si e sloboden covek....
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
A никој не кажува дека кога питачи бара по 1000 денари или 50 евра... Мислам хелоу, потценувачки звучи, како да се подебава со тебе, па и да сакаш да му дадеш нешто ситно... едноставно не ти се дава
штипјанец си знам ако толку мислеш дека е така како шо збореш за Мики Ли утре сретни се со него снимај со мобилниот или камера и питај го неколку прашања за филмот или најчестите прашања кои се поставувани од форумџиите ....и најважно од се за питачењето питај
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Му се пореметил хард дискот па сега бара простор во Бардовци или Демир хисар
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Овој Потер Мицевски уште од мал е забеган по Хари Потер... што доволно зборува каков ум има. Па и на ФДУ :facepalm:
На времето си црташе лузна на челото во вид на молња :facepalm:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
(Вон)земјанинот Ли / (Extra)terrestrial Lee ќе ја доживее својата премиера на 10ти декември во Кино Фросина, МКЦ - Скопје и штипска премиера на 21ви декември во Мултимедијалниот центар на УГД како off програма на УГД Сцена.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Член од
2 февруари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
15
http://www.youtube.com/watch?v=FvbfHVOWD3c

Сите шо мислат дека е исмеан, бујрум на проекција следна кога ќе има. Може и јавна дискусија да се отворе, не е фрка :)

Како и да е поздравувам ве сите.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Може од негде да се најде филмов ? Торент ,јутуб било што некој сајт >?
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
15
Може од негде да се најде филмов ? Торент ,јутуб било што некој сајт >?
Па не... моментално не. Кога ќе можам да го ставам онлајн ќе го постирам одма. Мислам дека ќе има наскоро проекција на ФДУ уште една... или на Македокс евентуално :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom