Воена академија

Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
здраво планирам наредната година да конкурирам за воена академија,бев таму и ми рекоа мора да бидам одличен а ја им викам слаб ми е успехот ама имало шанси во катедра за заштита и спасување од кризи па сеа незнам што се полага за приемен пошто јас учам музичко,ако има некој нека пише за помош позз
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.652
Епа ондак моеш да удараш у тупани или да сфириш на трубу док фаланга е у напад. Ке те стаимо у први борбени редови пошто нели си сфитбој и ке ти дадемо дугачко копје за одбрану и знаме ке ти дадемо да га вееш, а може и некоја песничка ке пееш:icon_mrgr:
поззз
 
Т

Триптико

Гостин
Остајте го детето, сите даскали инспектори станаа. :D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Од воена академија во заштита и спасување го спуштиле... ХаХа. Фаќај врски со време дете, така можеш и за една година чин Генерал да добиеш.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.274
во право е ако имаш врски ќе успееш во армијата а ако немаш не ни конкурирај само ќе си го трошиш времето безвезе
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
здраво планирам наредната година да конкурирам за воена академија,бев таму и ми рекоа мора да бидам одличен а ја им викам слаб ми е успехот ама имало шанси во катедра за заштита и спасување од кризи па сеа незнам што се полага за приемен пошто јас учам музичко,ако има некој нека пише за помош позз
поарно земи свири тама по свадби лапај пари гони ку*ви од армијата може да добиеш само куршум и нож од задгрб (ај да не зборам од кој 2001) не се плеткај у тиа води послушај ни го советот инаку ке зажалиш доживотно
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
здраво планирам наредната година да конкурирам за воена академија,бев таму и ми рекоа мора да бидам одличен а ја им викам слаб ми е успехот ама имало шанси во катедра за заштита и спасување од кризи па сеа незнам што се полага за приемен пошто јас учам музичко,ако има некој нека пише за помош позз
Најубаво е да си го научиш инструментот и да се приклучиш на некоја група, занает да учиш по кафани, ако те бива ќе те носат и у Аустрелија, секоја турнеја таму по едно ново БМВ ќе си купуваш.
За воена академија и ред други државни функции, прво треба дебели врски т.е ќе треба татко ти да купува по едно БМВ за секоја врска, а ќе ги има многу, плус ако те вработат ќе земаш некоја мизерна плата (во однос на музичар) и ќе треба да се поклонуваш на секоја будала што добила на избори и мисли дека е најпаметна на свет.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.698
Поени од реакции
7.274
поарно земи свири тама по свадби лапај пари гони ку*ви од армијата може да добиеш само куршум и нож од задгрб (ај да не зборам од кој 2001) не се плеткај у тиа води послушај ни го советот инаку ке зажалиш доживотно
нема куршуми друже скапи се :pos:пари нема армијата за куршуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom