Водачот на ПКК и се заканува на Турција со "голема војна"

Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Популацијата им е многу брз. Ова е сеедно да лови мравки со стапица за глувци. Нема повеќе да пишувам на оваа тема, бидејќи сигурно мислите дека се заглавуваат. Не е така. оставете ги наоѓа и им дајте земја, бидејќи нема долго да можете да ги биете. Според истражувањето на ЦИА 2050 бројот на Турци и Курди
во Турција ќе биде еднаков ако продолжи така. А и Господ гледа и во случајот вие сте лоши, а тие се борат за слобода.
Koja CIA bre koj bakrac, Turcite ragaat po 5-6 deca, dodeka kurdite edvaj 2 ragat, zaradi toa ne mi soli pamet, nikade ne pisuva deka se namaluva brojot na turcite..
 
Член од
5 април 2011
Мислења
334
Поени од реакции
142
Популацијата им е многу брз. Ова е сеедно да лови мравки со стапица за глувци. Нема повеќе да пишувам на оваа тема, бидејќи сигурно мислите дека се заглавуваат. Не е така. оставете ги наоѓа и им дајте земја, бидејќи нема долго да можете да ги биете. Според истражувањето на ЦИА 2050 бројот на Турци и Курди
во Турција ќе биде еднаков ако продолжи така. А и Господ гледа и во случајот вие сте лоши, а тие се борат за слобода.
Oф леле од проценкиве, пази уште планетава да не стане пренаселена за неколку години, зошто и за тоа има "стручни проценки".
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Koj CIA bre koj bakrac, Turcite ragaat po 5-6 deca, dodeka kurdite edvaj 2 ragat, zaradi toa ne mi soli pamet, nikade ne pisuva deka se namaluva brojot na turcite..
Курдите имаат 7 деца, а Турците 3. Како и да е ти си знаеш не сакам да спор. Понекогаш за да останеш жив треба да наведеш грб. Вие знаете подобро за вашата држава.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Курдите имаат 7 деца, а Турците 3. Како и да е ти си знаеш не сакам да спор. Понекогаш за да останеш жив треба да наведеш грб. Вие знаете подобро за вашата држава.
hahahahahah zimi se si glup, daj link nesto deka e taka, abe covece, dali znaes ti deka naj mlada populacija vo Evropa, a vo edno i naj mnogu po nacionalnost se Turci, isto e i vo Germanija, Turcite se mnozat, a germancite se namaluva.
isto e i vo Turcija, kurdite se namaluvaat, a turcite i ako sto se mnozinstvo, pak po masovno se mnozat.
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
hahahahahah zimi se si glup, daj link nesto deka e taka, abe covece, dali znaes ti deka naj mlada populacija vo Evropa, a vo edno i naj mnogu po nacionalnost se Turci, isto e i vo Germanija, Turcite se mnozat, a germancite se namaluva.
Тоа е затоа што сите млади Турци се извезуваат за европа. А не затоа што Турците имаат брза демографија. Што е многу лошо за Турција.
Не ми зборува глупости знам многу добро се

Проблемот во Европа е повеќе хистерија. Во ЕУ има 5% муслимани, но им се обраќа многу внимание, бидејќи Французите и Германците од многу време не беа виделе мајмуни (не зборувам за Турците, а за Арапите и Африканците)

--- надополнето ---

И знаеш ли што е најлошото - колку образован станува еден човек, толку помалку деца прави.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Тоа е затоа што сите млади Турци се извезуваат за европа. А не затоа што Турците имаат брза демографија. Што е многу лошо за Турција.
Не ми зборува глупости знам многу добро се

Проблемот во Европа е повеќе хистерија. Во ЕУ има 5% муслимани, но им се обраќа многу внимание, бидејќи Французите и Германците од многу време не беа виделе мајмуни (не зборувам за Турците, а за Арапите и Африканците)
Da znaes deka ne si vo pravo nitu 1%, i dali ke moze sega da prekineme?? Ili ako ti se pisuva uste, da razgovarame za Bugarija, zatoa sto mene dosadno mi e da pisuvam za ova tema..

--- надополнето ---

[/COLOR]И знаеш ли што е најлошото - колку образован станува еден човек, толку помалку деца прави.
Vo Turcija ke ima nov zakon, kolku ke imas imot tolku ke moze da se raga deca, ne ke moze sekoj, zakonot ke startuva od 2012..
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3


--- надополнето ---

Vo Turcija ke ima nov zakon, kolku ke imas imot tolku ke moze da se raga deca, ne ke moze sekoj, zakonot ke startuva od 2012.. - Тоа знаеш дека нема како да се добие. Прочитај меѓународната мапа на човековите права за да го видиш. Ако можеше ние би сме го направиле пред 20 години.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Турција нема никогаш да им даде територија на Курдите бидејќи не се будали Турците да им дадат големо парче на Курдите
Во свет во кој пред само шеесетина години имаше двоцифрен број на држави, денес постојат над 200 држави. Последната држава се роди оваа година.
Само прашање на време е кога Курдите ќе добијаат своја држава.
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
ОК вие одлучувате што да правите во својата држава и како да се држите со оние кои се оште под турско ропство. Но, со лошо ќе е многу тешко.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Популацијата им е многу брз. Ова е сеедно да лови мравки со стапица за глувци. Нема повеќе да пишувам на оваа тема, бидејќи сигурно мислите дека се заглавуваат.
.
Татарче, убо што ти текна, ама како што гледам не сакаш да прекинеш...:tapp:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
ОК вие одлучувате што да правите во својата држава и како да се држите со оние кои се оште под турско ропство. Но, со лошо ќе е многу тешко.
Турција е една од најгнасните империи/држави кои постоеле некогаш.
Дури ни нацистичка Германија нема извршени толку геноциди колку што Турците имаат извршено.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
Во свет во кој пред само шеесетина години имаше двоцифрен број на држави, денес постојат над 200 држави. Последната држава се роди оваа година.
Само прашање на време е кога Курдите ќе добијаат своја држава.
Според твоја логика, ако се деси ова, ќе треба да се распадне НАТО пактот, затоа што Турција е членка на НАТО..

А во таков случај, недај Боже можеби ќе започне и некоја трета светска војна, така да муабетот ти е:cds:
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Турција е една од најгнасните империи/држави кои постоеле некогаш.
Дури ни нацистичка Германија нема извршени толку геноциди колку што Турците имаат извршено.
Така е Но Господ гледа.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
И плус Турција не е некоја арапска земја..

Турција е сериозна воена сила..
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
И кој ќе води трета светска војна (иако според мене веќе оваа војна е факт). Кјудите против НАТО или Турците против НАТО? Или НАТО против НАТО? Не можам да дознаам што ми кажуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom