Владо Таневски - осомничениот за убиствата од Кичево

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
абе како може да се удави во кофа?!!?!?А и у која келија у свет ти оставаат кофа у келија кај биле чуварите,другите затвореници ништо не слушнале така!?!?!?!Ова е убиство само што чоеков сакал да го убијат за да не го осудат затоа немало траги на насилство на него
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
абе мора да има траги само што не кажуваат а тоа дека се самоубил и тоа во кофа тоа е смешно нема шанси
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
...se e mozno i Fridrih Barbarosa se udavil vo baricka so voda....nekade kaj Plovdiv... :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не бе, човек со намерно давење и недишење мислам не може да се удави.Во последен момент ќе му проработи инстинктот за да преживее и ќе ја крене главата.Матно е тука.
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Не бе, човек со намерно давење и недишење мислам не може да се удави.Во последен момент ќе му проработи инстинктот за да преживее и ќе ја крене главата.Матно е тука.
скроз си во право
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не бе, човек со намерно давење и недишење мислам не може да се удави.Во последен момент ќе му проработи инстинктот за да преживее и ќе ја крене главата.Матно е тука.
Нема да ја крене главата ако замолил некој цимер или чувар да му ја држат.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе неможете да претпоставувате дали е можно такво самоубиство, немаме појма каква психа имал човекот, и во каква состојба се наоѓал. Лесно е од наша гледна точка без никакви психички пореметувања или притисоци да збориме како можело или неможело да се самоубие човек.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе неможете да претпоставувате дали е можно такво самоубиство, немаме појма каква психа имал човекот, и во каква состојба се наоѓал. Лесно е од наша гледна точка без никакви психички пореметувања или притисоци да збориме како можело или неможело да се самоубие човек.
.......more imas pravo...poznato vo istorijata e samo edno samoutepanstvo na rimski Pretorianec, neopravdano osuden na smrt...koj se zadavil so sopstveni race.....
.........neli Via Ignacia pominuvala nekade Brodsko-Kicevsko.....koj ti go znae moze ostavil nekoj gen popat.....
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Каков громогласен молк има последниве денови во врска со случајот... се се плашам дека и овој случај ќе заврши како многу до сега...Покојниот ќе ја „однесе„ тајната во гроб...:bip:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А што па сите се испотресовте некој будала како се самоубил и дали се самоубил.
Од сите работи, ова ко најзначен предмет на расправа е.
Си го добил тоа кое си го заслужил, било сам, било со мала асистенција од колегите.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А што па сите се испотресовте некој будала како се самоубил и дали се самоубил.
Од сите работи, ова ко најзначен предмет на расправа е.
Си го добил тоа кое си го заслужил, било сам, било со мала асистенција од колегите.

Paaa..Nikola, ako se odalecis edno 3 metra od tvojava izjava....paaa ja pogledas malku od "distanca".... ke ti stane jasno ...zosto se prepelkame vo kalta kade se prepelkame,zosto ke ne ebat site koi samo ke pokazat zelba da ne ebat i zosto sme beda i jada kakva sto sme......
i zosto imenjakot na Gw....., ako misli kako tebe i ako poddrzuva takva logika za pet pari nema da go bide..............sto mene iskreno ic k... ne mi cue...:).......od ovaa distanca..............
 
P

Princ

Гостин
Никола, човекот не е осуден дека е виновен. Не е ни докажано дека е виновен (меверето не одлучува дали некој е виновен по некое дело или не - судот го прави тоа... меверето само доставува доказите што ги има до судот, судот одлучува) па имаме право да веруваме дека човекот бил невин и некој го убил.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Абе така е, во право си, но ме изиритираа огромен број на душегрижници баш околу случајов. Го направија ко којзнае што да е.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ова ми се допаѓа, непобитни докази, макар што се удавил во чаша вода. Кофа де, сеедно.
Овој случај има сомнителен почеток (инспектор криел/уништил докази за првото(?) убиство) па се до неговото сомнително самоубиство, значи до самиот крај.
Потребно е да се изврши истрага, и непобитни докази дека човеков, како и да се викаше, бил виновен. Јас не тврдам дека е невин, но пред да бидам раат со почетокот/течението/крајот на случајов, да се синхронизираат сите три делови, сакам "опиплив" доказ за неговата (не)вина.
Инспекторот што ги бришел доказите е избркан од работа пред 3-4 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom