Вишок на килограми во зимскиот период

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кај мене па е обратно. Јас зимно време слабеам, а јадам повеќе - за разлика од летото, каде помалку јадам, ама се дебелеам. Која е таа финта, не ја разбирам, чуден метаболизам и организам веројатно имам. Додуша, јас не се ни замарам многу, ама чудно е бе.:uvo:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
колешка ми паметна работа кажа: да ослабам 20 кила за да можам зимово 10 да качам и таман да бидам.
паметна работа..:uvo:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
За празници едноставно неможам да се воздржам а а да не јадам...неможам да си го скратам тоа задоволство на најубави јадења
а после зимскиов распуст почнуваат постите така да паралелно со нив и си ослабувам:back:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
vezbajne 2 pati po 15 min dnevno dovolno e da se razdvizi covek, sekoj so se grizi za svoeto telo ke najde nacin i vreme da si posveti malku vnimanie na sebe :sport1: bez razlika dali e zimo ili leto praznik ili obicen den sekogas vnimavam kolku jadam i sekogas naojgam vreme za vezbajne
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
vezbajne 2 pati po 15 min dnevno dovolno e da se razdvizi covek, sekoj so se grizi za svoeto telo ke najde nacin i vreme da si posveti malku vnimanie na sebe :sport1: bez razlika dali e zimo ili leto praznik ili obicen den sekogas vnimavam kolku jadam i sekogas naojgam vreme za vezbajne
секоја чест -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom