Вистинска интимност

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Доста со муабети.
Продолжете по П.П. за муабетиве со книги,поезии и слично.
Вратете се на темата.
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Физичките врски ќе те исцрпат и ќе те фрлат како партал, порано или подоцна ќе заглавиш со барање смисла
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Сите бараме рецепти за функционална врска, ама по која цена. Дали можеш да бидеш искрен и кога? Кога премногу искреност станува товар за една врска? Дали можеме онака филмски партнерот да го направиме подобар човек? Дали сме способни да заборавиме на суета и да се предадеме во целост? Кога можеме да му веруваме некому за да ги споделиме со него нашите стравови?

Draga moderatorke , nie sme na temata sea kulturno diskutirame na prasanjeto kako i koga da bideme ISKRENI ?

On vika so poezija ( znaci iskren pristap od srce ) ja vikam so akcija ( takticki ) dva stila shaoilina :pos2:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Toas , ako i se pustis na latinski garant uspevas ja toa se si mislam ke ima taa tolku ocekuvana intimnost i razbiranje kon koi se stremis

More zeni nejkat filozofija , akcija sakaat , sila potencijal ne ova ligavenje . Da i kazam ja na zenami ova nihil mihil ima se poebe so komsijata u prva prilika ...

Sto e ova neznosti gluposti ?
А зошто толку генерализираш?
Муабетот нема врска.

Некои жени сакаат нежност, романтики, Евгениј Онегин, Bed of roses, forever and ever, а други сакаат акција, грубости, садомазохизми..

Пред се зависи од карактерот на жената и како таа сака да биде сакана.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Физичките врски ќе те исцрпат и ќе те фрлат како партал, порано или подоцна ќе заглавиш со барање смисла
Ne se slagam , da ti imas sekoj den nova riba kvalitetna ( bilo koj ne ti ) ic nema da mu ja mislis za smislata na zivotot veruj mi .

I od kvantitetot kad tad ke iskoci toj kvalitet kon koj ke se otvoris i ke bides iskren , a ako samo mu ja mislis ne delues nemas kvantitet , samo ke mu ja mislis i ke se nadevas na bolje sutra a toa ne e resenie.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Сите бараме рецепти за функционална врска, ама по која цена. Дали можеш да бидеш искрен и кога? Кога премногу искреност станува товар за една врска? Дали можеме онака филмски партнерот да го направиме подобар човек? Дали сме способни да заборавиме на суета и да се предадеме во целост? Кога можеме да му веруваме некому за да ги споделиме со него нашите стравови?
Mene ko sto mi se cini.... ti se trudis da gi sfatis zenite....:nenene: takticki sasvim pogresno....:uvo: nema tuka sto da svakas, zasto i samite ne si se sfakame...:toe:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
А зошто толку генерализираш?
Муабетот нема врска.

Некои жени сакаат нежност, романтики, Евгениј Онегин, Bed of roses, forever and ever, а други сакаат акција, грубости, садомазохизми..

Пред се зависи од карактерот на жената и како таа сака да биде сакана.
Ok aj vaka zamisli dvatipa bliznaci isti znaci

ti prioga tebe tip i uste od prvo zapoznavanje pocinaj on tebe romantiki , Bed of roses i ti so prais ?

Ama realno ?

2. situacia ti prioga tebe tip , te zbunue ne znaes na sto si i ti sto prais



TAJMINGOT E BITEN !!!
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Пријателе животот многу поедноставно се набљудува од еден единствен прозорец
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Koj prozorec ziti ja ? Kazi prozorecot na tvojata dusha i te otruv :tapp:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ok aj vaka zamisli dvatipa bliznaci isti znaci

ti prioga tebe tip i uste od prvo zapoznavanje pocinaj on tebe romantiki , Bed of roses i ti so prais ?

Ama realno ?

2. situacia ti prioga tebe tip , te zbunue ne znaes na sto si i ti sto prais



TAJMINGOT E BITEN !!!
Реално?
Јас сум романтичен тип. Сакам рози, сакам Please forgive me, сакам водење љубов и милион свеќи, и симнување ѕвезди, така што, би за оној другиот, со постелата од рози. :smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Znaci tamarce go biras drugiot koj ke ti dae postela rozi ama u PRAVO VREME taka ?

Malce naludnicavo e da prebrza neli ?

Zaljuben coek prebrzue , ne razmislue i cesto greshi bidejki izgorue od zelba , takticarot so romanticna dusa e PRAVA STVAR !!!

Abe ne sum izmislil ja ovie raboti pisuele psiholozi istoricari Vi dadov kniga citajte si
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Abe se e taktika...eden prozorec na nabljuduvanje nema za nisto vo zivotot, pa kamoli za ljubovta....
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Abe se e taktika...eden prozorec na nabljuduvanje nema za nisto vo zivotot, pa kamoli za ljubovta....
На крај нема да можеш да побегнеш од себе, така да се се подведува на тоа, да се соочиш со сопствените стравови, (од интимност етц).

Mene ko sto mi se cini.... ti se trudis da gi sfatis zenite....:nenene: takticki sasvim pogresno....:uvo: nema tuka sto da svakas, zasto i samite ne si se sfakame...:toe:
Нема врска со тактика, а се прашуваш што е проблемот со себе разбирање и кој го има вистинскиот проблем со интимност во судир на половите

Koj prozorec ziti ja ? Kazi prozorecot na tvojata dusha i te otruv :tapp:
Кога реков прозорец мислев на агол на набљудување
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Hmmmm abe ti si u pravo generalno arno ama

od 1000 zeni sto ke sretnes u zivot nema da najdes ni 10 odnosno 1% so koi ne bi ti bilo strav da se soocis so stravovite , a od tie deset aj da receme 10 % odnosno edna ako IMAS sreca ke se pogodi na ista rezonanca ( bez sopstveni stravovi ) i ke dobies toa sto sakas ISKRENOST

Znaci bolje igraj BINGO ako ides grlom u jagode , pogolemi ti se sansi za uspeh


Ja pa vikam od tie 10 da gi izmajmunises nekako takticki pa da dobies i dades iskrenost na bar 5 sto e za mene statisticki uspeh i bolje resenie za problemot ...

Se slagas ti ili poezii ke proklamiras i dalje ?
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Ако страдаш ќе страдаш од себе, не од статистика, дефинитивно не од поезија:pos2:. А што ќе биде успех, нема да можеш вечно да собираш трофеи бато, ако се стане шпанска сапуница јебем ти живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom