Вистината за ЕУ која се премолчува

Член од
12 март 2009
Мислења
15.439
Поени од реакции
10.132
Nekad moćni, a sada osramoćeni menadžer Audija je nestao u Hrvatskoj, njemački mediji su se raspisali o cijelom slučaju

тргнал од Германија за Хрватска да ескивира пресуда во УСА, на граница хрватска фатен по потерница, кратко притворен па пуштен со кауција. од 100,000 евра...по кратко време хрватски суд одредил екстрадиција во УСА, ама овој киднал, сега се открива во Германија... Германија НЕ екстрадира во УСА, ама ќе му се суди во Германија, за аферата Dieselgate
..Хрватска си ќари 100,000 евра :icon_mrgr:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.559
Поени од реакции
7.563
Nekad moćni, a sada osramoćeni menadžer Audija je nestao u Hrvatskoj, njemački mediji su se raspisali o cijelom slučaju

тргнал од Германија за Хрватска да ескивира пресуда во УСА, на граница хрватска фатен по потерница, кратко притворен па пуштен со кауција. од 100,000 евра...по кратко време хрватски суд одредил екстрадиција во УСА, ама овој киднал, сега се открива во Германија... Германија НЕ екстрадира во УСА, ама ќе му се суди во Германија, за аферата Dieselgate
..Хрватска си ќари 100,000 евра :icon_mrgr:
Ќе им ги вратат тие 100.000 евра на швабите со три пати повисока камата кога ќе започне наредната светска економска криза и наредниот бран на нови задолжувања за спасување на најзадолжените и фискално најнеодговорните држави членки на ЕУ. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.785
Поени од реакции
14.929
Полјаците и Унгарците кои тролови се. Про ЕУ и цицање од буџетот, ама не даваме квоти за мигранти. Ако само така нека си ги молзат. :D
Иако, ако е од ЕУ институција анкетава веројатно напумпани се по малку бројките за позитивната опција, а посебно за Полска и Унгарија(со оглед на ситуацијата со буџетот).
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
808
Поени од реакции
839
Полјаците и Унгарците кои тролови се. Про ЕУ и цицање од буџетот, ама не даваме квоти за мигранти. Ако само така нека си ги молзат. :D
Иако, ако е од ЕУ институција анкетава веројатно напумпани се по малку бројките за позитивната опција, а посебно за Полска и Унгарија(со оглед на ситуацијата со буџетот).
ЕУ требаше да е сојуз за добро, не да исчезнат народите.
Кој се по швестери, импотентни, да внесуваат деца, имигранти, кој сака сам да си прави свој деца, не прима. Ги ставаш година две во затвор, затоа што нелегално ти преминале граница и да ти покријат трошоци за депортација, после ги товариш и кој од каде е.
Која обратна логика имаш, лошо било Полска на полјаците и Унгарија на унгарците. Демек биле должни да примат авганистанци, сиријци, маври.
У реду има некој различни и кај нас, се подмокруваат на црни долги патки. Околу студентски дом за ефтини пари ќе најдеш црн доброволец, или ќе собереш пари за некоја екскурзија до нигерија, за двеста долара има недела дена да те клатат.
Не е уреду ради свој афинитети да ги каниш да живеат во Македонија, Полска, Унгарија, може другите да не преферираат такви работи. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
12 март 2009
Мислења
15.439
Поени од реакции
10.132
OVO SE NIKOME NEĆE SVIDJETI
+AAA-
POSLJEDNJI UDAR! Zabrana hrane sa hrvatskog sela: Vlada donosi frapantnu odluku


...Pravo korištenja vlastitog sjemenja proizvođačima između ostalog, garantira i UN-ova Deklaracija o pravima seljaka i drugih osoba koje rade u ruralnim područjima, koju je obavezna poštivati i naša država

Кај нас се зборуваше за акцизи на секој литар сварена ракија НАСД некоја количина, 50 литра ли беше ?, ами ништо од тоа
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.785
Поени од реакции
14.929

Ќе го рушат брутално изгледа овој. Никола по наисток ќе треба да се премести.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.001
Поени од реакции
8.831
Ова како некој dooms day филм да е, Норвешка отварање на дупка во земјата.

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.541
Мислам дека треба да се преименува темава како на пример Тема за ЕУ, Европска Унија, политика/дешавки со ЕУ или што ти знам.

Вака искрено темава ми делува како да е наменета за теоретичари на заговори и слично, наменета за дискусија колку е всушност ЕУ лоша, трула, злобна... Мислам дека со давање нормално име нема да делува одбивно и ќе се дискутира за секакви работи поврзани со ЕУ+пријатели како на пример еве постот на Тенеке. Нешто како темите со Русија и Кина, а веќе кога го спомнав ова може и темата со изборите во УСА да биде пренаменета за општа дискусија поврзана со УСА а не само за претседателските избори.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.151
Поени од реакции
9.657
Па не, темава конкретно е за прикриената реалност за ЕУ, која не е лесно видлива најмногу заради мноштвото заблуди и погрешни претстави кои им се наметнуваат на луѓето низ секојдневно присутна пропаганда... Или така барем ОП ја почнал темава. Негова тема, негов наслов, и мислам дека се соодветни - насловот и темата.

Од многу аспекти е подобро да отвориш тема каква што опишуваш (каква што сакаш), наместо да ја узурпираш оваа. Инаку ако те провоцираше постот над твојот, да, и јас мислам дека Тенеќе ја промашил дискусијата - освен ако свлечиштето во Норвешка на некој начин е негативно поврзано со политиката на ЕУ. Но темата не е за природни непогоди, случајни природни појави, и не е општа тема за ЕУ.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.541
Па не, темава конкретно е за прикриената реалност за ЕУ, која не е лесно видлива најмногу заради мноштвото заблуди и погрешни претстави кои им се наметнуваат на луѓето низ секојдневно присутна пропаганда... Или така барем ОП ја почнал темава. Негова тема, негов наслов, и мислам дека се соодветни - насловот и темата.

Од многу аспекти е подобро да отвориш тема каква што опишуваш (каква што сакаш), наместо да ја узурпираш оваа. Инаку ако те провоцираше постот над твојот, да, и јас мислам дека Тенеќе ја промашил дискусијата - освен ако свлечиштето во Норвешка на некој начин е негативно поврзано со политиката на ЕУ. Но темата не е за природни непогоди, случајни природни појави, и не е општа тема за ЕУ.
Мислев да се преобрази темава бидејќи е слабо посетувана па со нејзина промена би се отворил простор за дискусија за се и сешто вклучително и прикриената реалност за ЕУ. Но во ред е и доколку не сакате, не ми беше намерата да ја узурпирам темава.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.151
Поени од реакции
9.657
Jaсно е дека немаш лоша намера, но нема причина зошто да не отвориш нова тема.
 
На врв Bottom