Ве молам за препорака

Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Здраво имам огромен проблем со мобилни телефони. До сеа сум имал многу телефони ниту еден не ми потрајал повеќе од незнам еве 6 месеци до година. Не сум имал ултра скапи телефони меѓутоа аман до толку да се ѓубре од телефони неможам да сфатам. Еве последен има HTC Desire некој си. Значи катастрофа од телефон. Демек ај си земав конечно телефон што фирма стои позади него како ХТЦ и со Андроид и со све тоа тежок TRASH. Нокиата пред овој ми беше подобар и LG-то жзими све иако беа упола поефтини. Нејкам да ги смислам више хтџ после телефонов...по говно производ не сум користел до сеа.

Но имам голема желба за добар телефон све живо имам прочитано рецензија за новиве телефони и сум доста во тек со настаните. Меѓутоа сеуште неможам да се одлучам каков тел да земам па тука ми треба совет од вас.

1. Собрав тргнав на страна и прежалив 350 евра за трошење за тел.
2. Мора да биде Samsung / Apple
3. Мора да го користам барем повеќе од 1 година

Додека ја се маткам со нискобуџетни телефончиња како хтц другар ми има IPhone 4s. Го служи мноооогу долго време никад не му засецкал, укочил, никад не побарал рестарт, никад немал никаков проблем квалитет на изработка невиден. Му паднал исто 3 пати до сеа на плочка у вц и никому ништо.

Така да луѓе да земам Iphone 4s за овие пари или Samsung Galaxy s3 тука се приближно 350 еур се двата на ново од мобилара.
И уште едно прашање пак за истиве телефоно за овие 2. Мајка ми ке иде кај братучед ми во Шведска Стокхолм на гости и зборевме и со него ми вика да сум и ги дал парите од таму да ми земела некој од овие телефони зашто тие биле за нивни пазар не за Макдеонски и биле ептен видливо поквалитетни. Ја знам дека за коли има прв втор трет пазар ама и за телефони ?? Стварно ова ?

АЈ ве молам пишете побрзо
Однапред благодарам и не се сомневам во Кајгана community дека ке ми помогне околу изборов Iphone 4s ili Samsung s3 i MKD ili Sweden
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Мој предлог ти е Nexus 5, за некој динар плус, кога ќе стигне во МК, за едно 2 недели.

Ако мора Samsung/Apple, тогаш би купил некој малце користен S4.

П.С. iP4S, со iOS7, сецка.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво имам огромен проблем со мобилни телефони. До сеа сум имал многу телефони ниту еден не ми потрајал повеќе од незнам еве 6 месеци до година. Не сум имал ултра скапи телефони меѓутоа аман до толку да се ѓубре од телефони неможам да сфатам. Еве последен има HTC Desire некој си. Значи катастрофа од телефон. Демек ај си земав конечно телефон што фирма стои позади него како ХТЦ и со Андроид и со све тоа тежок TRASH. Нокиата пред овој ми беше подобар и LG-то жзими све иако беа упола поефтини. Нејкам да ги смислам више хтџ после телефонов...по говно производ не сум користел до сеа.

Но имам голема желба за добар телефон све живо имам прочитано рецензија за новиве телефони и сум доста во тек со настаните. Меѓутоа сеуште неможам да се одлучам каков тел да земам па тука ми треба совет од вас.

1. Собрав тргнав на страна и прежалив 350 евра за трошење за тел.
2. Мора да биде Samsung / Apple
3. Мора да го користам барем повеќе од 1 година

Додека ја се маткам со нискобуџетни телефончиња како хтц другар ми има IPhone 4s. Го служи мноооогу долго време никад не му засецкал, укочил, никад не побарал рестарт, никад немал никаков проблем квалитет на изработка невиден. Му паднал исто 3 пати до сеа на плочка у вц и никому ништо.

Така да луѓе да земам Iphone 4s за овие пари или Samsung Galaxy s3 тука се приближно 350 еур се двата на ново од мобилара.
И уште едно прашање пак за истиве телефоно за овие 2. Мајка ми ке иде кај братучед ми во Шведска Стокхолм на гости и зборевме и со него ми вика да сум и ги дал парите од таму да ми земела некој од овие телефони зашто тие биле за нивни пазар не за Макдеонски и биле ептен видливо поквалитетни. Ја знам дека за коли има прв втор трет пазар ама и за телефони ?? Стварно ова ?

АЈ ве молам пишете побрзо
Однапред благодарам и не се сомневам во Кајгана community дека ке ми помогне околу изборов Iphone 4s ili Samsung s3 i MKD ili Sweden

Мој предлог, купи си Самсунг С4 половен. Ќе видиш што е телефониште...
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Мој предлог ти е Nexus 5, за некој динар плус, кога ќе стигне во МК, за едно 2 недели.

Ако мора Samsung/Apple, тогаш би купил некој малце корситен S4.

П.С. iP4S, со iOS7, сецка.
Другар иако не ми се свиѓа nexus како тел генерално некако напумпани спецификации и нема душа телефонот, кога ке искочи ке биде 450-500 евра. Јас имам 300 евра но ете максимум што можам е 350 евра зашто моите ке ми додадат 50 евра (они користат телефони на клизање 7 години стари и све им е ок и за нив е ова смешно и никад нема да ме подржат за скап телефон затоа само 50 евра ке ми додадат)

Втора раб ако би имал 450-500 евра би купил Samsung S4
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Нема душа? that's new, јас мислев дека ќе кажеш дека Андроид сецка и крашнува нон стоп, така што и ова е напредок :pos:

Јас би земал S4 на твое место, некоја малце користена со гаранција, продаде еден мој познаник S4 малце користен за околу 22.000....
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Здраво имам огромен проблем со мобилни телефони. До сеа сум имал многу телефони ниту еден не ми потрајал повеќе од незнам еве 6 месеци до година. Не сум имал ултра скапи телефони меѓутоа аман до толку да се ѓубре од телефони неможам да сфатам. Еве последен има HTC Desire некој си. Значи катастрофа од телефон. Демек ај си земав конечно телефон што фирма стои позади него како ХТЦ и со Андроид и со све тоа тежок TRASH. Нокиата пред овој ми беше подобар и LG-то жзими све иако беа упола поефтини. Нејкам да ги смислам више хтџ после телефонов...по говно производ не сум користел до сеа.

Но имам голема желба за добар телефон све живо имам прочитано рецензија за новиве телефони и сум доста во тек со настаните. Меѓутоа сеуште неможам да се одлучам каков тел да земам па тука ми треба совет од вас.

1. Собрав тргнав на страна и прежалив 350 евра за трошење за тел.
2. Мора да биде Samsung / Apple
3. Мора да го користам барем повеќе од 1 година

Додека ја се маткам со нискобуџетни телефончиња како хтц другар ми има IPhone 4s. Го служи мноооогу долго време никад не му засецкал, укочил, никад не побарал рестарт, никад немал никаков проблем квалитет на изработка невиден. Му паднал исто 3 пати до сеа на плочка у вц и никому ништо.

Така да луѓе да земам Iphone 4s за овие пари или Samsung Galaxy s3 тука се приближно 350 еур се двата на ново од мобилара.
И уште едно прашање пак за истиве телефоно за овие 2. Мајка ми ке иде кај братучед ми во Шведска Стокхолм на гости и зборевме и со него ми вика да сум и ги дал парите од таму да ми земела некој од овие телефони зашто тие биле за нивни пазар не за Макдеонски и биле ептен видливо поквалитетни. Ја знам дека за коли има прв втор трет пазар ама и за телефони ?? Стварно ова ?

АЈ ве молам пишете побрзо
Однапред благодарам и не се сомневам во Кајгана community дека ке ми помогне околу изборов Iphone 4s ili Samsung s3 i MKD ili Sweden
Ke zemes ke si naracas iPhone (koj sakas) ama ne od MK, naracaj si online, e-Bay, Amazon...nema da imas gajle 100%, nema da ti izleze poskapo so se carina i sve da platis posteno, problemot e so kvalitet na celata elektornika za nas pazar i za pazarite na zapad, nisto drugo,
Pozdrav
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Нема душа? that's new, јас мислев дека ќе кажеш дека Андроид сецка и крашнува нон стоп, така што и ова е напредок :pos:

Јас би земал S4 на твое место, некоја малце користена со гаранција, продаде еден мој познаник S4 малце користен за околу 22.000....
Колку е безбедно да се купи половен телефон. Што ако се заебе нешто кај ке го барам човекот..




Ke zemes ke si naracas iPhone (koj sakas) ama ne od MK, naracaj si online, e-Bay, Amazon...nema da imas gajle 100%, nema da ti izleze poskapo so se carina i sve da platis posteno, problemot e so kvalitet na celata elektornika za nas pazar i za pazarite na zapad, nisto drugo,
Pozdrav
Значи стварно има разлика кај телефоните за тоа за кој пазар е ?? Не сум знаел ...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Си има гаранција. Безбедно е.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
iPhone 5 или Галакси С4,половни.Ако сакаш стабилност и ултра добри телефони.
А ако си ограничен до 350 евра тогаш земи iPhone 4s.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
iPhone 5 или Галакси С4,половни.Ако сакаш стабилност и ултра добри телефони.
А ако си ограничен до 350 евра тогаш земи iPhone 4s.
Фала на совет АЛ :):):) Иако знаев дека си голем противник на Apple до пред некое време. Кој би рекол ти би ми препорачал iphone. Фала сепак :):)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Фала на совет АЛ :):):) Иако знаев дека си голем противник на Apple до пред некое време. Кој би рекол ти би ми препорачал iphone. Фала сепак :):)

Кој дупли корисник си ти?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
18
Незнам дали е истиот Ал, али имаше еден немаше тема кај што не го хејта аппле, не само на овој форум на сите што го читам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Кој дупли корисник си ти?
не сум дупли корисник си го забораив пасс зашто се неам логирано околу 7 месеца на форумов и си напраив нов акаунт денеска ... и зашто потребата од оф топик
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не сум на ниеден друг форум регистриран освен на Кајгана. :)

@mr_Berg Молам.Повели и друг пат :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Другар иако не ми се свиѓа nexus како тел генерално некако напумпани спецификации и нема душа телефонот, кога ке искочи ке биде 450-500 евра. Јас имам 300 евра но ете максимум што можам е 350 евра зашто моите ке ми додадат 50 евра (они користат телефони на клизање 7 години стари и све им е ок и за нив е ова смешно и никад нема да ме подржат за скап телефон затоа само 50 евра ке ми додадат)

Втора раб ако би имал 450-500 евра би купил Samsung S4
Кој нексус нема душа бре, си користел ли ти нексус :pos::pos::pos::pos:
Тој HTC Desire што си го имал е 5-6 класи под Галакси Нексус, а со нексус 4 и 5 ни споредба не може да се прави. Тој HTC што си го имал е стар телефон така да ја разбирам твојата фрустрација, а ако имал уште и Андроид 2.Х тогаш се е јасно.
Јас би ти препорачал Нексус 5 или Нексус 4 (јас лично на твое место би ја почекал петката).
Thank me later.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom