Ветеринарно катче

Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
394
Rahiticno kuce bi baralo barem nekolku dena aplikacija na kalcium od strana na veterinar, dobra hrana i potoa suplementacija na usta.
Фала на одговорот. А тоа што кучето е возрасно веќе, дали игра некоја улога, во смисла дали има шанса да се исправи искривувањето? Или со терапијата само бо се спречило понатамошно искривување?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.864
Поени од реакции
2.422
Фала на одговорот. А тоа што кучето е возрасно веќе, дали игра некоја улога, во смисла дали има шанса да се исправи искривувањето? Или со терапијата само бо се спречило понатамошно искривување?
Ne mozam da kazam so sigurnost dali bi se koregiralo. Dokolku e nesto sto nastanalo prethodno, sansite se slabi. Toa e kuce so vekje zavrsen rast i forminani koski. Ova e cisto da pomogne stom doi
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
Нова сум на форумов, само што земавме кутре после долго време. Читам некој го фали касапот Митко од Куманово. Луѓе, ве молам внимавајте, ни го умре кучето во незамисливи маки однесено кај него за стерилизација, здрава кучка далматинка, 7 г.имаше. Типот е монструм. Не знам дали се уште е во државната ветеринарна станица или приватно работи, тогаш таму работеше. Дека во државно работи нема никаква одговорност , прави што сака. Поради него и траумите што ги доживеавме многу долго време немавме пак куче земено.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.912
Поени од реакции
60.000
Последниве 2-3 дена мачоров ми повраќа што и да му дадам... Дади му Вискас го повраќа, дади му Миљор гато исто, Атена, млеко, грицки се повраќа. Расположението му е исто, само што е малце омалаксан. Денес ми се чини дека не работат ветеринарниве болници, па да ми дадете некој совет што да му дадам до утре или евентуално задутре додека да го однесам на лекар?
Инаку мачоров е стар 4 години...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.545
Поени од реакции
1.177
Медицински јаглен ако имаш или ако немаш земи од аптка раствори во шприц и стави му преку уста некое затровување да не добил..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom