Ветеринарно катче

Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Rahiticno kuce bi baralo barem nekolku dena aplikacija na kalcium od strana na veterinar, dobra hrana i potoa suplementacija na usta.
Фала на одговорот. А тоа што кучето е возрасно веќе, дали игра некоја улога, во смисла дали има шанса да се исправи искривувањето? Или со терапијата само бо се спречило понатамошно искривување?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.521
Фала на одговорот. А тоа што кучето е возрасно веќе, дали игра некоја улога, во смисла дали има шанса да се исправи искривувањето? Или со терапијата само бо се спречило понатамошно искривување?
Ne mozam da kazam so sigurnost dali bi se koregiralo. Dokolku e nesto sto nastanalo prethodno, sansite se slabi. Toa e kuce so vekje zavrsen rast i forminani koski. Ova e cisto da pomogne stom doi
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.463
Некој да се разбира од морски прасиња/заморци?
 

Efa

Член од
1 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
5
Нова сум на форумов, само што земавме кутре после долго време. Читам некој го фали касапот Митко од Куманово. Луѓе, ве молам внимавајте, ни го умре кучето во незамисливи маки однесено кај него за стерилизација, здрава кучка далматинка, 7 г.имаше. Типот е монструм. Не знам дали се уште е во државната ветеринарна станица или приватно работи, тогаш таму работеше. Дека во државно работи нема никаква одговорност , прави што сака. Поради него и траумите што ги доживеавме многу долго време немавме пак куче земено.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.053
Поени од реакции
78.161
Последниве 2-3 дена мачоров ми повраќа што и да му дадам... Дади му Вискас го повраќа, дади му Миљор гато исто, Атена, млеко, грицки се повраќа. Расположението му е исто, само што е малце омалаксан. Денес ми се чини дека не работат ветеринарниве болници, па да ми дадете некој совет што да му дадам до утре или евентуално задутре додека да го однесам на лекар?
Инаку мачоров е стар 4 години...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.184
Медицински јаглен ако имаш или ако немаш земи од аптка раствори во шприц и стави му преку уста некое затровување да не добил..
 
Член од
18 април 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Decki primetiv eden krlez kaj kuceto sinokja odma otidov na veterinar go izvadi i stavi ampula, dali stvarno ampulata vo rok od 48 saati gi butka site krlezi?
 
Член од
22 јуни 2021
Мислења
9
Поени од реакции
19
Имам куче Самојад 3 години.Денес доби дијагноза лишманија.Совет за како понатаму и кај да го носам за некоја терапија дали знаете?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.596
Поени од реакции
31.774
Шо можи да биди на носов? Го има некој период, сега ко потемно да е и малку зголемено.
20211216_151704.jpg
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.521
Член од
20 јуни 2012
Мислења
6
Поени од реакции
41
Дечки дали може некој да ми препорача добар ветеринар за морско прасе. Му се појави некоја инфекција на окото. Благодарам однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom