Ветеринарно катче

Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Здраво,дали знае колку чини ехо за куче, за среден раст и каде мозеже да се направи во Скопје?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Господа, мачорот избегава храна да јаде, има 5 месеци. Последниве 2-3 дена освен неколку пати по 2-3 залога ништо друго не јаде. Не е немирен како што беше, и денес почна да има пролив...

Некој совет?
Се надевам дека мачето ти е добро:) За друг пат, кога некое животно не јаде ВЕДНАШ мора на ветеринар, зашто рано детектирање на болеста е често клучно за тоа дали ќе преживее. едно улично маче кое не јадеше го однесовме на вет и после 3 дена почина од вирус бидејќи каснобиле забележани симптоми како намален апетит и сл.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.521
Ke go odneses kuceto na vetetinar. Toj ima iskustvo.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
10
Поени од реакции
0
Zdravo, imam kuche azijat i dva meseci nemoze da nagazi so desnata predna noga. Na veterinar mu davaat samo inekcii za bolka ve molam dali znaete nekade kade da se snima nogata vo bilo koj grad. Nogata ne mu e otechena.
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
27
Поени од реакции
41
zdravo imam kuce okolu 5 godini zenka dosega ne mi je sparena mome ntalno ima menstruacija kolku vreme tre ba da e krijam od fraerite fala pozz
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
770
Поени од реакции
240
zdravo imam kuce okolu 5 godini zenka dosega ne mi je sparena mome ntalno ima menstruacija kolku vreme tre ba da e krijam od fraerite fala pozz
21 ден или 3 недели точно. Само пази ја многу, секако ќе пробаат да влезат, ако имаш каде да ја затвориш најдобро ќе биде (ако ја чуваш во двор).
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Prodavam dve kucinja masko i zensko cistokrvni retriveri (4000 i 3000 den). Za sliki i info pisete mi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.214
Поени од реакции
8.212
Здраво.
Имам пекинејзер стар околу 7год. Пред околу седмица му се затворија очите и имаше гној. Го мачкавме маст и користевме капки. Му се отворија но едното изгледа страшно, како да е испаднало и мислам оти ме гледа со него. На другото постојано има гној и треба да се брише. Ве молам да кажете што да правиме.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
817
Поени од реакции
290
Здраво.
Имам пекинејзер стар околу 7год. Пред околу седмица му се затворија очите и имаше гној. Го мачкавме маст и користевме капки. Му се отворија но едното изгледа страшно, како да е испаднало и мислам оти ме гледа со него. На другото постојано има гној и треба да се брише. Ве молам да кажете што да правиме.
Ветеринар одма!
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
574
Поени од реакции
830
Имам пекинезер старо два и пол месеци,нешто тешко дише како носот да му е затнат и грчи во дишењето.
Совет?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom