Вести од еМакедонија - освоени 7 региони од еИталија

  • Креатор на темата Sagan
  • Време на започнување
S

Sagan

Гостин
По една недела офанзива врз еИталија, освоени седум региони без ниедна загубена мини-битка, денеска гледам мирна е ситуацијата. Нашиот сојузник еТурција си ги поврати регионите од еГрција (освен Мраморот), а во тек е дури и освојување на грчките егејски острови.Нов жител сум, од политиката таму малку се разбирам, читам весници и се обидувам да разберам кои се целите на еПретседателот и тие околу него, ама после офанзивата на Турција, се некако мислам дека здружено ќе ја напаѓаме ...Грција?! Или само пуста желба?

 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Придружете се и помогнете и на еМакедонија да стане светска сила. Регистрирајте се тука.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Се' убаво, ама не треба да се заборави дека еРепублик е само игра. Вистинската Македонија на која и треба помош е на друго место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom