Велес

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Извор имаш или маалски муабети?
 
M

MrzaRules

Гостин
Не бе онака ми текна од шо ми беше досадно, па си викам чекај ќе пуштам муабет. Изворот е Ване Михајловски, ако го знаеш, ако не дознај го.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Не бе онака ми текна од шо ми беше досадно, па си викам чекај ќе пуштам муабет. Изворот е Ване Михајловски, ако го знаеш, ако не дознај го.
Добро бе шо се напна, те прашав најкултурно, го знам кој е ване михајловски. Член на вмро беше сеа незнам дали е, ама човекот веќе неколку години на фејсбук контра нив постира(го иам за пријател), ни знам шо го боли, ни шо му е проблемот, ама знам дека многу овакви работи има кажано ништо се нема случено. Кој филм го пука негова работа, ама ја последен пат колку што знам овој беше фотограф, а не градоначалник/министер/премиер, па да знае како ќе била поделбата на објекти низ градов.

лол.... од статусот на фејсбук ли ми даваш муабети, па не ме драпај......
Да ти извадам поназад во тајмлајнот негов шо се има постирано? Овоа е точно како што вика, тесно партиски интерес, се зајадоа за планинарски дом(или шо е тоа) во врановци, и сеа овој ги буцка дека се ќе дадат. Нека си се задржи на сликање човекот, добар фотограф е, не глеам зошто се малтретира со политика. Инаку, се сложувам против сум да се дадат на Албанци, ама те молам, муабет од ване......
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
156
Поени од реакции
201
Ване ко Ване...ќе тресе глупости да биде популарен на фејсбук а искрено не му се годините за да седи на фејсбук :) ми текнува на случката со детето што го сликал коа го бркаше куче и го удри кола.. и тоа ли е за сликање ? Да бев родител на детето у шупак ќе му го начукав цел објектив.
 
М

Мартин`

Гостин
http://www.facebook.com/groups/hiphopmacedonia/

Sasa Lazarevic
Moze li mi nego pomoci? Bio sam u Velesu pre 3 mesec dana i jedne noci iso sam kuce kroz opstinu Velesa. I tad sam vido jednu curicu kako pise ACAB na policiski automobil. Cura nije bas nesto visoka, imala je smedu kosi, naocare i vrlo lepa guza xD Ako je itko poznaje molim vas posaljite mi poruku, hvala vam

Ајде да му помогнеме на човеков :pos::pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Еве поасален муабет од трачерај. Што се спомнуваа исто на форумов, кружни токови дека ќе има. Конечно со реализација. Презентиран е планов како ќе изгледа сето тоа.
Еве го линкот

Против семафорите, да ги нема никаде, и да се среди со кружни текови секоја раскрсница. Не сме ние њујорк да чекаме семафори, нема толку коли у градов.
 
A

AnFem

Гостин
http://www.facebook.com/groups/hiphopmacedonia/

Sasa Lazarevic
Moze li mi nego pomoci? Bio sam u Velesu pre 3 mesec dana i jedne noci iso sam kuce kroz opstinu Velesa. I tad sam vido jednu curicu kako pise ACAB na policiski automobil. Cura nije bas nesto visoka, imala je smedu kosi, naocare i vrlo lepa guza xD Ako je itko poznaje molim vas posaljite mi poruku, hvala vam

Ајде да му помогнеме на човеков :pos::pos:
Ако ја најдете, пратете ми и мене порака... и јас би сакала да запознаам оваква прогресивна омладина :)
 
M

Moon Child

Гостин
Изгледа тоа шо немаше цела година пешачки премини у градов почна да му штети на народов, не застануваат бе, дремам пола саат на пешачки не ми застанува. Има некој да го изгорам некој ден да ме чукне па да ми плаќа оштета, незнам кој им дал возачка на таквите.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.353
Поени од реакции
1.885
Двете главни улици, од поштата кон болница и од Ара кон трговски, од еднонасочни ќе стануваат двонасочни.
Ако тие две ги направат двонасочни,маме ќе им ебат.Вака е катастрофа а не па двонасочни да ги направат.


За официрски слушнав и ја чаршиски муабети дека на Болетус мафија ќе им го давале,ама не ми се верува такво нешто да се случи.Знае ли некој дали премина официрски под општината или уште е на министерството за одбрана?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Ако тие две ги направат двонасочни,маме ќе им ебат.Вака е катастрофа а не па двонасочни да ги направат
Ја незнам од кој град си, ама велешани знаат пред 7-8 години не постоеја едносмерни улици, сите беа двосмерни, и немаше кревање брзина над 60, немаше лежечки полицајци. Имаше голема свест кај возачите, не се правеа трки по едносмерната доле.
Мене повеќе ми е за двосмерна да се направи од пошта до болница(а во план е како шо глеам), зошто ние одоздоле треба цел непотребен круг да свртиме за да стасаме до болница. А кога ќе видиш дека бензинот секој ден станува се поскап, е далеку од разумно решение за град од 50.000 жители и 10.000 коли.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.353
Поени од реакции
1.885
Шо зборуеш бе Занети?Па таму живеам, не ми кажуј како беше и како е сега.Немаше трки?Трки секогаш имало на ваа улица,само што тогаш беше уште полошо.
Катастрофа беше кога беше двосмерна а сега ќе биде уште покатастрофа.На кој каде ќе му текне запира,вака на едносмерна улица се кочи сообраќајот а не па на двосмерна.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Шо зборуеш бе Занети?Па таму живеам, не ми кажуј како беше и како е сега.Немаше трки?Трки секогаш имало на ваа улица,само што тогаш беше уште полошо.
Катастрофа беше кога беше двосмерна а сега ќе биде уште покатастрофа.На кој каде ќе му текне запира,вака на едносмерна улица се кочи сообраќајот а не па на двосмерна.
Со голема разлика што овој пат лентите ќе бидат отворени, и ќе нема паркинг од страна, така да ќе има растојание од 2 метра помеѓу колите, и ќе нема застој. И трките почнаа по едносмерната и се одвиваат од пошта до брако, не ми кажуј, имам гледано. или од семафорите до црна река бензиската. Инаку да те потсетам дека од кружниот тек до стар мост, улицата е двосмерна, таму нема гужва.

Би додал овоа е на нероден петко капа ќе му кроиме. Нека ја реализираат идејава, па да видиме како ќе биде поарно.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.353
Поени од реакции
1.885
Со голема разлика што овој пат лентите ќе бидат отворени, и ќе нема паркинг од страна, така да ќе има растојание од 2 метра помеѓу колите, и ќе нема застој. И трките почнаа по едносмерната и се одвиваат од пошта до брако, не ми кажуј, имам гледано. или од семафорите до црна река бензиската. Инаку да те потсетам дека од кружниот тек до стар мост, улицата е двосмерна, таму нема гужва.

Би додал овоа е на нероден петко капа ќе му кроиме. Нека ја реализираат идејава, па да видиме како ќе биде поарно.
Абе човек кај пошта живеам,катанга невидена беше пред да ја направат едносмерна улицата.Не можеш ваа улица да ја споредуваш со таа кај стар мост,тука има 3 пати поголема фреквенција.Трки имаше и кога беше двосмерна,по горната улица,највеќе со мотори.
Ред трки,ред возење на едно тркало -милина беше :pos:

А и тоа со паркирањето не ми е баш логично,ако си поминал денски ќе видиш дека вака нема место за паркирање а не па така.Можеш да замислиш кај се ќе се паркираат.
Чергараана тешка сме бе брат,недај боже да ја вратат улицава да биде двосмерна,жртви ќе има.

Петко не е роден ама не е лошо да ја разглобиме ние,нема зијан..
 
М

Мартин`

Гостин
Што беше денеска ова со штандовиве на црвен крст низ градот знае некој ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom