Веб дизајн, ваши страни

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Еј луге ај ѕирнете ја и мојата страна ( сега за сега само почетната) знам дека не е ништо посебно ама сепак дајте некое мислење за дизајнот чини не чини, прва страна ми е па добро би дошло и некое постручно мислење:wink:
www.mustrik.4t.com
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Ова е моја страна преку која ги рентам апартманите... се надевам дека ке ви се допадне а доколку не сеедно ми е :)

www.gajtan-apartments.com
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
VIRTUAL super e stranata mi se dopadna prosto napravena strana ama COOl :)
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
10x

ScarFace напиша:
VIRTUAL super e stranata mi se dopadna prosto napravena strana ama COOl :)
Фала на коментарот... Сепак тоа и ми беше замислата, а таква е и тематиката така да нема потреба од ништо плус минус.

Благодарам уште еднаш
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
VIRTUAL напиша:
Фала на коментарот... Сепак тоа и ми беше замислата, а таква е и тематиката така да нема потреба од ништо плус минус.

Благодарам уште еднаш

добронамерен коментар: имаш баги печатни грешки
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
beatyful - beautiful
leaving room - living room
2 bedroom - со с на крај треба
balkony - balcony

tolku. mislam deka ova go svakjas kako dobronamerno taka?
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Да да секако. Благодарам за спел чек али од презамореност се дешава све... сепак сме луѓе
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
VIRTUAL напиша:
А тие се кои? - ајде наведи ги
"We offer you a luxury apartments and they are open all year round" = "We offer you luxury apartments that are available throughout the whole year"
"Apartments are 5 minutes..." = "They are located only 5 minutes..."
"Also we organize tour..." = "In addition we organize tours..."
"...churches, museum, Samoil fortress ..." = "...churches museums and the Samoil fortress."
"...and we organize boat trip across the lake." = "We also organize boat trips across the lake".
"Gajtan Apartments wish you ..." = "Gajtan Apartments wishes you ..."
"smoking cigarrets-allowed" = "Smoking allowed"

Во банерот на главната страна тоа "We offer you a luxury apartments" избриши го зборчето а.

На секоја страна имаш ист <title> и е погрешен. Наместо expect треба expects за да биде граматички точен, но пак некако чудно звучи на англиски
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
сум ја претереал јас а? -Грешките се исправени, сепак фала другарче за спелчекот. Имаш зелено за ова...
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
VIRTUAL напиша:
сум ја претереал јас а? -Грешките се исправени, сепак фала другарче за спелчекот. Имаш зелено за ова...
абе какво зелено дај клучеви од тие становите на недела две :zlo:
или со други зборови повели и друг пат за тоа сме тука нели :wub:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
eden moj prijtel rabote na sajto http://www.ray-industries.be
vikaah cisto da vi pokazam. :D oti on ne e registriran tuka :) vase mislenje za sajto

inace se na taj sajt, vklucuvajki go i forumo e kodirano i dizajnirano od nego. :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Work In Progress.. не е мој сајтов, го правам за еден пријател. Треба да му средам лого (тоа горе е ставено само колку да пополни простор), и да го кодирам, ама тоа е тоа.

И пред некој да помисли да праша - не е темплејт, секој layer (освен сликата која е stock photo) е мој.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Денес ја досредив http://www.dexterche.tk кој сака може да ја разгледа, нема веќе празни линкови, напишана е рецензија во хардвер за компјутерски делови, има 300 нови линкови за симнување...едноставно проверетеа....чекам забелешки:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom