Ваши освоени врвови

Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Колку планинарите? Кои врвови или природни убавини сте ги посетиле до сега? Еве ќе почнам од мене:
Солунска глава 2540м. на Јакупица x2
Магаро 2255м. на Галичица
Пелистер 2601м. на Баба
Руен 2252м. на Осогово
Титов врв 2748м. на Шара
Китка 1588м. на Китка
Салакови езера 2178м. на Караџица
Големо и мало езеро на Баба
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Not much.

Церипашина и Љуботен (овие во зимски услови)

Титов Врв
Красна и Водно


све ова пред едно 30+ години
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Пред 2години
Голем Кораб - 2764 метри

Сакам барем уште неколку ама секогаш кога има тури јас не сум тука или полагам -_-
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Титов врв-3 пати
Боговињско езеро
Љуботен
Доброшки врв (матер му ебем)
И ако се рачунаат уште ги иам посетено Беловишки водопади и месноста Три Воде.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јас почнав да пишувам и ми здосади. Само на Шара на колку откачени места сум бил...
Сум бил на планинарење и во соседниве земји, од технички врвови до прошетки низ природа....а тек колку имам пропуштено и ми стојат во bucket list.
На почеток и јас вака ги "броев", па после ми станаа поинтересни други работи: ќе видиш нешто што не си ни замислувал, ќе искусиш нешто незгодно, некогаш ќе запознаеш некои супер луѓе па ќе памтиш дека сте се смееле, зезале, ќе напраиш некоја супер фотографија....и така...
Веројатно на Љуботен сум бил 10-тина пати, на пример....а знам луѓе што биле и најмалку пет пати повеќе од мене, па не се ни замараат со тоа.
Планинарењето е начин на живот, еден вид култура, у која вакви статистики (не е дека ги нема ама) не се суштински. Имаме тема за планинарење на форумов, можеш таму да пишуваш за вакви работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom