Вашите падови од мотор

Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Сигурно повеќето моторџии сте имале падови од мотор па овде напишете како било. Еве јас ќе напишам. Сум паѓал само еднаш ( и еднаш за малку ќе се акнев во Тамче ) дај боже да не се повтори. Моторот беше на братучедми Cagiva 125 нешто како овој
и сега возам некои 70 кмч и оддеднаш ете ти куче пред мене, јас стискам тоа кочницата намалив на некои 40 кмч и стегнав рацете силно како во ѕид да удрив мамата негова. Прелетав преку моторот и си ја скршив раката, а кучето кучето почна да квичи и избега.

Ај сега да ви кажам за тоа со Тамчето возам си Jawa некоја стара од 50 ccm со полна гас и тоа по тешка удолница , и фаќам кривина и кога гледаш камионче. За неколку центиметри се разминавме. :nesum: Ај сега вие напишете некои ваши доживувања.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
е то со тамчето можам да замислам како било оти исто така ми се има случено со точак
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Мене со брзинско. Kawasaki Ninja од 1996 мислам беше (произведено) и го згазив :) малце повеќе од што треба. Притиснав на ножна не работеше АМА ИЧ и со предна и моторот (задното) тркало ми се крена, реков готово ојдов упм арно кацига носев ( а неќев на почетокот )


Ама со телото (со газот) се повлеков наназад и се спушти задното тркало и застанав. После то го потрпав го исклучив и седнав на тротоар да се совземам хахаха
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Мене со брзинско. Kawasaki Ninja од 1996 мислам беше (произведено) и го згазив :) малце повеќе од што треба. Притиснав на ножна не работеше АМА ИЧ и со предна и моторот (задното) тркало ми се крена, реков готово ојдов упм арно кацига носев ( а неќев на почетокот )


Ама со телото (со газот) се повлеков наназад и се спушти задното тркало и застанав. После то го потрпав го исклучив и седнав на тротоар да се совземам хахаха
:pos2: :pos2: Јас сум возел нинџа од 99 изгледа дека беше , мераклиски е стварно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom